فارکس امروز: دلار آمریکا موقعیت خود را پیش از داده های تورم PCE تثبیت می کند.

آنچه باید در روز جمعه 27 اکتبر بدانید در اینجا آمده است:

بازارهای مالی در اوایل روز جمعه نسبتاً آرام می مانند زیرا سرمایه گذاران آخرین رویدادهای اقتصاد کلان را ارزیابی می کنند و در عین حال مراقب تحولات پیرامون درگیری اسرائیل و حماس هستند.

 

Source: Fxstreet.com

 

در نیمه دوم روز، دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده (BEA) داده‌های شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) را منتشر می‌کند، که سنجش ترجیحی فدرال رزرو برای نرخ تورم است. سند اقتصادی ایالات متحده همچنین اعلام نهایی شاخص اعتماد مصرف کننده دانشگاه میشیگان را برای ماه اکتبر نشان خواهد داد.

BEA روز پنجشنبه گزارش داد که اقتصاد ایالات متحده با نرخ سالانه 4.9 درصد در سه ماهه سوم رشد کرد. این آمار از انتظار بازار برای رشد 4.2 درصدی فراتر رفت و به دلار آمریکا (USD) کمک کرد تا در برابر رقبای خود انعطاف پذیر بماند.

در این میان، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بیش از 2 درصد در روز کاهش یافت. در اوایل روز جمعه، شاخص دلار آمریکا خود را بالای 106.50 تثبیت کرد و بازدهی 10 ساله زیر 4.9 درصد در نوسان است.

در همین حال، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در اوایل جلسه اروپا بین 0.3 تا 0.9 درصد افزایش یافت که حاکی از بهبود وضعیت ریسک در آخرین روز معاملاتی هفته است.

همانطور که انتظار می رفت، بانک مرکزی اروپا (ECB) پس از نشست سیاست گذاری اکتبر، نرخ های بهره کلیدی را بدون تغییر باقی گذاشت. رئیس جمهور کریستین لاگارد در جریان کنفرانس مطبوعاتی اشاره کرد که شروع صحبت در مورد کاهش نرخ بهره زود است و گفت که تصمیم برای ثابت نگه داشتن این سیاست لزوماً به این معنی نیست که نرخ بهره در آینده دوباره افزایش نخواهند داد.

EUR/USD با واکنش فوری به سخنان مطرح شده به سمت 1.0500 کاهش یافت، اما موفق شد قیمت خود را بازیابد و در اوایل روز جمعه، این جفت ارز کمی بالاتر از قیمت 1.0550 در نوسان است.

دیدگاهتان را بنویسید