تحلیل طلا :‌ قیمت طلا از بالاترین سطح چهار ماهه خود به بالای 1800 دلار تغییر کرد، زیرا خریداران قبل از طوفان بی ثبات به دنبال انتشارات حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) نفسی می کشند. دلار آمریکا مسیر نزولی خود را در بحبوحه افزایش جزئی در بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا و جو محتاطانه بازار متوقف کرده است.

همه نگاه ها به حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده است

دلار آمریکا در حال تثبیت کاهش های اخیر به پایین ترین سطح چهار ماهه در برابر همتایان اصلی خود است که به اصلاح جزئی در قیمت طلا از بالاترین سطح از جولای که در اوایل جمعه به 1805 دلار رسیده بود، دامن زد. افزایش جزئی در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده نیز فشار نزولی بر قیمت طلا بدون بهره وارد می کند. سرمایه‌گذاران به دنبال کسب سود در موقعیت‌های فروش (Short)  دلاری خود هستند، پیش از داده‌های بسیار مهم حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده.

Yohay Elam، تحلیلگر ارشد در FXStreet توضیح می‌دهد: «سناریوی اصلی من این است که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی چیزی بین 150000 تا 200000 باشد، بالاتر از انتظارات واقعی، بنابراین باعث یک حرکت صعودی کوتاه مدت در دلار آمریکا می‌شود. از آنجا، می تواند کاهش یابد و کاهش خود را از سر بگیرد. حتی خواندن 250,000 احتمالاً باعث چنین حرکت دو طرفه ای می شود. این نتیجه احتمال بالایی دارد.»

شاخص تورم مورد علاقه فدرال رزرو سرد شد

روز پنجشنبه، پس از کاهش نرخ تورم ترجیحی فدرال رزرو، یعنی شاخص قیمت مرکزی PCE، به 5 درصد سالانه در ماه اکتبر در مقابل 5.2 درصد در سپتامبر کاهش یافت که نشانه‌هایی از کاهش تورم و حمایت از فدرال اخیر را نشان می‌دهد، فروش دلار آمریکا باعث افزایش قیمت دلار شد. محور رزرو. در همین حال، ISM ایالات متحده گفت که PMI تولیدی آن در نوامبر از 50.2 در اکتبر به 49.0 کاهش یافت و اولین انقباض خود از ماه می 2020 را به ثبت رساند. کاهش دلار آمریکا باعث شد قیمت طلا به بالاترین سطح از جولای در 1805 دلار برسد.

فروش USD/JPY باعث کاهش بیشتر دلار آمریکا شد

شاخص دلار آمریکا به کمترین میزان خود در چهار ماه گذشته زیر سطح 105.00 سقوط کرد، زیرا حرکت نزولی پس از فروش شدید جفت USD/JPY در روز پنجشنبه شتاب گرفت. پس از اینکه آساهی نوگوچی، عضو هیئت‌مدیره بانک ژاپن (BoJ) گفت که «بسته به داده‌ها، نزدیک شدن به خروج از سیاست آسان می‌تواند به جلو کشیده شود، ین ژاپن موج جدیدی از پیشنهاد را گرفت و باعث افت شدید دلار/ین شد». نظرات او حاکی از آن بود که بانک مرکزی ژاپن (BoJ) ممکن است دنده خود را به سمت یک موضع جنگ طلبانه تغییر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید