۰۲/۲۷/۱۴۰۱
پیش‌بینی هفتگی بیت‌کوین: به سمت ۵۰۰۰۰ دلار؟
ارز های دیجیتال تحلیل بیتکوین

پیش‌بینی هفتگی بیت‌کوین: به سمت ۵۰۰۰۰ دلار؟

تخلیل تکنیکال بیتکوین

قیمت بیت‌کوین نشان‌دهنده تمایل آن به جهش مجدد، پس از جهش اخیر در تاریخ ۲۷ مارس است. نزول قبلی قیمت بیت‌کوین به حذف ناکارآمدی‌های پیش‌آمده کمک کرد و درعین‌حال زمینه را برای جهش بعدی فراهم کرد.

• بیت‌کوین، ناکارآمدی ایجاد شده در طی جهش سریع و یکباره ۴۶,۱۹۸  دلاری در ابتدای سال را جبران می‌کند.

• اصلاح اخیر، عامل مهمی برای شروع جهش بعدی به سمت ۵۰۰۰۰ دلار است.

• معیارهای درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که احتمال صعود خرسی برای بیت‌کوین در هفته‌های آینده وجود دارد.

قیمت بیت‌کوین آماده نوسانات بالاتر است

قیمت بیت‌کوین از تاریخ ۱۳ ژانویه سه‌نقطه اوج (high) برابر و چهار نقطه higher low ایجاد کرده است. اتصال این نقاط سویینگ یا نوسانی با استفاده از خطوط، روند شکل‌گیری مثلث صعودی را نشان می‌دهد که جهش ۲۱ درصدی قیمت را پیش‌بینی می‌کند.

 

هدف (target) موردنظر، با اضافه‌کردن فاصله بین اولین سویینگ high و low به نقطه شکست در ۴۴۴۱۸ دلار به دست می‌آید. بیت‌کوین در تاریخ ۲۷ مارس از مثلث صعودی خود خارج شد، اما پس از رسیدن به قیمت ۴۸۲۳۸ دلار، جهش خود را متوقف کرد. عدم جهش مجدد، همراه با ناکارآمدی پیش‌آمده، باعث شد بیت‌کوین به سمت پایین لغزش کند.

 

سرمایه‌گذاران می‌توانند تا زمانی که قیمت بیت‌ کوین، در نقطه حمایت ۴۵۰۰۰ دلار باقی بماند، از سود خود لذت ببرند. گذراندن دوره بهبود کوتاه، پس از ورود به نقطه ۴۶,۱۹۸  دلار در آغاز سال، عامل کلیدی برای جهش بعدی است.

 

در این مورد، افراد فعال در بازار می‌توانند انتظار داشته باشند که قیمت بیت‌کوین دوباره به سطح مقاومت روانی ۵۰۰۰۰ برسد. بااین‌وجود، در صورت صعود گاوی بسیار بالا، قیمت بیت‌کوین می‌تواند به قیمت ۵۲۰۰۰ دلار یا نقطه اوج نوسان که در اواخر دسامبر ۲۰۲۱ شکل‌گرفته بود برسد.

 

درهرصورت، به نظر می‌رسد که قیمت بیت‌کوین در محدود ۵۳۰۰۰ دلار بماند و هر جهشی فراتر از این سطح، در حال حاضر بعید به نظر می‌رسد.

تخلیل تکنیکال بیتکوین
تحلیل تکنیکال و قیمت بیتکوین و نواحی مهم آن

درحالی‌که داده‌های تکنیکال، چشم‌انداز خوش‌بینانه‌ای را برای قیمت بیت‌کوین نشان می‌دهد، مدل جهانی (GIOM) از آن حمایت می‌کند. این شاخص نشان می‌دهد که سد مقاومتی فوری که از ۴۵۸۸۷ دلار تا ۴۸۴۱۰ دلار امتداد دارد، نسبتاً ضعیف است.

 

 تقریباً ۳٫۲۵ میلیون نفر که نزدیک به ۲ میلیون بیت‌کوین خریداری کرده‌اند، خارج از قیمت بازار آن‌ها را خریده‌اند؛ بنابراین، افزایش قابل‌توجه در فشار خرید، برای غلبه بر این مانع مهم امری ضروری است. انجام این کار، مسیر را برای قیمت ۵۰۰۰۰ دلار یا بالاتر از آن نیز هموار می‌کند.

نواحی مهم و فراوان آن در بیتکوین
تحلیل فاندامنتال و تکنیکال بیتکوین

با جهش قیمت بیت‌کوین به ۴۸۰۰۰ دلار، نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) برای مدت کوتاهی مثبت شد. این معیار درون زنجیره‌ای برای تعیین میانگین سود/زیان سرمایه‌گذارانی که بیت‌کوین را در سال گذشته خریداری کرده‌اند، استفاده می‌شود.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بیتکوین

باوجوداینکه این شاخص از خط مبدأ یا صفر رد می‌شود، داده‌های موجود نشان می‌دهد که MVRV یک‌ساله در حدود ۲۲ درصد به اوج خود می‌رسد که نشان‌دهنده این است که در حال حاضر روند صعودی بیشتری برای قیمت بیت‌کوین وجود ندارد.

تحلیل بیتکوین
تحلیل فاندامنتال و تکنیکال بیتکوین

شاید مهم‌ترین شاخص موجود، افزایش تعداد نهنگ‌هایی باشد که بیت‌کوین را جمع‌آوری می‌کنند. از ۱۲ تاریخ نوامبر، قیمت بیت‌کوین از ۶۶۰۰۰ دلار به سطح ۳۴۰۰۰ دلار کاهش‌یافته است و نهنگ‌هایی که بین ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ بیت‌کوین در اختیار دارند مشغول انباشته کردن آن‌ها هستند.

 

آن دسته از سرمایه‌گذاران، با تعداد ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ بیت‌کوین، دارایی خود را از ۱۰٫۲۶% به ۱۱٫۲۶% افزایش داده‌اند، درحالی‌که سرمایه‌گذاران دارای ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰۰ بیت‌کوین از ۳٫۰۳% به ۳٫۴۸% افزایش‌یافته‌اند.

 

این پیشرفت فقط نشان‌دهنده یک چیز است؛ چشم‌انداز شرکت‌های مختلف دررابطه‌با میزان روند گاوی قیمت بیت‌کوین.

تحلیل قیمتی بیتکوین BTC
تحلیل فاندامنتال و تکنیکال بیتکوین

از تاریخ ۶ مارس، قیمت بیت‌کوین از ۳۸,۴۰۰ دلار به ۴۸,۰۰۰ دلار افزایش‌یافته است. با وجود این سیر صعودی، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران دارایی‌های خود را از مبادلات خارج می‌کنند. این نظریه را می‌توان در افزایش جریان خروجی از طریق تغییر موقعیت خالص مبادله از تاریخ ۷ مارس مشاهده کرد. 

 

در انتها، نه‌تنها مؤسسات و نهنگ‌ها در حال انباشته کردن بیت‌کوین هستند، بلکه دارایی‌های خود را نیز به کیف پول‌های سرد منتقل می‌کنند که روند صعودی را برای آینده بیت‌کوین ترسیم می‌کند.

 

تحلیل بیتکوین
تحلیل فاندامنتال و تکنیکال بیتکوین

تغییر موقعیت خالص مبادله بیت‌کوین

 

درحالی‌که همه شرایط برای قیمت بیت‌کوین رو به افزایش است، اگر نقطه حمایت ۴۴۴۱۸ دلاری از بین برود، چشم‌انداز مثلث سعودی ممکن است با شکست مواجه شود. این حرکت نشان‌دهنده جهش فوری نقطه حمایت در کانال ۴۲۰۷۶ دلاری است.

 

اگر قیمت بیت‌کوین کندل استیک روزانه زیر ۴۲۰۷۶ دلار را ایجاد کند، این پیش‌بینی صعودی را باطل می‌کند و بیت‌کوین را به مرز پایین مثلث صعودی، یعنی در حدود ۳۷۰۰۰ دلار می‌رساند.

 

در صورت نزول شدید، شکست نقطه حمایتی ۳۵۰۰۰ دلاری می‌تواند باعث سقوط قیمت بیت‌کوین به ۳۰۰۰۰ دلار شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.