۰۲/۲۶/۱۴۰۱
نماد غگل + تحلیل در بورس | شرکت گلوکوزان‌
بورس ایران نماد بورسی

نماد غگل + تحلیل در بورس | شرکت گلوکوزان‌

نماد بورسی غگل:

نماد: غگل

نام شرکت: گلوکوزان‌

نشانی: قزوین، شهر صنعتی البرز، نبش خیابان حکمت سوم

آدرس شرکت و امور سهام: تهران، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سپند شرقی، پلاک ۴۱

تلفن: ۰۲۱۸۸۹۰۵۹۵۳

وب سایت www.glucosan.ir:

مدیرعامل: امیر حسین صداقی

 

تاریخچه سهام غگل:

شرکت گلوکوزان ( نماد غگل ) به صورت سهامی خاص تأسیس شد و طی شماره ۱۴۰۱۲ در آخر خرداد ماه سال ۱۳۴۹ و با شناسه ملی ۱۰۸۶۱۶۵۵۷۳۱ در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید.

شرکت در اواسط شهریور ماه سال ۱۳۷۸ به شرکت سهامی عام تبدیل شد و در اواخر سال ۱۳۷۸ در بازار دوم سازمان بورس اوارق بهادار تهران پذیرفته شد. در حال حاضر شرکت جز واحد های تجاری فرعی شرکت توسعه صنعتی غذایی زر می باشد.

اگر می خواهید در بورس اوراق بهادار موفق باشید مطالعه مقاله چگونه می توان به موفقیت در بورس اوراق بهادار رسید را از دست ندهید.

فعالیت اصلی شرکت غگل:

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده ۲ اساسنامه به شرح زیر است:

الف- موضوعات اصلی:

– تأسیس و خرید کارخانه های تولیدی نشاسته، گلوکوز و محصولات فرعی و وابسته

– تولید محصولات و فروش و توزیع آن ها

– تهیه مواد اولیه جهت تولید محصولات شرکت از داخل و خارج از کشور و در صورت لزوم، فروش آن ها

– واردات انواع ماشین آلات، ابزار، قطعات و تأسیسات و کلیه اقلام مرتبط با موضوع شرکت

– خرید و فروش و صدور محصولات مشابه شرکت های دیگر

– همچنین شرکت می تواند به کلیه عملیاتی که بطور مستقیم یا غیر مستقیم به تمام یا هر یک از موضوعات فوق مربوط باشد، مبادرت نماید

ب- موضوعات فرعی:

– مشارکت در سایر شرکت ها از طریق تأسیس یا تعهد سهام شرکت های جدید

– خرید یا تعهد سهام شرکت های جدید یا خرید تعهد سهام شرکت های موجود

– انجام فعالیت های آزمایشگاهی و ارائه خدمات آزمایشگاهی به اشخاص ثالث

اخبار مربوط به سهام غگل

۱- سال مالی شرکت آخر شهریور سال ۱۳۹۹ است.
۲- شرکت در ۳ ماهه ۲۵ ریال و در ۶ ماهه ۵۴ ریال سود کرده است.
۳ -بهای تمام شده ۷۷ درصد افزایش داشته است.
۴- با توجه به افزایش فروش، سود ناخالص ۳۱ درصد افزایش داشته است.
۵- هزینه های فروش، اداری و عمومی ۹ درصد افزایش داشته است.
۶- سایر درآمد های عملیاتی ۳۲ درصد افزایش داشته است. همچنین سایر هزینه های عملیاتی صفر شناسایی شده است که این آیتم در مدت مشابه سال قبل ۲,۲۵۳ میلیون ریال بوده است.
۷ -هزینه های مالی ۱۳ درصد کاهش و سایر درآمد های غیر عملیاتی از محل اقلام متفرقه ۲۴۸ درصد افزایش داشته است.

پیشنهاد می کنیم  برای این که در بورس به سود برسید مقاله سود در بورس: با رعایت ۱۰ نکته زیر در بورس سود کنید را مطالعه نمایید.

اعضا هیات مدیره شرکت گلوکوزان (غگل) به شرح زیر می باشند:

شرکت توسعه صنعتی غذایی زر: آرش سلطانی رئیس هیئت مدیره
شرکت توسعه صنعت کیمیازر: منوچهر صوفی عضو هیئت مدیره
شرکت صنعتی زرماکارون: رضا مشهدی زاده عضو هیئت مدیره
شرکت گروه صنعتی پژوهشی فرهیختگان زرنام: حمیدرضا دلاوری نائب رئیس هیئت مدیره
شرکت توسعه و مدیریت سرمایه صبا: مجتبی رحیمی عضو هیئت مدیره

با توجه به وجود نیرو های مجرب که سرمایه های اصلی این شرکت می باشند، پس از پروژه موفقیت آمیز تولید شربت فروکتوز، هم اکنون نیز با ۲ سال تلاش شبانه روزی کارگران، کارشناسان و مدیران شرکت موفق شدیم پروژه بزرگ توسعه آسیاب ذرت از ۳۰۰ به ۶۰۰ تن را به بهره برداری برسانیم. به دلیل ویژگی های خاص محصولات این شركت كه به عنوان ماده اولیه‌ برای مصرف در كارخانجات صنایع غذایی می‌باشد، اهمیت این شركت چند برابر شده است.

محصولات شرکت غگل:

شرکت گلوکوزان (سهامی عام) اولین تولید کننده محصولات متنوع از ذرت در ایران است که  در سال ۱۳۴۹ در زمینی به مساحت ۴۰۰۰۰ متر مربع در شهر صنعتی البرز قزوین با هدف تولید گلوکوز و نشاسته از ذرت آغاز به کار کرد. دید سرمایه گذاران این مجموعه تولید محصولات با بهترین کیفیت و بالاترین کمیت در سطح ایران و تامین بخش عمده نیاز بازار بوده که از ابتدای فعالیت تا به امروز به طور کامل محقق شده است.

گلوتن ذرت:

پس از جدا کردن نشاسته و سایر اجزاء از ذرت، پروتئین آبگیری شده ای بنام گلوتن بدست می آید. مواد مغذی این ماده پودری شکل، بسیار بالا بوده و پروتئین آن در حدود ۶۰ درصد است. اسیدهای آمینه این ماده از قبیل گلیسین، ایزولوسین، لوسین، فنل الانین، والین و تیروسین در رشد و نمو بافت دامها تاثیر چشمگیری دارد.

این محصول یکی از بهترین منابع پروتئینی جهت افزودن به خوراک دام و طیور و آبزیان است. قابلیت هضم بالایی داشته و انرژی متابولیستی آن از ذرت بیشتر می­باشد. همچنین به عنوان یک منبع عالی کاروتن و گزانتوفیل (رنگدانه طبیعی) می­تواند در رنگ گوشت دام و زرده تخم مرغ موثر باشد.

کنجاله جرم ذرت:

در کارخانه روغن کشی، پس از روغن گیری از جرم ذرت از طریق فشردن آن کنجاله ذرت باقی می ماند. این ماده حاوی حدود ۲۰ درصد نشاسته و ۱۰ الی ۱۴ درصد روغن است که از منابع بسیار مناسب تولید انرژی در جیره غذایی دام محسوب می شود. این خوراک برای رشد دام ها بسیار مطلوب است چراکه علاوه بر داشتن مواد انرژی زا حاوی ۱۹ درصد الی ۲۲ درصد پروتئین می­باشد.

سبوس ذرت:

این محصول از حدود ۲۲ درصد نشاسته، ۴ درصد روغن و ۱۲ درصد پروتئین تشکیل شده که نه تنها برای خوراک دام مورد مصرف قرار می گیرد بلکه بعد از آسیاب کردن جهت افزایش فیبر در برخی از محصولات غذایی از جمله در غلات، اسنک ها و غذاهای رژیمی نیز استفاده می شود. گفتنی است مصرف این ماده با افزایش فیبر در غذاها از انواع سرطانهای دستگاه گوارش پیشگیری می نماید.

گلوتن مایع:

گلوتن مایع حاوی پروتئین با ارزشی است که از دانه های ذرت با روش تبخیر و در شرایط تحت خلاء تولید می شود و غلیظ می گردد. گلوتن مایع برای اولین بار توسط شرکت گلوکوزان در کشور تولید و به بازار عرضه می شود.

گلوتن مایع حاوی بخش زیادی از پروتئین محلول در دانه های ذرت است و بهترین روش استفاده از آن به صورت مایع می باشد. می توان آن را با ملاس مخلوط کرد که در نتیجه محصول نهایی از انرژی، پروتئین و قند بالایی برخوردار خواهد بود. این ماده به دلیل خوش خوراک بودن می تواند باعث افزایش مصرف علف گردد.

تحلیل شرکت غگل:

این سهام در اول اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۵ در بورس عرضه شد که قیمت هر سهم آن فقط ۲ ریال است.

سهم غگل سیر سعودی معمولی داشت به طوری که قیمت آن بعد از ۱۰ سال به ۱۹ تومان رسید.

این سهام تا سال ۱۳۹۷ به ۳۵ تومان رسید.

ولی در سال ۱۳۹۷ تا اول سال ۱۳۹۸ در بازه ی قیمتی ۳۰ تا ۵۰ تومان رسید.

این سهام هم مانند بقیه ی سهام ها از سال ۱۳۹۸ تا سال ۱۳۹۹ رشد چمگیری داشته است به طوری که قیمت آن در اواخر تیر ماه سال ۱۳۹۹ به ۱۰۹۰ تومان رسیده است.

پیشنهاد می کنیم برای تحلیل بهتر سهام ها مقاله تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال ، کدام بهتر است؟ را مطالعه نمایید.

ما در سایت نیک وست مقالاتی در زمینه آموزش بورس  و آموزش سرمایه گذاری ارائه داده ایم برای موفقیت بیشتر در این زمینه مقالات آموزشی ما را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.