بیت کوین در سه ارز فیات: ترکیه، آرژانتین و نیجریه به بالاترین سطح خود رسیده است

مورد انتظارترین پیشرفت برای سرمایه گذاران در بیت کوین شکستن سطح بالاترین قیمت تاریخ (ATH) می باشد. با این حال، بیت کوین در طی افزایش اخیر، در سه ارز مختلف فیات به این امر دست یافته است. بین 23 تا 24 اکتبر، ترکیه، آرژانتین و نیجریه شاهد رسیدن قیمت بیت کوین به سطح ATH بودند.

شاخص قیمت سالانه Core PCE، که ابزار سنجش ترجیحی فدرال رزرو برای نرخ تورم است، به 3.7 درصد رسید که اندکی سرعت کمتری نسبت به افزایش 3.8 درصدی (بازبینی شده از 3.9 درصد) ثبت شده در ماه اوت بود. به صورت ماهانه، شاخص قیمت PCE و شاخص قیمت اصلی PCE به ترتیب 0.4% و 0.3% افزایش یافتند.

 

Source: Coinmarketcap.com

 

ATH بیت کوین در سه ارز فیات شکسته شد

در حالی که افزایش 16 درصدی اخیر قیمت بیت کوین مطمئناً در این شکست قیمتی نقش داشته است، عامل اصلی در اینجا مشکل کاهش ارزش مداوم ارز ملی در این کشورها است. نایرا و لیر ترکیه در 24 و 25 اکتبر به پایین ترین سطح خود در برابر دلار آمریکا رسیدند. پزو آرژانتین تنها 0.85 درصد با بالاترین رکورد خود در برابر دلار آمریکا فاصله دارد.

بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول (IMF)، بولیوار ونزوئلا در حال حاضر با نرخ سالانه 360 درصد بالاترین نرخ تورم را دارد. پس از آن دلار زیمبابوه با 314 درصد، پوند سودان با 256 درصد و پزو آرژانتین با 122 درصد قرار دارند.

بر اساس داده های صندوق بین المللی پول، لیر ترکیه با نرخ تورم سالانه 51 درصد در رتبه ششم این فهرست قرار دارد در حالی که نایرا نیجریه با نرخ تورم سالانه 525 درصد در رتبه پانزدهم قرار دارد. محققان رمزارز مدت‌هاست که ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت‌کوین و استیبل کوین‌ها را به عنوان محافظی در برابر افزایش تورم می‌بینند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید