تحلیل طلا فارکس :‌از منظر تکنیکال، برخی از خریدهای متعاقب فراتر از منطقه 1910 دلاری، روند صعودی جدید را تأیید می کند و قیمت طلا را به منطقه افقی 1920 دلار می رساند. این حرکت می تواند بیشتر به سمت مانع مرتبط بعدی در نزدیکی منطقه 1935-1936 دلار گسترش یابد. از طرف دیگر، هر عقب نشینی معنی داری به زیر 1900 دلار می تواند خریداران تازه ای را در نزدیکی منطقه 1885-1880 دلار جذب کند. این به نوبه خود به محدود کردن نزولی نزدیک به سطح 1865 دلار یا پایین ترین سطح هفتگی کمک می کند. شکست متقاعد کننده به زیر دومی ممکن است سوگیری کوتاه مدت را به نفع معامله گران نزولی تغییر دهد و فروش تهاجمی در اطراف XAU/USD را تحریک کند.

بررسی اجمالی فاندامنتال

قیمت طلا در اوایل جلسه اروپا در روز جمعه، قیمت‌های جدیدی را به دست آورد و فراتر از رقم 1900 دلاری افزایش یافت. XAU/USD اکنون با افزایش بیش از 0.60 درصد در روز معامله می شود و در حال حاضر درست زیر سطح 1910 دلار یا بالاترین سطح آن از می 2022 قرار دارد.

کاهش ارزش دلار همچنان به نفع قیمت طلا است

در بحبوحه پذیرش فزاینده مبنی بر اینکه فدرال رزرو (فدرال رزرو) موضع جنگ طلبانه خود را در بحبوحه نشانه هایی از کاهش فشار قیمت ها کاهش خواهد داد، دلار آمریکا (USD) نزدیک به پایین ترین سطح هفت ماهه خود رکود دارد. به نظر می‌رسد که دلار ضعیف‌تر گرین‌بک عاملی کلیدی برای سودآوری قیمت طلای دلار آمریکا است. در واقع، تورم در ایالات متحده (ایالات متحده)، همانطور که با شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اندازه گیری شد، در ماه دسامبر 0.1 درصد کاهش یافت که اولین کاهش از ماه می 2020 است. علاوه بر این، نرخ سالانه از 7.1 درصد کاهش یافت. نوامبر به 6.5 درصد یا پایین ترین سطح از اکتبر 2021. علاوه بر این، تورم اصلی، که قیمت مواد غذایی و انرژی را شامل نمی شود، 0.3 درصد افزایش یافت و از 6.0 درصد در نوامبر به 5.7 درصد کاهش یافت.

شرط‌بندی برای افزایش نرخ کمتر توسط فدرال رزرو، حمایت بیشتری را به همراه دارد

بازارها با افزایش 25 واحدی در ثانیه نرخ بهره فدرال رزرو در فوریه شروع به قیمت گذاری کردند. با اظهار نظر پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا مبنی بر اینکه افزایش 25 bps در آینده مناسب خواهد بود، شرط بندی ها لغو شد. به طور جداگانه، توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، پیشنهاد کرد که با توجه به اینکه بانک مرکزی برای کاهش تورم تلاش می کند، عاقلانه تر هدایت شود. این موضوع اظهارات تندروانه‌تر جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس را تحت الشعاع قرار می‌دهد و مجدداً تأیید می‌کند که نرخ بهره تا پایان سال 2023 به 5 درصد خواهد رسید. پایین ترین قیمت چند هفته ای و حمایت بیشتر از قیمت بدون بازده طلا.

خرید فنی به حرکت مثبت مداوم کمک می کند

جدای از این، حال و هوای محتاطانه رایج بازار – در میان نگرانی ها در مورد رکود عمیق تر اقتصاد جهانی – زیربنای قیمت امن XAU است. این، همراه با برخی خریدهای فنی بالای 1900 دلار، به آخرین دستاوردی که در حدود یک ساعت گذشته شاهد بودیم کمک می کند. با این وجود، تنظیمات اساسی و فنی از چشم انداز سودهای کوتاه مدت اضافی برای XAU/USD پشتیبانی می کند. فعالان بازار اکنون مشتاقانه منتظر سند اقتصادی ایالات متحده هستند، که بعداً در اوایل جلسه آمریکای شمالی، شاخص اولیه احساسات مصرف کننده میشیگان را نشان می دهد. معامله گران بیشتر از بازده اوراق قرضه ایالات متحده و احساسات ریسک بازار گسترده تر برای استفاده از فرصت های کوتاه مدت استفاده می کنند.

تحلیل فارکس

منبع: FXStreet

دیدگاهتان را بنویسید