تجارت در یک محیط تورمی : با توجه به اینکه اقتصاد ایالات متحده تورمی را با نرخ هایی تجربه می کند که از دهه 1980 مشاهده نشده است، معامله گران فارکس دلار آمریکا را از نزدیک زیر نظر دارند تا ببینند چگونه قدرت خرید ارز و نرخ ارز تحت تأثیر کاهش شتابان ارزش دلار آمریکا قرار می گیرد.

همزمان، تلاش‌های نظارتی ایالات متحده برای مهار تورم در حال انجام است. در همین حال، ارزش پول همچنان تحت تأثیر رویدادهای جهانی مانند حمله روسیه به اوکراین، کمبود گاز جهانی، و اختلالات اقتصادی طولانی مدت ناشی از همه گیری جهانی قرار دارد.

در حالی که تورم باید بین سایر نیروهای اقتصادی متعادل شود، این نرخ سریع تورم شایسته توجه دقیق معامله گران فارکس است. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا در برابر چالش ها غلبه کنید و سرمایه خود را هنگام معامله در یک محیط تورمی حفظ کنید.

توجه خود را به سمت توسعه فرصت های بازار معطوف کنید.

از آنجایی که تورم قدرت خرید دلار آمریکا و سایر ارزهای اصلی را کاهش می‌دهد، گاهی فرصت‌های جدیدی برای حفظ سرمایه و حتی ایجاد سود با انتقال وجوه به ارزهای بازارهای اقتصادی در حال توسعه ایجاد می‌کند.

بسیاری از معامله گران فارکس – به ویژه معامله گران با تجربه کمتر – ممکن است با این ارزها آشنا نباشند و ممکن است به تنهایی فرصت های سرمایه گذاری امیدوارکننده را شناسایی کنند. به طور کلی، بهترین فرصت‌های تجاری در میان اقتصادها و ارزهای در حال توسعه، فرصت‌هایی خواهند بود که بازدهی بالا، نوسانات قیمتی منظم و قیمت‌گذاری سرکوب‌شده نسبت به دلار آمریکا را ارائه می‌دهند – که می‌تواند با کاهش ارزش دلار آمریکا نوسان قیمتی ایجاد کند.

نظارت بر کنترل های اقتصادی با هدف مهار تورم.

هنگام ارزیابی فرصت‌ها برای تجارت در یک محیط تورمی، بین تورم مهار نشده و تورمی که از طریق کنترل‌های اقتصادی مدیریت و بررسی می‌شود، تفاوت وجود دارد . 

برای مثال، تلاش‌هایی که توسط فدرال رزرو ایالات متحده برای کاهش تورم در آمریکا انجام می‌شود، تورم مدیریت شده است که نگرانی‌های اقتصادی کوتاه‌مدتی ایجاد می‌کند، اما پیش‌بینی بلندمدت آن ارزها را به شدت تغییر نمی‌دهد. 

اگرچه نوسانات کوتاه مدت و کاهش قیمت دلار آمریکا برای بسیاری از معامله گران بسیار بیشتر از پیش بینی بلندمدت ارزش ارز مرتبط است، معامله گران همچنین باید به خاطر داشته باشند که حداقل از نظر تاریخی، این ارزهای بزرگتر تمایل دارند خود را متعادل کنند. در طول زمان.

بخوانید : فارکس چیست + ورود به فارکس 

زمانی ارزها را بخرید که قدرت خرید آنها پایین است.

هنگامی که تورم نقش اصلی را در کاهش قدرت خرید یک ارز ایفا می کند، این می تواند فرصتی برای خرید کم و پول نقد با شروع کاهش سرعت اقتصاد ارز باشد. 

به عنوان مثال، اگر قبل از کاهش نرخ ارز دلار توسط تورم، پول را از دلار به یک بازار در حال توسعه منتقل کنید، ممکن است به دنبال زمان مناسب برای بازگرداندن پول خود به بازار دلار قبل از افزایش مورد انتظار در ارزش نرخ ارز باشید.

به طور مشابه، پس از نهایی شدن برگزیت، ارزش پوند به میزان قابل توجهی کاهش یافت. بیش از پنج سال بعد، قیمت پوند به میزان قابل توجهی کمتر از سطح قبل از برگزیت باقی مانده است. اگر معامله‌گران نشانه‌های دیگری از بازگشت احتمالی در ارزش GBP را شناسایی کنند، می‌تواند فرصت معاملاتی امیدوارکننده‌ای ایجاد کند.

سایر عواملی که می توانند بر نرخ ارز تاثیر بگذارند را نادیده نگیرید.

در حالی که تورم می تواند تأثیر قابل توجهی بر نرخ مبادله ارزها داشته باشد، تورم هرگز در خلاء رخ نمی دهد. 

حتی در یک دوره تورمی، نرخ ارز تحت تأثیر طیف گسترده ای از عوامل است که می تواند منجر به عدم تطابق نرخ ارز با نشانه های تورم شود. این عوامل عبارتند از:

  • قدرت و فعالیت کلی اقتصادی: نرخ‌های اشتغال، خرده‌فروشی، اعتماد مصرف‌کننده و تولید ناخالص داخلی همگی بر ارزش یک ارز معین تأثیر می‌گذارند. این متغیرها همچنین باید هنگام ارزیابی نوسانات، روند، حرکت و حرکت بالقوه قیمت یک جفت ارز در نظر گرفته شوند.
  • اخبار ژئوپلیتیک: درگیری‌های سیاسی، توافق‌نامه‌های تجاری، تحریم‌ها و سایر فعالیت‌های اقتصادی همگی می‌توانند بر نرخ ارز بدون توجه به تورم تأثیر بگذارند.
  • .
  • نوسان ارزش پول در سراسر جهان: تورم اخیر تنها بر دلار آمریکا تأثیر نداشته است. بسیاری از کشورهای جهان از اثرات تورم متحمل شده اند، که می تواند منجر به بی ثباتی قیمت برای جفت ارزهای خاص شود، حتی اگر هزینه زندگی برای شهروندان در همه جا افزایش یابد.

بخوانید : تحلیل قیمت بیت کوین 
تورم می‌تواند بازارهای مالی و برنامه‌های معاملاتی فارکس شما را مختل کند، اما یک استراتژی تجاری خوب می‌تواند هنگام شناسایی و استفاده از فرصت‌های نویدبخش فارکس، تورم را محاسبه کند. با در نظر گرفتن تورم در کنار سایر اخبار اقتصادی، شاخص‌های فنی و سایر تحقیقات مرتبط با فارکس، هر معامله‌گری می‌تواند خود را با شرایط در حال تحول وفق دهد و هنگام معامله در یک محیط تورمی به سود خود ادامه دهد.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید