مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

عرضه سهام های دولتی در بورس
اخبار اقتصادی

عرضه سهام های دولتی در بورس 

طبق گفته سازمان خصوصی سازی در موضوع عرضه سهام های دولتی در بورس، اولین صندوق قابل معامله بورسی در رشته واسطه گری بانکی، هفته آینده در بورس پذیرش میشود و پس از آن، مردم میتوانند اقدام به خرید سهام آن شرکت با تخفیف ۲۰% کنند.

 

به گزارش نیک وست و به نقل از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، آقای علیرضا صالح، رئیس کل این سازمان گفت: طبق اعلام های گذشته، سهام های دولتی در بانک های بورسی شامل ملت، تجارت و صادرات به شکل ETF یا صندوق قابل معامله بورسی واگذار میشوند.

 

بیشتر بخوانید: ETF چیست؟

 

سقف خرید دارایی ها چقدر است؟

آقای صالح در این موضوع افزود: واحد های قابل معامله بورسی به ازای هر کد ملی تا مبلغ ۲ میلیون تومان با ۲۰% تخفیف ارائه میشوند.

و این خبر به این معنی است که هر واحد صندوق که ۱۰ هزار تومان سهام و ۵۰۰ تومان چول نقد در صندوق است، با تخفیف ۲۰% در نظر گرفته شده به ارزش ۸۵۰۰ تومان به مردم فروخته میشود و ۵۰۰ تومان مابقی برای مدیریت سهام در صندوق باقی میماند.

 

هدف از عرضه این واحد ها به عموم چیست؟

در ادامه، رئیس سازمان خصوصی سازی درباره هدف از عرضه سهام های دولتی در بورس بیان کرد با توجه به اینکه سرمایه های خرد مردم نمیتواند بطور مستقیم وارد بازار سرمایه شود، آن ها با خرید این واحد ها میتوانند به راحتی در بازار سرمایه، اقدام به سرمایه گذاری کنند.

 

 

عرضه سهام های دولتی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *