تغییرات جدیدی در انتظار بورس است

در روز های گذشته اخبار و شایعات جدیدی حاکی از ایجاد تغییرات در قوانین سازمان بورس و نحوه ثبت معاملات درمورد اعمال محدودیت برای حجم سفارشات و حداقل ارزش آن به گوش میرسیدند که برخی از آن ها به تازگی توسط سازمان بورس نیز تایید شده اند.

در این مطلب اطلاعات کامل تغییرات ثبت و تایید شده را به همراه شما بررسی میکنیم.

افزایش محدودیت حجمی سفارشات

طبق اعلام سازمان فرابورس ایران، محدودیت های حجمی و حداقل ارزش در سفارشات بازار افزایش خواهند یافت و اعمال محدودیت برای حجم سفارشات و حداقل ارزش آن در دستور کار است.

همچنین سازمان فرابورس اعلام کرد که افزایش محدودیت های حجمی از فردا، 18 فروردین ماه 1399 اعمال خواهند شد و افزایش حداقل ارزش سفارشات نیز از تاریخ 20 فروردین عملیاتی خواهد شد.

به گزارش نیک وست، سازمان فرابورس دلیل اعمال و درنظر گرفتن این تغییرات را، افزایش سرعت معاملات و همچنین کاهش بار ترافیکی هسته اصلی معاملات دانست.

سقف ثبت سفارش چقدر است؟

جزئیات افزایش محدودیت حجمی به این صورت است:

از این پس، در شرکت هایی با سرمایه پایه 100 میلیون به بالا، سقف ثبت سفارش 200هزار سهم و همچنین در شرکت های با سرمایه کمتر از 100 میلیون، سقف سفارشات به 100هزار سهم تغییر پیدا میکند.

 

حداقل ارزش سفارشات چقدر خواهد شد؟

از تاریخ 20 فروردین ماه، حداقل مبلغ ارسال سفارش خرید، از 100 هزار تومان به 500 هزار تومان تغییر خواهد یافت و برای مبالغ کمتر از 500 هزار تومان ثبت سفارش انجام نخواهد شد.

اطلاعیه رسمی سازمان فرابورس در این زمینه:

اطلاعیع فرابورس

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید