مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

نحوه سرمایه گذاری پول
آموزشی

نحوه سرمایه گذاری پول 

نحوه سرمایه گذاری پول : یک راهنمای ساده برای رشد ثروت در سال ۲۰۲۰

داشتن دانش در مورد چگونگی نحوه سرمایه گذاری پول می توان یک چالش باشد. و خوشبختانه در عصر دیجیتال کمبود اطلاعات برای سرمایه گذاری وجود ندارد. با این حال اطلاعات می تواند بسیار زیاد باشد که مردم را سردرگم می کند. به همین دلیل ما راهنمایی برای کمک به شما برای درک بهتر سرمایه گذاری ارائه می دهیم. این مقاله یک منبع عالی برای مبتدیانی است که می خواهند برای رسیدن به اهداف مالی خود، سرمایه گذاری را آغاز کنند. ما سعی کردیم اطلاعات را به گونه ای ارائه دهیم که جامع باشد اما پیچیدگی زیادی نداشته باشند.

 

چگونه پول خود را سرمایه گذاری کنیم ؟

برای این که بدانید چگونه باید پول خود را سرمایه گذاری کنید، بهتر است از اصل اولیه شروع کنید. من مطمئن هستم که هر مشاور مالی نیز با این حرف موافق است. این اصول شامل تعیین هدف برای سرمایه گذاری و تعیین محل سرمایه گذاری پول برای رسیدن به بهترین سود است.

 

 

نحوه سرمایه گذاری پول

 

سرمایه گذاری پول برای مبتدیان

هنگام سرمایه گذاری پول، کاری که انجام می دهید این است که بخشی از سهام یک شرکت یا کالا را بخرید با این عقیده که ارزش این شرکت یا کالا با گذشت زمان رشد خواهد کرد.

فراموش نکنید :

سرمایه گذاری یک طرح سریع برای ثروتمند شدن نیست، بلکه راهی برای رشد مداوم ثروتی است که از قبل در اختیار داشته اید. خبر خوب این است که حتی اگر سرمایه گذاری راهی برای رشد ثروت شما باشد، برای شروع کار مجبور نیستید پول زیادی داشته باشید. علاقه زیاد نشان می دهد که حتی مبالغ ناچیزی از پول با گذشت زمان می توانند به ثروت تبدیل شوند. به شرط این که سرمایه گذاری مناسبی را انتخاب کنید.

 

در کجا باید سرمایه گذاری کنیم ؟

هنگام تصمیم گیری برای این که در کجا سرمایه گذاری کنید، گزینه های زیادی دارید. این گزینه ها عبارت اند از :

 

نحوه سرمایه گذاری پول

 

 

 

۱-بازار سهام

رایج ترین و بحث برانگیز ترین مکان برای سرمایه گذاری پول، بازار سهام است. هنگامی که شما یک سهام را خریداری می کنید، پس بخش کوچکی از شرکتی را که سهام او را خریداری کرده اید، در اختیار دارید. هنگامی که شرکت رشد می کند، بخشی از این سود با توجه به میزان سهام شما، به شما پرداخت می شود. هنگامی که ارزش شرکت با گذشت زمان رشد می کند، بنابراین قیمت سهام شما نیز رشد کرده است. به این معنی که شما الان سرمایه بیشتری دارید و می توانید هر وقت نیاز داشتید، سهام خود را بفروشید.

 

سایر گزینه های سرمایه گذاری عبارت اند از :

۲-اوراق سرمایه گذاری

هنگام خرید اوراق قرضه، در اصل شما به یک شرکت یا دولت وام می دهید. البته می توانید اوراق قرضه خارجی نیز خریداری کنید. دولت یا شرکتی که شما از او اوراق خریده اید و یا به او وام داده اید، پس از مدت زمان چرخش عمر اوراق، به شما پولتان و سود آن را پرداخت می کند. اوراق قرضه معمولا ریسک کمتری نسبت به سهام دارند. با این حال، پتانسیل بازده بسیار پایین تری نیز دارند.

۳-وجوه متقابل

به جای خرید یک سهام، وجوه مقابل شما را قادر می سازد که یک سبد سهام را در یک خرید، خریداری کنید. سهام در یک صندوق متقابل، معمولا توسط مدیر صندوق متقابل انتخاب و اداره می شود.

اما این کار سود شما را کم می کند. زیرا مدیران صندوق های متقابل که در آنها سرمایه گذاری می کنید، مبلغی بر مبنای درصد برای خود بر می دارند.

بیشتر بخوانید: ETF چیست؟

 

۴-حساب های پس انداز

تاکنون کم خطرترین راه و احتمالا بد ترین راه برای سرمایه گذاری پول، قرار دادن آن در یک حساب پس انداز و استفاده از بهره آن است. البته به طور معمول خطر کم، به معنای بازده کم است. هنگامی که پول خود را در یک حساب پس انداز قرار می دهید، در واقع هیچ ریسکی را متحمل نمی شوید و در مقابل بازده کمتری دریافت می کند.

با این وجود، حساب های پس انداز نقش مهمی در سرمایه گذاری دارند. زیرا به شما امکان می دهد مبلغ نقدی خود را بدون ریسک سرمایه گذاری کنید و در موارد اضطراری نیز از آن استفاده نمایید.

 

۵-کالاهای زینتی مانند طلا و نقره

کالا های فیزیکی سرمایه گذاری هایی هستند که شما از آن ها به عنوان جواهرات زینتی استفاده می کنید، مانند طلا و نقره. این کالا ها معمولا برای زمان های سخت اقتصادی نگهداری می شوند.

 

 

بهترین راه برای سرمایه گذاری در ۲۰ سالگی

 

نحوه سرمایه گذاری پول

 

هرگز برای سرمایه گذاری خیلی زود نیست. در حقیقت، هر چه زودتر شروع به سرمایه گذاری کنید، می توانید تا چند سال بعد ثروت زیادی به دست آورید. یا اگر چند سال قبل از بازنشستگی نیز سرمایه گذاری کنید، تا زمان بازنشستگی می توانید پول زیادی داشته باشید. هنگامی که در دهه ۲۰ زندگی خود سرمایه گذاری می کنید، بهتر است اول بدهی های خود مانند وام دانشجویی را پرداخت کنید و بعد سرمایه گذاری نمایید.

بدهی درست بر عکس سرمایه گذاری کار می کند، به جای این که در گذشت زمان، ثروت شما را افزایش دهد، آن را کاهش می دهد. بنابراین بهترین و مهم ترین ایده در این زمان این است که اول بدهی های خود را پرداخت کنید. هنگامی که بدهی های خود را کنترل می کنید، در مورد بورس کالا تحقیق کنید و هر چقدر که می توانید سرمایه گذاری کنید. اطلاعاتی را که می توانید کسب کنید و شروع به پیدا کردن شرکت هایی کنید که فکر می کنید با گذشت زمان، ارزش آن ها نیز رشد خواهد کرد.

ما بعدا در مورد چگونگی سرمایه گذاری سودآور صحبت خواهیم کرد، اما اکنون می دانیم که پس از انتخاب چند شرکت، مهم نیست چه مقدار پول دارید و می خواهید سرمایه گذاری کنید. همیشه این ایده که به اندازه توان خود سرمایه گذاری کنید، ایده خوبی است. اما اگر در دهه ۲۰ زندگی خود، سرمایه گذاری با پول زیاد را شروع کنید، شما بازنشستگی خود را تامین کرده اید.

 

چگونه برای کسب درآمد سرمایه گذاری کنیم؟

بسیاری از افراد سرمایه گذاری را نوعی درآمد می دانند و برخی در تجارت با سهام موفق به تامین درآمد می شوند. این بهترین نحوه سرمایه گذاری است. با این حال این نوع سرمایه گذاری، سرمایه گذاری نیست که بیشتر افراد از طریق آن سود کسب می کنند. بیشتر افراد از سرمایه گذاری بلند مدت بهره مند می شوند. این یعنی شما باید بیش از ۱۰ تا ۲۰ سال، پول خود را در بورس سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاری بلند مدت و با ارزش، نحوه بازنشستگی افراد ثروتمند است.

بیشتر بخوانید: درامد فعال و غیر فعال چیست

 

بهترین راه برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

سرمایه گذارانی که به صورت کوتاه مدت سرمایه گذاری می کنند به جای خرید سهام و نگه داشتن آن برای چندین سال، با تجارت در داخل و خارج از بازار سهام در یک بازه زمانی کوتاه، درآمد کسب می کنند. در حالی که مطمئنا با سرمایه گذاری می تواند درآمد کسب کنید، مسئله این است که مهم نیست که چقدر در تجارت خود مهارت دارید، همیشه یک عنصر بزرگ به نام شانس درگیر خواهد بود.

این را در نظر بگیرید:

برای سرمایه گذاران مبتدی، معاملات کوتاه مدت تقریبا با شانس کمتری همراه است و می توانند به راحتی بیشتر از چیزی که تصور می کردند، سود به دست آورند. به جای فکر کردن به سرمایه گذاری به عنوان راهی برای کسب سود های کوتاه مدت، بهتر است به فکر سرمایه گذری به عنوان روشی برای افزایش سود در بلند مدت باشید.

به خاطر داشته باشید که هنوز هم به هر طریقی می توانید پول در بیاورید. با سرمایه گذاری طولانی مدت، شما می توانید ریسک خود را به حداقل برسانید و تاثیرات نوسانات کوتاه مدت در افت قیمت را کلا نفی کنید.

 

سرمایه گذاری بلند مدت

برای بدست آوردن بازده خوب، در کجا می توان سرمایه گذاری کرد؟ سرمایه گذاری برای بازده کم بسیار آسان و تقریبا بی خطر است. به عنوان مثال می توانید پول خود را در حساب پس انداز یکی از بانک ها قرار دهید و تقریبا سالانه چند درصد بازده از پول خود دریافت کنید. مشکل این روش این است که چند درصد بازده سالانه برای بسیاری از افراد برای رسیدن به اهداف زمان بازنشستگی، کافی نیست. برای بدست آوردن ثروت بیشتر برای بازنشستگی راحت تر، احتمالا باید به دنبال نحوه سرمایه گذاری پول با بازده بالاتر باشید.

تاکنون بهترین مکان برای بدست آوردن بازده بیشتر، بورس سهام یا سرمایه گذاری در شرکت های بزرگ است. یک شرکت بزرگ و شگفت انگیز شرکتی است که با گذشت سال ها همچنان به رشد خود ادامه می دهد و در هر چالشی که بازار ممکن است در طول مسیر پیشرفت با آن رو به رو شود، زنده مانده است. اگر قادر به یافتن این شرکت ها برای سرمایه گذاری باشید، دستیابی به بازده سالانه آن ها به میزان ۱۵ درصد یا بالاتر است.

 

 

بهترین راه برای سرمایه گذاری کدام است؟

از میان گزینه های سرمایه گذاری موجود، سرمایه گذاری در بورس گزینه ای است که بیشترین پتانسیل سود را دارد. با این حال شما نباید کورکورانه پول خود را برای خرید هر سهامی به خطر اندازید و انتظار داشته باشید که بازده بالایی بدست آورید.

برای موفقیت سرمایه گذاری در بورس، باید از یک سیستم و یک استراتژی استفاده کنید. در این مرحله من می خواهم شما را با موثرترین استراتژی سرمایه گذاری که امروزه استفاده می شود، آشنا کنم.

 

قانون شماره ۱ سرمایه گذاری

قانون شماره ۱ سرمایه گذاری روندی برای یافتن شرکت های بزرگ برای سرمایه گذاری با قیمتی است که باعث جذابیت آنها می شود. ۴ ستون مهم این فرایند که شما را برای تعیین این که آیا یک شرکت ارزش سرمایه گذاری دارید یا خیر، کمک می کند.

 

این ۴ ستون سرمایه گذاری موفق عبارت اند از :

 

مدیریت

یک عامل مهم که باید هنگام تحلیل پتانسیل سرمایه گذاری یک شرکت در نظر بگیرید ، مدیریت آن است.

شرکت ها توسط افرادی که آنها را اراده می کنند، به زندگی خود ادامه می دهند و یا می میرند. پس شما باید اطمینان داشته باشید که هر شرکتی که در آن سرمایه گذاری می کنید، توسط مدیرانی صادق، با استعداد و مصمم اداره می شود. قبل از سرمایه گذاری در یک شرکت، زمان لازم را برای آشنایی کامل با مدیریت آن در نظر بگیرید و اطمینان حاصل کنید که قابل اعتماد هستند تا بتوانند شرکت را به سمت جلو ببرند.

بیشتر بخوانید: فلسفه مدیریتی وارن بافت

 

معنی

اگر قصد سرمایه گذاری در یک شرکت را دارید ، باید نوعی معنای شخصی برای شما داشته باشد. برای این کار چند دلیل وجود دارد که مهم هستند. شما احتمالا شرکت هایی را که برای شما معنی دارند را بهتر درک می کنید. به بدان معناست که شما قادر خواهید بود آینده شرکت را تحلیل کنید.

سرمایه گذاری در شرکتی که برای شما معنایی داشته باشد و به آن اعتقاد داشته باشید، نیز باعث می شود که بیشتر بتوانید در مورد شرکت تحقیق کنید و آنچه که برای آن اتفاق می افتد را رصد کنید. که در پایان بخش بزرگی از یک سرمایه گذاری موفق است.

 

حجم ورودی شرکت

هنگامی که یک شرکت شلوغ است، به این معنی است که ورود رقبا دشوار است. سعی کنید بخشی از سهام این شرکت را به دست آورید.

 

حاشیه ایمنی

اخرین معیار قانون شماره ۱ سرمایه گذاری، حاشیه ایمنی است. حاشیه ایمنی معیاری برای مقایسه سهام شرکت با قیمت واقعی شرکت است. تفاوت قیمت و ارزش یک تمایز مهم است، زیرا قیمت سهام یک شرکت می تواند به شدت متفاوت باشد بدون این که ارزش شرکت تاکنون تغییر کرده باشد.

 

 

نحوه سرمایه گذاری پول در سهام

شروع سرمایه گذاری ساده است. بستر های تجاری آنلاین برای سرمایه گذاری باعث شده تا سرمایه گذاران خرید و فروش سهام را بسیار آسان و از طریق این بستر های آنلاین انجام دهند. با این وجود برای اینکه فرصت های بیشتری برای موفقیت در نحوه سرمایه گذاری پول و رسیدن به اهداف مالی داشته باشید، باید تا جایی که می توانید در مورد استراتژی سرمایه گذاری و همچنین نحوه استفاده عملی از استراتژی ها اطلاعات کسب کنید. برای این منظور یکی از مفید ترین کارهایی که می توانید انجام دهید ثبت نام در یک دوره آموزش سرمایه گذاری است.

بیشتر بخوانید: هرچیزی باید راجع به سهام بدانید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *