مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

استعفای رئیس سازمان بورس
اخبار اقتصادی

استعفای رئیس سازمان بورس 

شایعات استعفای شاپور محمدی

همانطور که شما هم در جریان هستید، در بازه زمانی یک ماه گذشته، خبر های متعددی از استعفای رئیس سازمان بورس ، آقای شاپور محمدی، و جایگزینی ایشان به گوش میخورد. که در این امر حتی نام چند تن از جایگزین های ایشان نیز به چشم می آمد.

اما سازمان بورس و اوراق بهادار، دیروز مهر تاییدی بر این شنیده ها زد و خبر از برگزاری جلسه ای برای تصمیم گیری درباره این موضوع حیاتی داد.

شنیده ها حاکی از آن است که آقای محمدی در حدود یک ماه گذشته استعفای خود را اعلام کرده بود اما این خبر تا به امروز رسمی نشده بود.

 

شاپور محمدی سازمان بورس

 

 

جلسه شورای عالی بورس و جایگزینی رئیس سازمان

سازمان بورس همچنین اعلام کرد:

طی جلسه ای که دیروز در تاریخ ۲۳ فروردین ۹۸ در ساعت۱۶، و در محل سازمان بورس تشکیل شده است، استعفای رئیس سازمان بورس ، آقای محمدی، پذیرفته شده و همچنین جناب آقای دکترحسن قالیباف اصل با کسب اکثریت آراء به ریاست جدید سازمان بورس و اوراق بهادار برگزیده شد و به مدت ۳۰ ماه عهده دار این مقام خواهد بود.

چرا آقای قالیباف؟

جالب است بدانید که آقای حسن قالیباف اصل از سال ۱۳۸۷ تا سال ۱۳۹۷، به مدت ۱۰ سال پیاپی سکاندار و رئیس سازمان بورس بوده است.

همچنین در سوابق کاری و عملیاتی ایشان حسابرسی دیوان محاسبات کشور، مدیر سرمایه گذاری، مدیر عاملی سرمایه گذاری ایرانیان و سرمایه گذاری امید به چشم میخورد.

همچنین ایشان در حال حاضر عضو هیئت علمی گروه مدیریت دانشکده علوم اجتماعی و اقتصاد دانشگاه الزهراء و تهران نیز هستند.

 

 

حسن قالیباف رئیس سازمان بورس

 

مراسم معارفه رئیس جدید

به گزارش نیک وست و به نقل از روابط عممی بورس تهران، جلسه تودیع آقای محمدی و همچنین معارفه آقای قالیباف، با حضور وزیر اقتصاد و دارایی و در محل وزارت اقتصاد، صبح امروز به انجام رسیده است.

گفته میشود آقای قالیباف ضمن تشکر از اقدامات و عملکرد آقای محمدی و زحمات ایشان، بیان کرده که باید کار های نیمه تمام را به اتمام برسانیم و در خدمت به مردم کوشا باشیم.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *