آینده رمزارز ها در سال 2020 چه خواهد بود ؟ زمان معرفی رمز ارزها شاید کسی فکرش را نمی کرد که این کیف پول های نامرئی این چنین رشد کنند، اما دیده شد که آینده اقتصاد و ارز ها را رمز ارز ها به دست خواهند گرفت. حتی اگر به دست نگیرند، تاثیر بسیار زیادی و نقش بسیار پر رنگی در بازار ارزها آینده خواهند داشت. با توجه به نمودار قیمت و نمودار رشد انواع رمز ارزها می توان گفت که از ابتدای 2020 آینده درخشانی برای آن ها دیده شد و طرفداران و خواهان زیادی پیدا کرد.

همانطور که در نمودارهای آمده در زیر می بینید که برای مثال بیت کوین از ژانویه تا اواسط تا اواسط فبریه، از حدود 8000 دلار به 10000 دلار می رسد ( خط سبز رنگ قیمت را نشان می دهد). بقیه رمزارزها هم رشد داشتند ولی نه با این شیب اما تقریبا می توان گفت ارزش اکثر آن ها رشد کرد.

رمزارز ها در سال 2020

اما این روند حفظ نشد و با شناخته شدن و رسانه ای شدن ویروس کرونا، تغییراتی را در کل اقتصاد و هم چنین این رمز ارزها شاهد بودیم. این تغییرات آرام آرام خود را نشان دادند و از در روزی که پاندمیک شدن آن مشخص شد، به اوج تلاطم خود رسید و کاهش یافت.

چه انتظاری از بازار رمز ارز ها در 2020 داشته باشیم؟

بازار رمز ارز ها پستی بلندی های بسیاری را اخیرا تجربه کرده است، در ادامه روند رشد یا سقوط رمزارزها را در سال جاری پیش بینی می کنیم. ابتدا بیایید تا مروری بر عوامل موثر بر رمزارزها در 2020 داشته باشیم:

  • به کار گیری بلاک چین توسط حکومت چین

چین کاملا آماده است تا تکنولوژی بلاک چین را به زندگی روزمره بیاورد و حکومت چین با دقت به سمت به کارگیری این تکنولوژی در حال حرکت است. همچنین این رویکرد و توجه رسانه ها به آن باعث شده که قیمت رمزارز ها روبه رشد بگذارد. همانطور که قیمت بیت کوین نیز افزایش پیدا کرده و پیش بینی می شود که این افزایش قیمت همچنان ادامه داشته باشد.

  • کاهش عرضه و به روزرسانی

سال 2020 به روز رسانی ها و کاهش  عرضه های بسیاری را در پی دارد ، به روز رسانی هایی که با ورژن های قبلی سازگار نیستند و نمونه ای از کاهش عرضه را ها هم در مورد بیت کوین در ماه مه 2020 شاهد خواهیم بود و به روز رسانی اتروم در ژوئن 2020 رخ خواهد داد.

رمزارز ها در سال 2020

  • قوانین به روز رسانی شده رمزارز

این تغییر قوانین در همه کشور ها در حال شکل گیری است و به کار گیری بلاک چین در بسیاری از آن ها رخ داده یا در حال اجرا است. نمونه این تغییرات را در ایران نیز شاهد بودیم که قوانین تغییر قیمت برق مصرفی، استخراج رمز ارزها را بارها دستخوش تغییر کرده است. به طور کلی قوانین جدید به طور مداوم سخت گیری را در این بازار بیشتر می کنند که قطعا در سال 2020 تاثیر خود را بر قیمت ها خواهند گذاشت.

  • معرفی رمزارز های جدید

هر سال رمز ارز های جدیدی معرفی می شوند ، یکی از انتظارات بازار رمز ارز لیبرا است که فیسبوک معرفی می کند و با معرفی این رمز ارز ها پیش بینی جهت گیری بازار کار سختی است، اما با اطمینان می توان گفت که بر قیمت ها موثر خواهند بود.

بیشتر بخوانید : بلاک چین چیست؟

 رمزارز ها در سال 2020 چگونه تغییر می کنند؟

بیت کوین

مشخصا هربار که در مورد رمز ارزها صحبت می کنیم، بیت کوین اولین اسمی است که به خاطر می آید. بیت کوین از روز معرفی به طور منظم رشد قیمت داشته تا به رکورد باورنکردنی 19000 دلار در سال 2017 رسید و بعد سقوط قیمت داشته و مرتبا نوسانی بالا و پایین رفته است. با توجه به روند های کنونی بازار احتمال قوی وجود دارد تا قیمت بیت کوین به بالاترین قیمت خود یعنی نزدیک 20000 دلار در سال های آینده برسد، البته مسئله پاندمیک شدن بیماری کرونا قطعا بر روی آن تاثیر خواهد گذاشت که در انتها به آن خواهیم پرداخت.

رمزارز ها در سال 2020

اتروم

اتروم دومین رمز ارز محبوب در کنار بیت کوین است که در سال 2015 معرفی شد و از آن روز یک نمودار رشد پیوسته را تجربه کرده تا در سال 2018 به بالاترین قیمت خود، یعنی 1396 دلار رسید و بعد از آن در 2019 کاهش قیمت را شاهد بودیم و هم اکنون با نوسان یک تا دو درصدی قیمت های آن مواجهیم و بسیاری از آنالیست ها پیش بینی می کنند که اتروم سال 2020 را با قیمت حدود 1400 دلار به پایان برساند. در حالی که برخی دیگر محاسبات متفاوتی دارند و حتی قیمت هایی مانند 500 تا 700 دلار را پیش بینی می کنند. البته که کرونا نیز بر این رمزارز تاثیر خود را خواهد گذاشت.

رمزارز ها در سال 2020

XRP

این رمز ارز نیز در میان 5 رمزارز محبوب اول است و بعد از ریپل در سال 2012 معرفی شد اما قیمت آن تا اوایل سال 2017 رشد خاصی را تجربه نکرد در ژانویه 2018 نیز تا 3 دهم دلار رشد قیمت داشت. ریپل نیز صعود و نزول هایی را تجربه کرده است که پیش بینی برای این رمز ارز را سخت خواهد کرد. این پیش بینی قطعا در این سال پر ریسک تر و سخت تر نیز خواهد بود.

رمزارز ها در سال 2020

بیشتر بخوانید : سقوط ۱۰ درصدی اقتصاد استرالیا

کرونا و رمزارزها و آینده آن ها

با اپیدمیک اعلام شدن کرونا، بیت کوین، پادشاه رمز ارزها بزرگ ترین سقوط خود را در مدت چند ساعت تجربه کرد و 26 درصد ارزش آن کاهش یافت. ممنوعیت ورود اروپاییان به آمریکا و نشستی که در اروپا برگزار شد نیز به این سقوط کمک کردند. برخی عقیده دارند که سقوط بیت کوین در نهایت موجب فروش بیشتر در دیگر ارزش های و ارزهای دیجیتالی می شود.

تلاطم قیمت، کاهش بی سابقه قیمت نفت، تغییر فعلی نیاز مردم، ترس تزریق شده به جوامع و بحران های بوجود آمده برای اقتصادها و دولت ها و نامشخص بودن وضعیت ساخت واکسن و دارو برای این ویروس، تمام پیش بینی ها و روندهای رشد و سقوط را تحت تاثیر قرار داد و این فرآیند همچنان ادامه دارد؛ بنابراین مشخص نیست در آینده چه اتفاقی برای رمزارزها خواهد افتاد. با این شرایط باید هوشیار بود و از تمام اتفاقات و تغییرات به سرعت مطلع شد تا بهترین اقدام را انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید