این مطلب در رابطه با زندگی نامه پیتر لینچ بزرگ است،‌ پیتر لینچ از بزرگان سرمایه گذاری است که در طی 13 سال دوره سرپرستی خود در شرکت فیدلیتی ماژلان از سال 1977 تا 1990 تا 29 درصد درآمد این شرکت را افزایش داد. زمانی که لینچ این شرکت را خرید، فیدلیتی ماژلان تنها 20 میلیون دلار دارایی داشت اما لینچ طی 13 سال این سرمایه را به 14 میلیارد دلار تبدیل کرد. لینچ در دوره مدیریتی خود شاخص S&P را هر سال، به غیر از دو سال، با موفقیت پشت سر گذاشت.

لینچ متولد سال 1944 است و فارع التحصیل دانشگاه بوستون در سال 1965 است. قبل از آغاز به کار کردن به صورت حرفه ای، پیتر لینچ پیشخدمت مدیر شرکت ماژلان بوده است. پس از آن که با مدیر این شرکت توانست طرح دوستی بریزد، لینچ موفق شد در سال 1966 به عنوان کارآموز در فیدلیتی و ماژلان استخدام شود.

زندگی نامه پیتر لینچ

اگر بیشتر از 13 دقیقه صرف تحلیل اقتصادی و پیش‌بینی بازار کنید، شما 10 دقیقه از وقتتان را تلف کرده‌اید.

لینچ در دوره کارآموزی خود به عنوان تحلیل گر در روزنامه درون سازمانی فیدلیتی مشغول به کار شد. از سال 1967 تا 1969 لینچ به ارتش کشورش پیوست. در سال 1969 پس از بازگشت از ارتش، او به صورت دائم توسط شرکت فیدلیتی ماژلان استخدام شد. در سال 1974 لینچ به عنوان مدیر بخش تحقیقات شرکت فیدلیتی منصوب و سه سال بعد از آن در سال 1977 به عنوان مدیر پورتفولیو نائل شد.

 

زندگی نامه پیتر لینچ

کسی که بیشترین سنگ‌ها را جابه‌جا کند برنده بازی است، این همیشه فلسفه کاری من بوده است.

 

لینچ پس از کسب مقام مدیریت فیدلیتی ماژلان به صورت پیوسته 6 یا 7 روز در هفته کار می کرد. او با کمک دو دستیار تحقیقاتی خود می توانست 1400 سهم در هر بار خرید کند. از طرفی با ملاقات با کارگزاران، مدیران شرکت ها و تحلیل گران مختلف اطلاعات دست اولی را در رابطه با بازار بورس و مالی بدست می آورد. تلاش سخت لینچ و انگیزه بالای او در نهایت پاسخ داد و رشد تاریخی لینچ و شرکتش را در 13 سال مدیریتش شاهد بودیم.

زندگی نامه پیتر لینچ: دوران بازنشستگی

 

لینچ در سال 1990 بازنشسته شد و از آن موقع به فعالیت های بشردوستانه مشغول است. لینچ معتقد است فعالیت های بشر دوستانه نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود و بر همین باور شرکت لینچ را تاسیس کرده است که به حمایت از سازمان های آموزشی، دینی، بیمارستان ها و تهیه دارو می پردازد.

زندگی نامه پیتر لینچ

 

لینچ در حال حاضر معاون رئیس هیئت مدیره شرکت فیدلیتی است و به مدیران این شرکت مشاوره می دهد. لینچ در دوران بازنشستگی خود سه کتاب با کمک جان راتچایلد نوشته است. از بین این سه کتاب “در بلندای وال استریت” و “ضرب و شتم در خیابان” به آثاری مرجع و پرفروش در حوزه سرمایه گذاری تبدیل شدند.

اگر از خواندن زندگی نامه پیتر لینچ لذت بردید، مقاله زندگی نامه وارن بافت؛ جادوگر اوماها به شما پیشنهاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید