مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

سقوط ۱۰ درصدی اقتصاد استرالیا
اخبار اقتصادی

سقوط ۱۰ درصدی اقتصاد استرالیا 

این روز ها در استرالیا چه میگذرد؟

به گزارش نیک وست و به نقل از رسانه معتبر بلومبرگ، سقوط ۱۰ درصدی اقتصاد استرالیا تا انتهای سال ۲۰۲۰ در حال وقوع است که این اتفاق و عمق آن، از سال ۱۹۳۱ تا کنون بی سابقه بوده است.

به گفته بلومبرگ، اقتصاد استرالیا درگیر بی سابقه ترین آمار رکود در ۹۰ سال اخیر است. همچنین به گفته آقای جیمز مکینتایر، اقتصاد دان استرالیایی، سقوط ۱۰ درصدی اقتصاد استرالیا باعث خواهد شد تا GDP یا تولید ناخالص داخلی استرالیا نیز احتمالا در سه چهارم اول سال ۲۰۲۰ میلادی، ۱۰% کاهش خواهد داشت. آقای مکینتایر در ادامه گزارش خود درمورد بهبود وضعیت اقتصادی و بازگشت به سطوح قبلی پیش بینی و بیان میکند که سطوح تولید در استرالیا در سه سال آینده نیر به سطوح پیش از فراگیری ویروس کرونا بازنخواهند گشت.

پیامد های ویروس کرونا بر کسب و کار ها

به گفته مکینتایر، حقیقت وحشتناک درمورد آینده و عواقب ویروس کرونا این است که با وجود تمام تلاش ها، پشتیبانی های مالی دولت و اتخاذ سیاست های انبساطی بازار، همه ی کسب و کار ها قادر به بازسازی و بازگشت به فعالیت سابق نخواهند بود. و این اتفاق بی شک در بلند مدت آسیب های جدی و عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت.

 

بیشتر بخوانید: تاثیر ویروس کرونا در اقتصاد ایران 

 

اقدامات بانک مرکزی استرالیا

 

جالب است بدانید که بانک مرکزی استرالیا نیز در نشست تصمیم گیری اخیر خود مثل سایر بانک های مرکزی، نرخ بهره را طی سیاست های حمایتی از بازار، به نزدیک صفر و به سطح ۰.۲۵% رسانده است اما با این وجود این حقایق تلخ اقتصادی در حال وقوع هستند.

 

برای متوجه شدن عمق این اتفاقات، در نمودار زیر چارت شاخص (S&P / ASX 200 (AXJO  در تایم فریم روزانه آورده شده که از اصلی ترین شاخص های استرالیاست.

 

چارت شاخص بورس استرالیا

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *