۰۲/۲۵/۱۴۰۱
زندگی نامه پیتر لینچ؛ مردی بر بلندای وال استریت
زندگی‌نامه

زندگی نامه پیتر لینچ؛ مردی بر بلندای وال استریت

زندگی نامه پیتر لینچ؛ مردی بر بلندای وال استریت

این مطلب در رابطه با زندگی نامه پیتر لینچ بزرگ است،‌ پیتر لینچ از بزرگان سرمایه گذاری است که در طی ۱۳ سال دوره سرپرستی خود در شرکت فیدلیتی ماژلان از سال ۱۹۷۷ تا ۱۹۹۰ تا ۲۹ درصد درآمد این شرکت را افزایش داد. زمانی که لینچ این شرکت را خرید، فیدلیتی ماژلان تنها ۲۰ میلیون دلار دارایی داشت اما لینچ طی ۱۳ سال این سرمایه را به ۱۴ میلیارد دلار تبدیل کرد. لینچ در دوره مدیریتی خود شاخص S&P را هر سال، به غیر از دو سال، با موفقیت پشت سر گذاشت.

لینچ متولد سال ۱۹۴۴ است و فارع التحصیل دانشگاه بوستون در سال ۱۹۶۵ است. قبل از آغاز به کار کردن به صورت حرفه ای، پیتر لینچ پیشخدمت مدیر شرکت ماژلان بوده است. پس از آن که با مدیر این شرکت توانست طرح دوستی بریزد، لینچ موفق شد در سال ۱۹۶۶ به عنوان کارآموز در فیدلیتی و ماژلان استخدام شود.

زندگی نامه پیتر لینچ

اگر بیشتر از ۱۳ دقیقه صرف تحلیل اقتصادی و پیش‌بینی بازار کنید، شما ۱۰ دقیقه از وقتتان را تلف کرده‌اید.

لینچ در دوره کارآموزی خود به عنوان تحلیل گر در روزنامه درون سازمانی فیدلیتی مشغول به کار شد. از سال ۱۹۶۷ تا ۱۹۶۹ لینچ به ارتش کشورش پیوست. در سال ۱۹۶۹ پس از بازگشت از ارتش، او به صورت دائم توسط شرکت فیدلیتی ماژلان استخدام شد. در سال ۱۹۷۴ لینچ به عنوان مدیر بخش تحقیقات شرکت فیدلیتی منصوب و سه سال بعد از آن در سال ۱۹۷۷ به عنوان مدیر پورتفولیو نائل شد.

 

زندگی نامه پیتر لینچ

کسی که بیشترین سنگ‌ها را جابه‌جا کند برنده بازی است، این همیشه فلسفه کاری من بوده است.

 

لینچ پس از کسب مقام مدیریت فیدلیتی ماژلان به صورت پیوسته ۶ یا ۷ روز در هفته کار می کرد. او با کمک دو دستیار تحقیقاتی خود می توانست ۱۴۰۰ سهم در هر بار خرید کند. از طرفی با ملاقات با کارگزاران، مدیران شرکت ها و تحلیل گران مختلف اطلاعات دست اولی را در رابطه با بازار بورس و مالی بدست می آورد. تلاش سخت لینچ و انگیزه بالای او در نهایت پاسخ داد و رشد تاریخی لینچ و شرکتش را در ۱۳ سال مدیریتش شاهد بودیم.

زندگی نامه پیتر لینچ: دوران بازنشستگی

 

لینچ در سال ۱۹۹۰ بازنشسته شد و از آن موقع به فعالیت های بشردوستانه مشغول است. لینچ معتقد است فعالیت های بشر دوستانه نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود و بر همین باور شرکت لینچ را تاسیس کرده است که به حمایت از سازمان های آموزشی، دینی، بیمارستان ها و تهیه دارو می پردازد.

زندگی نامه پیتر لینچ

 

لینچ در حال حاضر معاون رئیس هیئت مدیره شرکت فیدلیتی است و به مدیران این شرکت مشاوره می دهد. لینچ در دوران بازنشستگی خود سه کتاب با کمک جان راتچایلد نوشته است. از بین این سه کتاب “در بلندای وال استریت” و “ضرب و شتم در خیابان” به آثاری مرجع و پرفروش در حوزه سرمایه گذاری تبدیل شدند.

اگر از خواندن زندگی نامه پیتر لینچ لذت بردید، مقاله زندگی نامه وارن بافت؛ جادوگر اوماها به شما پیشنهاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.