حقوق و دستمزد غیر کشاورزی : معامله گران فعال فارکس در هنگام نظارت بر شاخص های مختلف اقتصادی کلیدی در هم تنیده با بازار، بی امان هستند. دلیل این امر کاملاً واضح است: این شاخص‌ها به معامله‌گر اجازه می‌دهد تا روندهای جزئی و اصلی را با توجه به رشد اقتصادی شناسایی کند. 

شاخص های اقتصادی کلیدی که بسیاری از معامله گران پیشرفته فارکس ترجیح می دهند نظارت کنند شامل شاخص قیمت مصرف کننده (CPI)، آمار مسکن، تولید ناخالص داخلی (GDP) ، مخارج مصرف شخصی (PCEs) و گزارش اشتغال است. 

در میان این شاخص‌ها، گزارش اشتغال احتمالاً بیشترین وزن را دارد، زیرا حاوی آمارهای فراوانی است که به معامله‌گران اجازه می‌دهد هنگام درک وضعیت فعلی اقتصاد، بین خطوط مطالعه کنند.

دلیل مهم بودن داده های NFP

گزارش اشتغال، که توسط اداره آمار کار منتشر شده است، حاوی اطلاعات مربوط به بیکاری، رشد شغل، و داده های حقوق و دستمزد، از جمله دیگر آمارهای کلیدی است. از نظر داده، مهم ترین آماری که معامله گران باید به آن توجه کنند، رقم حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) است. 

این نشان‌دهنده تعداد کل کارگران حقوق‌بگیر ایالات متحده در هر کسب‌وکار ثبت‌شده است. مستثنی‌ها از این رقم شامل کارمندان خانوار خصوصی، کارمندان سازمان‌های غیرانتفاعی، کارمندان عمومی دولتی و – همانطور که احتمالاً قبلاً می‌توانید جمع‌آوری کرده‌اید – کارمندان مزرعه است. دلیل اینکه معامله‌گران تصمیم می‌گیرند این داده‌ها را هم تأیید و هم بررسی کنند این است که پایه‌ای برای شناسایی نرخ‌های بالقوه تورم و نرخ رشد اقتصادی فراهم می‌کند.

 

هنگامی که این گزارش در اولین جمعه هر ماه در اخبار معاملاتی منتشر می شود، فعالیت بازار تمایل به افزایش دارد و داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی اغلب بر معاملات فارکس به عنوان یک کل تأثیر می گذارد. آنچه بلافاصله آشکار می شود این واقعیت است که داده ها به موقع هستند، با محاسبات گزارش از طریق نظارت بر رویه های استخدامی برخی از بزرگترین شرکت ها در ایالات متحده. 

سپس داده ها در کنار نرخ بیکاری قرار می گیرند که بر اساس نظرسنجی خانوار از اشتغال است. سپس یک معامله گر می تواند یک همبستگی فوری بین این دو ترسیم کند و نرخ اشتغال کلی تا حدودی آشکار شود.

اگرچه ممکن است در برخی محافل درباره آن بحث شود (در حالی که برخی حتی تجارت فارکس حقوق و دستمزد غیرکشاورزی را به عنوان یک شاخص عقب مانده برچسب گذاری می کنند)، دلیل اینکه اعداد حقوق و دستمزد غیرکشاورزی بر معاملات فارکس تأثیر می گذارد این است که داده های شغلی با فراز و نشیب های اقتصاد مرتبط است. هنگامی که تعداد مشاغل در حال افزایش است، احساسات در بازار شتاب ایجاد می کند و مصرف کنندگان درآمد قابل تصرف بیشتری دارند و در نتیجه هزینه بیشتری می کنند. 

یک مثال عالی از این در نمودار USD/EUR پس از گزارش اشتغال ژوئیه 2019، که بسیار فراتر از تخمین‌ها بود و نشان‌دهنده تداوم قدرت اقتصادی در ایالات متحده بود، نشان می‌دهد که قیمت‌ها را برای جفت ارز تقویت کرد:

nfp1

برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه انتظار می‌رود این گزارش بر قدرت دلار آمریکا تأثیر بگذارد، ویدیوی ما را که پیش‌نمایش گزارش و پیامدهای احتمالی آن را مشاهده می‌کند، بررسی کنید:

در مقابل، داده های ژانویه 2020 NFP بدبینی را نسبت به قدرت اقتصاد ایالات متحده عمیق تر کرد. نمودار USD/EUR زیر کاهش سریع ارزش دلار آمریکا را به همراه کاهش تدریجی طولانی‌تر در روزهای پس از انتشار گزارش نشان می‌دهد:

nfp2

افزایش هزینه‌های کاربر همیشه یکی از عوامل پشت سر عملکرد دلار بوده است، حتی اگر تأثیر آن اغلب دست کم گرفته شود. به همین دلیل، افزایش شغل قطعاً می تواند بر تجارت فارکس حقوق و دستمزد غیرکشاورزی تأثیر بگذارد.

اخیراً، گزارش NFP مارس 2022 باعث کاهش تدریجی ارزش EUR/USD شد. ترس از افزایش نرخ بهره ناشی از کاهش نرخ اشتغال، این نگرانی را برانگیخت که سیاست پولی بر کنترل تورم و تثبیت اقتصاد ایالات متحده متمرکز شود.

nfp3

اگرچه به نظر می رسد که یک گزارش مشاغل قوی باعث کاهش ارزش دلار شود، این تغییر به این دلیل است که ارقام قوی اشتغال به احتمال زیاد باعث تحریک سیاست پولی و اقداماتی می شود که حداقل در کوتاه مدت می تواند ایالات متحده را خدشه دار کند. اقتصاد در ازای ثبات بلندمدت بیشتر.

اثر دومینو NFP

داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی و آمارهای مرتبط نیز می‌توانند باعث ایجاد یک اثر دومینو شوند که به نوبه خود بر معاملات فارکس و عملکرد بازار تأثیر بیشتری خواهد گذاشت. هنگامی که افزایش مشاغل به سرعت افزایش می یابد، فدرال رزرو می تواند این داده ها را با تغییرات نرخ بهره مرتبط کند، و بسته به شرایط به طور بالقوه افزایش یا کاهش را پیش می برد. 

همانطور که بیشتر می دانیم، فدرال رزرو هنگام کنترل سیاست های پولی دارای وظایف دوگانه است، که می تواند به این معنی باشد که داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی می تواند مستقیماً بر بزرگترین تأثیرگذار در تجارت فارکس تأثیر بگذارد.

معامله گران فارکس هنگام سرمایه گذاری موثر با اندیکاتورهای دیگر روبرو می شوند. این گاهی اوقات یک اضافه بار اطلاعات است. مخارج شخصی و خرده فروشی، همراه با CPI و PCE، قدرت تغییر مسیر بازار سرمایه را دارند. 

همانطور که گفته شد، اهمیت داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی و نحوه تأثیر آن بر تجارت فارکس را نمی توان نادیده گرفت.

بخوانید : تحلیل یورو 

چرا همه معامله گران فارکس باید به داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی توجه کنند؟

با وجود منابع بسیاری از اخبار اقتصادی و سایر شاخص‌ها، معامله‌گران با تجربه کمتر ممکن است تعجب کنند که چرا داده‌های NFP چنین منبع مهمی برای ردیابی است. 

در واقع، دلایل زیادی وجود دارد که چرا گزارش های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی مهم است که در استراتژی معاملاتی شما لحاظ شود، صرف نظر از اینکه چگونه این اطلاعات را در معاملات خود وارد می کنید. این دلایل عبارتند از:

 • داده های NFP احساسات، تورم و پتانسیل رشد را از طریق یک گزارش ساده برای خواندن منعکس می کند. تعداد کمی از منابع داده برای همه این نکات و ملاحظات داده و با دقتی که بتوانید در معاملات فارکس خود به آنها اعتماد کنید، توضیح می دهند. 
 •  
 • برخی از به روزترین داده های اقتصادی موجود در دسترس معامله گران فارکس را ارائه می دهد. در حالی که برخی از گزارش‌های اقتصادی و سایر شاخص‌ها با تأخیر مواجه هستند، با استفاده از داده‌هایی که ممکن است هفته‌ها یا حتی ماه‌ها پیش باشد، داده‌های NFP بسیار به موقع است و به مراتب بیشتر منعکس کننده شرایط اقتصادی فعلی است.
 •  
 • داده های NFP ساده تر و عینی تر از سایر منابع داده های اقتصادی هستند. در حالی که سایر گزارش‌ها و شاخص‌های داده مستعد سوگیری‌های ذاتی یا عمدی هستند – یا می‌توان آنها را برای تولید نشانه‌هایی که به دنبال آن هستید دستکاری کرد – داده‌های NFP عمدتاً بی‌طرفانه در نظر گرفته می‌شوند و دریافت این اطلاعات را آسان‌تر می‌کنند.
 •  
 • نوسانات بازار به دنبال انتشار گزارش NFP می تواند یک فرصت تجاری برای برخی معامله گران باشد. اگر به دنبال فرصت های معاملاتی بر اساس نوسان هستید، معاملاتی که در حول و حوش انتشار گزارش ماهانه NFP هدف گذاری شده اند می توانند یکی از گزینه های کسب سود سریع بر اساس نوسانات قیمت پیش بینی شده ناشی از این گزارش باشند.

در گزارش استخدام به دنبال چه چیزی باشید

خوشبختانه برای معامله گران فارکس، گزارش اشتغال از نظر داده هایی که ارائه می دهد و پیامدهای احتمالی آن بر قدرت ارز ایالات متحده بسیار ساده است. به طور کلی، شما می خواهید به ارقام حقوق و دستمزد و تعداد مشاغلی که در هر ماه اضافه می شود توجه کنید، اما همچنین باید این ارقام را با تخمین های منتهی به گزارش متعادل کنید، که می تواند آن اعداد حقوق و دستمزد را در متن قرار دهد و به شما کمک کند. سلامت اقتصاد را نسبت به طیف وسیعی از متغیرهای متحرک بسنجد.

به طور کلی، معامله گران فارکس می خواهند شاهد افزایش حداقل 100000 حقوق و دستمزد در یک ماه باشند. این نشانه ای از رشد مداوم در اقتصاد است و می تواند احساسات صعودی در مورد دلار آمریکا را تقویت کند. اما شما همچنین باید این اعداد را در چارچوب تخمین‌های موجود در گزارش در نظر بگیرید. اگر افزایش حقوق و دستمزد در یک ماه معین به 150000 نفر برسد و برآوردها فقط 100000 باشد، این عدد قوی است. افزایش حقوق و دستمزد نه تنها به معیار ایده آل رسید، بلکه از انتظارات نیز بهتر عمل کرد.

از سوی دیگر، اگر تخمین 200000 باشد و افزایش حقوق واقعی فقط 150000 باشد، این می تواند تأثیر نامطلوبی بر احساس معامله گران فارکس در مورد دلار آمریکا داشته باشد زیرا نشان دهنده مبارزات اقتصادی است که لزوماً پیش بینی نمی شد.

حتی اگر افزایش حقوق و دستمزد به آن آستانه هدف رسید، نتایج کمتر از حد انتظار می‌تواند باعث نگرانی شود که چالش‌های پیش‌بینی‌نشده به اقتصاد ایالات متحده ضربه می‌زند که می‌تواند باعث فروش دلار شود.

بخوانید : بروکر فارکس

سایر گزارش های اقتصادی که باید دنبال کنید

حتی اگر NFP مورد اعتمادترین و مورد تاکید ترین گزارش اقتصادی ایالات متحده شما باشد، سایر گزارش ها ارزش نظارت و بررسی را در استراتژی تجاری شما دارند – از جمله برای استفاده در کنار گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی.

گزارش های اقتصادی معتبر عبارتند از:

 • شاخص قیمت مصرف کننده: CPI یکی از مهم ترین گزارش هایی است که معامله گران فارکس باید دنبال کنند، زیرا تأثیر زیادی بر قیمت فارکس و سهام دارد. CPI قیمت کالاهای خریداری شده توسط مصرف کنندگان را نشان می دهد و می تواند ابزار قابل اعتمادی برای ردیابی تورم ارز باشد.
 • شاخص مدیران خرید: این نظرسنجی ماهانه از بخش‌های کلیدی اقتصادی، بازتابی روشنگر از نحوه نگاه رهبران کسب‌وکار به اقتصاد و ثروت شرکت‌های خود از نظر پتانسیل رشد آینده است.
 • گزارش تولید ناخالص داخلی (GDP): در حالی که گزارش تولید ناخالص داخلی سه ماهه می تواند ارتباط نزدیکی با گزارش NFP داشته باشد، ارزیابی بسیار گسترده ای از اقتصاد ایالات متحده ارائه می دهد و می تواند بر تصمیمات سیاست اقتصادی و احساسات معامله گران فارکس بسیار تأثیرگذار باشد.
 • شاخص اعتماد مصرف‌کننده: گزارش CCI که در پایان هر ماه منتشر می‌شود، معیاری گسترده از اعتماد کلی مصرف‌کننده به اقتصاد است . هر چه CCI بالاتر باشد، مصرف کنندگان در خرج کردن پول خود مطمئن تر هستند، در حالی که CCI پایین تر نشان دهنده عدم اطمینان مصرف کننده در مورد آینده اقتصاد است.

گزارش اشتغال تنها یکی از منابعی است که معامله‌گران باید هنگام ارزیابی گزینه‌های معاملات فارکس به آن تکیه کنند، اما تأثیر آن بر ارزش پول ایالات متحده و همچنین سادگی اطلاعات آن، آن را به منبعی حیاتی برای حفظ رادار شما تبدیل می‌کند. تقویم خود را برای زمانی که قرار است این ارقام NFP منتشر شوند علامت گذاری کنید—این ارقام اغلب باعث نوسانات در بازار فارکس می شوند که می تواند فرصت های سود برای معامله گران فارکس توجه ایجاد کند.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید