۰۲/۲۷/۱۴۰۱
سود نقدی شگویا از طریق سجام پرداخت میشود
آموزشی اخبار اقتصادی بورس ایران

سود نقدی شگویا از طریق سجام پرداخت میشود

سود نقدی شگویا

سود نقدی شگویا اعلام شد

سود نقدی شگویا برای سال مالی ۱۳۹۸ اعلام شد. شرکت پتروشیمی تندگویان با نماد شگویا در بازار دوم فرابورس ایران قرار دارد. این شرکت با داشتن ۲۳۹۵۷۶۶۶۰۰۰ سهم در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ طی فرآیند عرضه اولیه تعداد ۲۰۶۰۳۵۹۲۷۶ سهم خود را در اختیار عموم قرار داد.

 

 اگر نمیدونید ” عرضه اولیه چیه؟” ، بهتره که پادکست شماره ۱ ما رو گوش بدین!

 

مجمع عمومی سالیانه این شرکت در تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ برگزار شد و در پایان این مجمع مشخص شد که عملکرد سال ۹۸ منجر به مبلغ ۶۳۷ ریال سود هر سهم ( EPS ) شده و اعضای مجمع تصمیم گرفتن مبلغ ۴۱۰ ریال رو به عنوان سود نقدی یا سود تقسیمی ( DPS ) هر سهم بین سهامداران تقسیم کنند.

 

اگر درباره “تفاوت EPS و DPS” چیزی نمیدونید، حتما مقاله ما در این باره رو بخونید

سود تقسیمی شگویا به چه کسانی تعلق گرفته است؟

اگر سهمی در سبد سرمایه گذاری شما باشه و برای برگزاری مجمع متوقف بشه، شما مشمول تصمیمات گرفته شده در مجمع آن ( برای مثال میزان سود تقسیمی ) خواهید بود. بنابراین اگر شما در تاریخ ۱۹ خرداد ماه این سهم رو تو سبد سرمایه گذاری بورسی تون داشتید، این سود به شما هم تعلق گرفته.

 

نحوه دریافت سود نقدی شگویا

روالی که تا بحال برای دریافت سود تقسیمی سهام وجود داشته به این ترتیب بوده که شرکت یک جدول زمان بندی ارائه میکرد و از سهامداران میخواست که در یک بازه زمانی مشخص به شعب بانک طرف حساب شرکت مراجعه کنند و با ارائه کد ملی شون، مبلغ رو از بانک دریافت کنند. در واقع تو این روش بانک ها بین شرکت و سهامداران قرار داشتند و سود نقدی رو به سهامداران منتقل میکردند. این روش زمان بر و البته دردسرساز هست.

اما خبر خوب برای سهامداران شگویا این هست که مقرر شده برای اولین بار در تاریخ بورس، سود نقدی یا سود تقسیمی این سهم بدون مراجعه حضوری سهامداران و از طریق سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مشتریان) انجام بشه. اگر شما کد بورسی دارید، حتما با سجام آشنا هستین و قبلا تو این سامانه اطلاعات شما از جمله حساب بانکی تون ثبت شده و قرار بر این شده که سود نقدی سهام شگویا از تاریخ ۱۵ تیرماه به صورت خودکار به حساب اشخاص واریز بشه.

جزییات عملکرد ارائه شده در مجمع عمومی شگویا مطابق با تصویر زیر میباشد.

سود نقدی شگویا

نکته آخر این که لازم نیست برای دریافت سود حتما تا ۱۵ تیر ماه سهام تون رو نگه دارید و اگر مایل بودین میتونید الان سهم رو بفروشیدو در تاریخ ۱۵ تیر ماه منتظر واریز سود نقدی هم باشید.

2 دیدگاه ها

  • رزا ۰۳/۲۷/۱۳۹۹

    مرسی از سایت خوبتون خیلی مفید بود

    • حمید اشرف الکتاب ۰۳/۲۷/۱۳۹۹

      ممنون از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.