طبق گفته سازمان خصوصی سازی در موضوع عرضه سهام های دولتی در بورس، اولین صندوق قابل معامله بورسی در رشته واسطه گری بانکی، هفته آینده در بورس پذیرش میشود و پس از آن، مردم میتوانند اقدام به خرید سهام آن شرکت با تخفیف 20% کنند.

 

به گزارش نیک وست و به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، آقای علیرضا صالح، رئیس کل این سازمان گفت: طبق اعلام های گذشته، سهام های دولتی در بانک های بورسی شامل ملت، تجارت و صادرات به شکل ETF یا صندوق قابل معامله بورسی واگذار میشوند.

 

بیشتر بخوانید: ETF چیست؟

 

سقف خرید دارایی ها چقدر است؟

آقای صالح در این موضوع افزود: واحد های قابل معامله بورسی به ازای هر کد ملی تا مبلغ 2 میلیون تومان با 20% تخفیف ارائه میشوند.

و این خبر به این معنی است که هر واحد صندوق که 10 هزار تومان سهام و 500 تومان چول نقد در صندوق است، با تخفیف 20% در نظر گرفته شده به ارزش 8500 تومان به مردم فروخته میشود و 500 تومان مابقی برای مدیریت سهام در صندوق باقی میماند.

 

هدف از عرضه این واحد ها به عموم چیست؟

در ادامه، رئیس سازمان خصوصی سازی درباره هدف از عرضه سهام های دولتی در بورس بیان کرد با توجه به اینکه سرمایه های خرد مردم نمیتواند بطور مستقیم وارد بازار سرمایه شود، آن ها با خرید این واحد ها میتوانند به راحتی در بازار سرمایه، اقدام به سرمایه گذاری کنند.

 

 

عرضه سهام های دولتی

دیدگاهتان را بنویسید