نوشته ی میراندا مارکویت در سال 2019

ایا از کاری که می کنید و کسب و کاری که دارید راضی هستید؟ ایا به شغلتان علاقه ای ندارید چه برسد به اینکه عاشق آن باشید؟

رویای آمریکایی ها رسیدن به موفقیت و خوشبختی از طریق تلاش سخت و اراده ی قوی است. اما ایا راهی وجود دارد که همچنان که کاری انجام می دهید از آن لذت هم ببرید؟

پاسخ این سوال در کارآفرینی نهفته است. در واقع نکته ی اصلی ، یافتن راه چگونگی انجام کاری است که بتوان از آن لذت برد و همچنین آن را به یک کسب و کار درآمدزا تبدیل کرد.

هدف من این نیست که به شما بگویم سرگرمی شما باید تبدیل به کسب و کاری موفق و آسان شود. هر کاری با عرق ریختن و خون دل خوردن همراه است. اما با داشتن یک برنامه ی تجاری درست، حداقل می توان از کار مورد علاقه ی خود کسب سود کرد. بعلاوه، بخشی از آنچه باعث موفقیت در تجارت می شود، دانش است. چه کاری بهتر از یک کار و سرگرمی مورد علاقه ی شما ؟

مهارتهای خود را شناسایی کنید

اولین قدم برای این کار این است که به مهارتی که دارید فکر کنید و مشخص کنید آیا چنین مهارتی می تواند برای دیگران مفید باشد؟

راهش این است که بدانید چگونه می توانید یک بازار برای مهارت خود پیدا کنید و از مهارتتان کسب سود کنید. گاهی ممکن است خیلی کار راحت و آسانی باشد. مثلا اگر هر شب وقت خود را برای ساخت وسایل چوبی میگذرانید، بهتر است از این پس شروع به ساخت کالاهای تزیینی برای فروش کنید.

اما گاهی هم ممکن است کار مورد علاقه شما یا سرگرمی تان مبهم باشد. کاری مثل بافتن سبد های توری. خب شاید لازم باشد کمی به مهارت خود فکر کنید. شاید شما تمام وقتتان را در استخر میگذرانید و با این کار احتمالا می توانید یک مربی شنا یا غواصی شوید.

به سرگرمی های خودتان و چگونگی استفاده از آنها فکر کنید. داشتن کمی نوآوری اغلب می تواند برایتان درآمد زا باشد.

دانش خودتان را با جهان اطراف به اشتراک بگذارید

همه ی ما در مورد جمله ی : همه نمی توانند معلم خوبی باشند، زیاد شنیده ایم. اگر به موضوعی علاقمند هستید، این اشتیاق شما می تواند مثل ویروس منتشر شود. پس ممکن است بتوانید مهارتتان را به دیگران یاد بدهید.

کلاسهای مهارت آموزی می توانند جای خوبی برای این کار باشند. این مراکز اغلب به دنبال مربیان جدید برای غنی سازی برنامه های آموزشی خود هستند. در محله ی ما چنین مرکزی وجود دارد و از رنگ آمیزی گرفته تا قایقرانی و … را آموزش می دهند. این کلاسها برای بالا بردن مهارتهای نوجوانان دایر می شود. اما نوجوانا اغلب برای سرگرمی های آخر هفته و یا عصرهای هر روز به این مراکز می روند. اگر توانایی ساختن یک کار دستی را دارید و یا اگر به چنین موضوعاتی علاقمندید می توانید با این مراکز تماس بگیرید و آموزش آن را پیشنهاد بدهید. این مراکز اغلب مبالغ مناسبی را هم برای مهارت شما می پردازند.

گزینه ی دیگر برای کسب درآمد از آنچه میدانید، فعالیتهای اینترنتی و آنلاین است. اگر راجع به یک موضوع خیلی میدانید، میتوانید به صورت وبلاگ نویسی آن را به اشتراک بگذارید. برای این کار می توانید یک وب سایت داشته باشید و از آن کسب سود کنید. اما از طریق تبلیغات و برنامه هایی از این قبیل نیز می توانید کسب درآمد کنید. کسانی که در یک زمینه ی خاص واقعا آگاهی کافی دارند می توانند یک تجارت آنلاین راه بیاندازند.

شما می توانید از طریق کار مورد علاقه تان و یا دانش و تخصصتان شروع به درآمد زایی کنید و این کار منجر به درآمد زایی می شود تا جایی که احتمالا به شغل اولتان تبدیل شود.

گسترش واژه ها در اینترنت

در هر صورت شما می توانید با آنچه می دانید کسب درآمد کنید و این کار مستلزم استفاده از واژه ها و کلمات کلیدی برای سوق دادن دیگران به سمت وب سایتتان است. روشی که انتخاب می کنید برای موفقیت شما خیلی مهم است. برخی از این گزینه ها عبارتند از:

رسانه های اجتماعی: از قدرت رسانه های اجتماعی برای کمک به رسیدن به اهدافتان استفاده کنید. روی سایتهای ردیف اول تمرکز کنید و سایتهایی که فکر میکنید میتوانید مشتری های خود را آنجا پیدا کنید.

تخصص خود را به نمایش بگذارید: خیلی مهم است که بتوانید اثبات کنید که در یک زمینه ی خاص متخصص هستید. این کار را می توانید از طریق وبلاگتان انجام دهید. زیرا وبلاگ شما این امکان را به شما می دهد تا با دیگران ارتباط برقرار کنید، همچنین می توانید پست های خاصی را ایجاد کنید و آن را به عنوان مهمان در سایتهای دیگر بارگذاری کنید. این کار خیلی به شما کمک خواهد کرد.

شبکه سازی: به افرادی که در شبکه های اجتماعی هستند چه به صورت آنلاین و چه آفلاین، اطلاع دهید که به دنبال جذب مشتری هستید یا وبلاگ دارید. لازم نیست همه ی اطلاعات خود را به آنها بدهید، فقط کافیست اطلاع رسانی کنید. همچنین در رویدادهای شبکه های محلی و منطقه ای خود شرکت کنید و با افرادی که در زمینه های مشابه شما فعالیت دارند ملاقات داشته باشید.

اجازه ندهید این کارها شما را فرسوده کند

هر کسب و کاری نیاز به کار و تلاش سخت دارد. و این می تواند منجر به فرسودگی شما شود.

فرسودگی شغلی زمانی اتفاق می افتد که از تحقق بخشیدن اهدافتان ناامید  می شوید. زمانی که این اتفاق روی کار مورد علاقه تان یا سرگرمی تان اتفاق می افتد، می تواند یک فاجعه باشد. بعلاوه سرگرمی قرار است سرگرم کننده باشد، درست است؟ اگر قرار باشد لذت بردن متوقف شود شما نیز متوقف می شوید و شور و اشتیاق شما از بین می رود. در این صورت بازاری هم برایتان وجود نخواهد داشت.

در اینجا روشی وجود دارد که به شما می گوید آیا دچار فرسودگی شغلی شده اید یا نه. در ابتدا حداقل 15 دقیقه در روز را صرف سرگرمی های خود کنید. ببینید آیا این سرگرمی بعد از مدتی تبدیل به یک کار سخت و طاقت فرسا می شود یا نه؟ ببینید آیا دوست دارید روزی 30 دقیقه برای آن وقت بگذارید؟ اگر جوابتان مثبت بود احتمالا می توانید تمام روز آن کار را انجام دهید.

نکته ی مهم دیگری که وجود دارد این است که ذهن خود را برای انتقادهای سازنده باز کنید. وقتی چیزی یا کاری را دوست داریم اغلب نمی خواهیم چیز منفی راجع به آن بشنویم. اما زمانی که برای کسب درآمد آن سرگرمی را ادامه می دهید، همه چیز متفاوت خواهد شد. به آنچه دوستان، خانواده و در نهایت مشتریان به شما می گویند دقت کنید و همیشه در جهت بهبود کارتان قدم بردارید.

خواه به دنبال یک شغل تمام وقت هستید، خواه یک کار نیمه وقت، کاری را انجام دهید که دوستش دارید و می توانید از آن پاداش بگیرید. به یاد داشته باشید که برای این کار باید صبور باشید و مداومت داشته باشید. وقتی کاری که انجام می دهید را دوست داشته باشید، پس شانس با شما یار بوده است. این مسئله برای دیگران هم صادق است.

an old man qoute about business-کسب و کار
گذشته از همه مطالب ، بیزینس چیزی جز ارتباط جمعی از افراد با یکدیگر نیست.

منابع :

سایت شخصی میراندا مارکویت

دیدگاهتان را بنویسید