در این مقاله توصیه های پول ساز از افراد ثروتمند را برای شما شرح خواهیم داد؛ شما این افراد را هر روز هفته می بینید. آن ها پس از مدت ها پس انداز تصمیم گرفته اند از شغل خود کنار بروند و زندگی مرفه خود را آغاز کنند. ممکن است  مانند خیلی ها فکر کنید آن ها این ثروت را در طی یک شب به دست آورده اند؛ اما آیا واقعا این چنین است ؟ چه کسی از پس سختی های زندگی خود بر می آید و چه کسی تسلیم می شود و بهانه می آ ورد؟

آیا وقت آن نرسیده است که قبول کنیم، ثروتمندان واقعی نیز انسان هایی عادی شبیه به ما بوده اند و تنها با تلاش و پس انداز و تنظیم هدف ثروتمند شده اند؟

چند توصیه ی کلیدی از کتاب “میلیونر درب بعدی؛ اسرار غافلگیر کننده از ثروت آمریکا”

این کتاب شگفت انگیز که در سال 1996،  توسط توماس جی استنلی و ویلیام دی رانکو نوشته شده است، بدون حاشیه به اصل مطلب یعنی توصیه های پول ساز می پردازد که در ادامه آن ها را می خوانیم :

1)فراتر از نیاز خود نمی خرند.

حتی اگر توانایی خرید چندین خانه، ماشین، تلویزیون و … را داشته باشند، به نیاز های خود بسنده می کنند؛ زیرا باور دارند اگر پول خود را صرف خرید لوازمی کنید که به آن ها نیاز ندارید، به زودی مجبور خواهید شد لوازم مورد نیاز خود را بفروشید.

2) مدام در حال یادگیری هستند.

ثروتمندان واقعی باور دارند علاوه بر قدرتمند بودن در عرصه ی پول، می بایست  ذهنی خلاق و غنی داشته باشند. آن ها می دانند که علم دارای قدرت است؛ پس از هر فرصتی برای یادگیری استفاده می کنند.

3) زود پس انداز و سرمایه گذاری می کنند.

ثروتمندان واقعی ارزش به کار بردن پول خود را درک می کنند و می دانند چگونه می توان با گذشت زمان سرمایه ی خود را رشد داد. آن ها از هر فرصتی برای پس انداز مابقی بودجه خود استفاده می کنند.

4) ثبات شغلی دارند.                      

ممکن است فکر کنید انسان با داشتن چندین و چند شغل میلیونر می شود اما اینگونه نیست. میلیونر ها افرادی هستند که برای مدتی طولانی کنار کارفرما اقامت می کنند. برخی تمام دوران کار خود را در یک شرکت سپری می کنند، و بعد با دریافت پاداش بازنشستگی خوب که حاصل کار طولانی مدت در یک شرکت است میلیونر می شوند.

5) از استخدام کارشناس نمی ترسند.

بسیاری از ثروتمندان سرمایه گذاران خود نیستند. آن ها باور دارند که همیشه کار را می بایست به متخصص آن سپرد. مسلما کارها بهتر پیش می رود وقتی هر کس روی توانایی خود تمرکز کند.

6) آن ها در خرج محافظه کار هستند.

بر خلاف تصور، ثروتمندان هر روز کت، جواهر، و یا ماشین نمی خرند. تنها حدود 40 درصد از آن ها صاحب خانه، ماشین و سایر وسایل لوکس مورد علاقه ی خود هستند.

7) هدف خود را تنظیم می کنند.

آن ها نه تنها دارای هدف هستند، بلکه برای رسیدن به آن برنامه ریزی و الویت بندی می کنند. آن ها دید واضحی از هدف خود و آنچه از زندگی می خواهند دارند و اقدامات لازم را برای رسیدن به هدف خود انجام داده و نحوه ی اجرای برنامه های خود را نیز از قبل تعیین می کنند.

8) خانه هایی با قیمت متعادل خریداری می کنند.

آن ها تمایل به خرید خانه هایی با قیمت مناسب دارند. نه خیلی گران و نه خیلی ارزان. چرا کهبسیار ملاحظه کار هستند و بیشتر تمایل به پس انداز دارند تا خرج کردن؛ به طوری که آن ها خانه هایشان را مدام اجاره میدهند.

 

گفتار هایی از بزرگان

توصیه های پول ساز از افراد ثروتمند

من در مورد پول هایم طوری فکر می کنم که انگار سرباز های من هستند؛ آن ها را به جنگ  می فرستم. می خواهم که زندانی بگیرند و به خانه برگردند.  تا به این ترتیب بتوانم آن زندانی ها را به عنوان سرباز های بیشتر به کار بگیرم.

کوین اُلری

توصیه های پول ساز از افراد ثروتمند

اینکه مردم فکر می کنند بدون پول می توانند خوشبخت باشند، نوعی افاده ی معنوی است.

آلبرت کامو

توصیه های پول ساز از افراد ثروتمند

همیشه می دانستم که می خواهم ثروتمند باشم و حتی یک لحظه هم به این خواسته ی خود شک نکردم.

وارن بافت

توصیه های پول ساز از افراد ثروتمند

آن هایی که آنقدر دیوانه اند که فکر می کنند می توانند دنیا را تغییر دهند، آن ها همان کسانی هستند که دنیا را تغییر می دهند.

استیو جابز

توصیه های پول ساز از افراد ثروتمند

قبل از اینکه بتوانی حساب بانکی یا کیف پولت را پر از پول و ثروت کنی، باید روح خودت را از فقیر به ثروتمند تغییر دهی.

رابرت کیوساکی

 

پس میلیونر شدن آنگونه که فکر می کنید پیچیده نیست. در واقع حق طبیعی انسان است و تنها کافی است بدانید از زندگی چه می خواهید، سپس برای آن برنامه ریزی کرده،تلاش کنید و آن را عملی کنید.

بیشتر بخوانید : مروری بر کتاب های پیتر لینچ

این بود توصیه های پول ساز از افراد ثروتمند برای شما؛ در آخر باید بدانید مهم تر از دنیای مادی، ذهن ما است. اگر در تصورات خود، خود را انسانی ثروتمند دیدیم، قطعا در آینده میلیونر خواهیم شد؛ اگر فقیر دیدیم، فقیر خواهیم شد و به قول رزمی کار برجسته و بازیگر به نام سینما، لی جن فان (بروس لی) :

شما تبدیل به چیزی می شوید، که به آن فکر می کنید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید