مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

رمزارز ها در سال ۲۰۲۰ ؛ بررسی تحولات قیمتی در اوایل سال
ارز های دیجیتال

رمزارز ها در سال ۲۰۲۰ ؛ بررسی تحولات قیمتی در اوایل سال 

آینده رمزارز ها در سال ۲۰۲۰ چه خواهد بود ؟ زمان معرفی رمز ارزها شاید کسی فکرش را نمی کرد که این کیف پول های نامرئی این چنین رشد کنند، اما دیده شد که آینده اقتصاد و ارز ها را رمز ارز ها به دست خواهند گرفت. حتی اگر به دست نگیرند، تاثیر بسیار زیادی و نقش بسیار پر رنگی در بازار ارزها آینده خواهند داشت. با توجه به نمودار قیمت و نمودار رشد انواع رمز ارزها می توان گفت که از ابتدای ۲۰۲۰ آینده درخشانی برای آن ها دیده شد و طرفداران و خواهان زیادی پیدا کرد.

همانطور که در نمودارهای آمده در زیر می بینید که برای مثال بیت کوین از ژانویه تا اواسط تا اواسط فبریه، از حدود ۸۰۰۰ دلار به ۱۰۰۰۰ دلار می رسد ( خط سبز رنگ قیمت را نشان می دهد). بقیه رمزارزها هم رشد داشتند ولی نه با این شیب اما تقریبا می توان گفت ارزش اکثر آن ها رشد کرد.

رمزارز ها در سال 2020

اما این روند حفظ نشد و با شناخته شدن و رسانه ای شدن ویروس کرونا، تغییراتی را در کل اقتصاد و هم چنین این رمز ارزها شاهد بودیم. این تغییرات آرام آرام خود را نشان دادند و از در روزی که پاندمیک شدن آن مشخص شد، به اوج تلاطم خود رسید و کاهش یافت.

چه انتظاری از بازار رمز ارز ها در ۲۰۲۰ داشته باشیم؟

بازار رمز ارز ها پستی بلندی های بسیاری را اخیرا تجربه کرده است، در ادامه روند رشد یا سقوط رمزارزها را در سال جاری پیش بینی می کنیم. ابتدا بیایید تا مروری بر عوامل موثر بر رمزارزها در ۲۰۲۰ داشته باشیم:

  • به کار گیری بلاک چین توسط حکومت چین

چین کاملا آماده است تا تکنولوژی بلاک چین را به زندگی روزمره بیاورد و حکومت چین با دقت به سمت به کارگیری این تکنولوژی در حال حرکت است. همچنین این رویکرد و توجه رسانه ها به آن باعث شده که قیمت رمزارز ها روبه رشد بگذارد. همانطور که قیمت بیت کوین نیز افزایش پیدا کرده و پیش بینی می شود که این افزایش قیمت همچنان ادامه داشته باشد.

  • کاهش عرضه و به روزرسانی

سال ۲۰۲۰ به روز رسانی ها و کاهش  عرضه های بسیاری را در پی دارد ، به روز رسانی هایی که با ورژن های قبلی سازگار نیستند و نمونه ای از کاهش عرضه را ها هم در مورد بیت کوین در ماه مه ۲۰۲۰ شاهد خواهیم بود و به روز رسانی اتروم در ژوئن ۲۰۲۰ رخ خواهد داد.

رمزارز ها در سال 2020

  • قوانین به روز رسانی شده رمزارز

این تغییر قوانین در همه کشور ها در حال شکل گیری است و به کار گیری بلاک چین در بسیاری از آن ها رخ داده یا در حال اجرا است. نمونه این تغییرات را در ایران نیز شاهد بودیم که قوانین تغییر قیمت برق مصرفی، استخراج رمز ارزها را بارها دستخوش تغییر کرده است. به طور کلی قوانین جدید به طور مداوم سخت گیری را در این بازار بیشتر می کنند که قطعا در سال ۲۰۲۰ تاثیر خود را بر قیمت ها خواهند گذاشت.

  • معرفی رمزارز های جدید

هر سال رمز ارز های جدیدی معرفی می شوند ، یکی از انتظارات بازار رمز ارز لیبرا است که فیسبوک معرفی می کند و با معرفی این رمز ارز ها پیش بینی جهت گیری بازار کار سختی است، اما با اطمینان می توان گفت که بر قیمت ها موثر خواهند بود.

بیشتر بخوانید : بلاک چین چیست؟

 رمزارز ها در سال ۲۰۲۰ چگونه تغییر می کنند؟

بیت کوین

مشخصا هربار که در مورد رمز ارزها صحبت می کنیم، بیت کوین اولین اسمی است که به خاطر می آید. بیت کوین از روز معرفی به طور منظم رشد قیمت داشته تا به رکورد باورنکردنی ۱۹۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۷ رسید و بعد سقوط قیمت داشته و مرتبا نوسانی بالا و پایین رفته است. با توجه به روند های کنونی بازار احتمال قوی وجود دارد تا قیمت بیت کوین به بالاترین قیمت خود یعنی نزدیک ۲۰۰۰۰ دلار در سال های آینده برسد، البته مسئله پاندمیک شدن بیماری کرونا قطعا بر روی آن تاثیر خواهد گذاشت که در انتها به آن خواهیم پرداخت.

رمزارز ها در سال 2020

اتروم

اتروم دومین رمز ارز محبوب در کنار بیت کوین است که در سال ۲۰۱۵ معرفی شد و از آن روز یک نمودار رشد پیوسته را تجربه کرده تا در سال ۲۰۱۸ به بالاترین قیمت خود، یعنی ۱۳۹۶ دلار رسید و بعد از آن در ۲۰۱۹ کاهش قیمت را شاهد بودیم و هم اکنون با نوسان یک تا دو درصدی قیمت های آن مواجهیم و بسیاری از آنالیست ها پیش بینی می کنند که اتروم سال ۲۰۲۰ را با قیمت حدود ۱۴۰۰ دلار به پایان برساند. در حالی که برخی دیگر محاسبات متفاوتی دارند و حتی قیمت هایی مانند ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار را پیش بینی می کنند. البته که کرونا نیز بر این رمزارز تاثیر خود را خواهد گذاشت.

رمزارز ها در سال 2020

XRP

این رمز ارز نیز در میان ۵ رمزارز محبوب اول است و بعد از ریپل در سال ۲۰۱۲ معرفی شد اما قیمت آن تا اوایل سال ۲۰۱۷ رشد خاصی را تجربه نکرد در ژانویه ۲۰۱۸ نیز تا ۳ دهم دلار رشد قیمت داشت. ریپل نیز صعود و نزول هایی را تجربه کرده است که پیش بینی برای این رمز ارز را سخت خواهد کرد. این پیش بینی قطعا در این سال پر ریسک تر و سخت تر نیز خواهد بود.

رمزارز ها در سال 2020

بیشتر بخوانید : سقوط ۱۰ درصدی اقتصاد استرالیا

کرونا و رمزارزها و آینده آن ها

با اپیدمیک اعلام شدن کرونا، بیت کوین، پادشاه رمز ارزها بزرگ ترین سقوط خود را در مدت چند ساعت تجربه کرد و ۲۶ درصد ارزش آن کاهش یافت. ممنوعیت ورود اروپاییان به آمریکا و نشستی که در اروپا برگزار شد نیز به این سقوط کمک کردند. برخی عقیده دارند که سقوط بیت کوین در نهایت موجب فروش بیشتر در دیگر ارزش های و ارزهای دیجیتالی می شود.

تلاطم قیمت، کاهش بی سابقه قیمت نفت، تغییر فعلی نیاز مردم، ترس تزریق شده به جوامع و بحران های بوجود آمده برای اقتصادها و دولت ها و نامشخص بودن وضعیت ساخت واکسن و دارو برای این ویروس، تمام پیش بینی ها و روندهای رشد و سقوط را تحت تاثیر قرار داد و این فرآیند همچنان ادامه دارد؛ بنابراین مشخص نیست در آینده چه اتفاقی برای رمزارزها خواهد افتاد. با این شرایط باید هوشیار بود و از تمام اتفاقات و تغییرات به سرعت مطلع شد تا بهترین اقدام را انجام داد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *