سود نقدی شگویا اعلام شد

سود نقدی شگویا برای سال مالی 1398 اعلام شد. شرکت پتروشیمی تندگویان با نماد شگویا در بازار دوم فرابورس ایران قرار دارد. این شرکت با داشتن 23957666000 سهم در تاریخ 17 اسفند 1398 طی فرآیند عرضه اولیه تعداد 2060359276 سهم خود را در اختیار عموم قرار داد.

 

 اگر نمیدونید ” عرضه اولیه چیه؟” ، بهتره که پادکست شماره 1 ما رو گوش بدین!

 

مجمع عمومی سالیانه این شرکت در تاریخ 19 خرداد 1399 برگزار شد و در پایان این مجمع مشخص شد که عملکرد سال 98 منجر به مبلغ 637 ریال سود هر سهم ( EPS ) شده و اعضای مجمع تصمیم گرفتن مبلغ 410 ریال رو به عنوان سود نقدی یا سود تقسیمی ( DPS ) هر سهم بین سهامداران تقسیم کنند.

 

اگر درباره “تفاوت EPS و DPS” چیزی نمیدونید، حتما مقاله ما در این باره رو بخونید

سود تقسیمی شگویا به چه کسانی تعلق گرفته است؟

اگر سهمی در سبد سرمایه گذاری شما باشه و برای برگزاری مجمع متوقف بشه، شما مشمول تصمیمات گرفته شده در مجمع آن ( برای مثال میزان سود تقسیمی ) خواهید بود. بنابراین اگر شما در تاریخ 19 خرداد ماه این سهم رو تو سبد سرمایه گذاری بورسی تون داشتید، این سود به شما هم تعلق گرفته.

 

نحوه دریافت سود نقدی شگویا

روالی که تا بحال برای دریافت سود تقسیمی سهام وجود داشته به این ترتیب بوده که شرکت یک جدول زمان بندی ارائه میکرد و از سهامداران میخواست که در یک بازه زمانی مشخص به شعب بانک طرف حساب شرکت مراجعه کنند و با ارائه کد ملی شون، مبلغ رو از بانک دریافت کنند. در واقع تو این روش بانک ها بین شرکت و سهامداران قرار داشتند و سود نقدی رو به سهامداران منتقل میکردند. این روش زمان بر و البته دردسرساز هست.

اما خبر خوب برای سهامداران شگویا این هست که مقرر شده برای اولین بار در تاریخ بورس، سود نقدی یا سود تقسیمی این سهم بدون مراجعه حضوری سهامداران و از طریق سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مشتریان) انجام بشه. اگر شما کد بورسی دارید، حتما با سجام آشنا هستین و قبلا تو این سامانه اطلاعات شما از جمله حساب بانکی تون ثبت شده و قرار بر این شده که سود نقدی سهام شگویا از تاریخ 15 تیرماه به صورت خودکار به حساب اشخاص واریز بشه.

جزییات عملکرد ارائه شده در مجمع عمومی شگویا مطابق با تصویر زیر میباشد.

سود نقدی شگویا

نکته آخر این که لازم نیست برای دریافت سود حتما تا 15 تیر ماه سهام تون رو نگه دارید و اگر مایل بودین میتونید الان سهم رو بفروشیدو در تاریخ 15 تیر ماه منتظر واریز سود نقدی هم باشید.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید