در تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین همچنان از خط روند نزولی پیروی می کند، اما با وجود خرید گاوها از آزمایش مجدد ناحیه حمایتی خودداری می کند.

قیمت اتریوم نیز در ناحیه عرضه باقی مانده و شاهد افزایش حجم خرید است که می تواند موجب یک شکست بزرگ برای روند نزولی قیمت اتریوم باشد.

قیمت ریپل اما به دلیل انتظارات سرمایه گذاران در ناحیه رنج قیمتی حرکت می کنند چرا که معامله گران منتظر آزمایش ناحیه حمایتی هستند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال نشان دهنده ادامه حرکت قیمت در ناحیه خنثی است چرا که رفتار قیمت و الگوهای کندلی نمودار قیمتی نشان دهنده فشردگی عرضه و تقاضا در بازار است. اگرچه سناریوهای نزولی بازار در حال تقویت شدن هستند اما همچنان احتمال شکست روند نزولی با توجه به تحلیل تکنیکال در تایم فریم هفتگی دور از انتظار نیست. این سناریو ممکن است با تصمیمات بعدی بانک مرکزی ایالات متحده و هم چنین اتفاقات ژئوپولوتیکی تقویت یا خنثی شود. بنابراین بهتر است به اخبار آینده بازار توجه شود.

جهش 15درصدی قیمت بیت کوین

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین همچنان نشان دهنده روند نزولی است. از آنجایی که قیمت بیت کوین به سطح حمایتی 28هزار دلار برخورد کرد، خریداران اجازه سقوط بیشتر قیمت ای رمزارز را ندادند و با ایجاد تقاضا، قیمت بیت کوین را همچنان در ناحیه مقاومتی 28تا 0 هزار دلار نگه داشته اند.

تحلیل نمودار قیمت بیت کوین با توجه به وضعیت اندیکاتور  شاخص قدرت نسبی، نشان دهنده خرید گسترده از سوی سرمایه گذاران نسبتا بزرگ است. بنابر این تمایل به خرید بیشتر از سوی معامله گران وجود دارد اما این موضوع منوط به تصمیمات آینده بانک های مرکزی در مورد مهار تورم و افزایش نرخ بهره است. انتظار می رود قیمت بیت کوین به ناحیه بالاتر 31هزار دلار برسد که احتمال شکست روند نزولی وجود دارد و خریداران میتوانند سود 15درصدی را برای خود نگه دارند. در این صورت میانگین متحرک ساده در بازه 55 دوره ای می تواند به عنوان ناحیه حمایتی  مورد آزمایش قرار گیرد.

از طرف دیگر نواسانات نرخ ارز در بازار فارکس می تواند به عنوان ریسک کوتاه مدت در بازار ارزهای دیجیتال و قیمت بیت کوین در نظر گرفته شود. با توجه به تحلیل تکنیکال بازار فارکس و تغییرات جفت ارزهای معاملاتی مانند دلارآمریکا به دلار کانادا، قیمت بیت کوین نیز دچار تغییر شده است. با تقویت شاخص دلار آمریکا، قیمت بیت کوین میتواند مجددا به ناحیه 28 هزار دلارسی بازگردد و حتی 25هزار دلار را نیز آزمایش کند.

Source: FX Street

دیدگاهتان را بنویسید