اگر یک تازه کار هستید و شروع به سرمایه گذاری در بازار سهام کرده اید و میخواهید یاد بگیرید که چطور میتوانید شروع به ترید کردن کنید، یا حتی اگر یک تریدر فصلی هستید و الان در یک شرایط سخت گیر افتاده اید، پیدا کردن یک مربی ترید می تواند مشکل شما را حل کند.

در کتاب سرمایه گذاری اصلی بازار جادوگران، بازرگان داستان، پل تادور جونز میگوید که چگونه توانسته با ایستادن در کنار یک دلال ( واسطه) پنبه و تماشای نحوه ی معامله کردنش حرفه ای شود. در واقع این روش به نوعی میتواند به ترید کردن ما کمک کند اما امروزه به لطف فناوری پیدا کردن مربی تجارت می تواند به راحتی و با روشهای مختلفی صورت گیرد.

قبل از اینکه دنبال یک مربی ترید باشید، ابتدا این نکته را مشخص کنید که آیا آماده ی انجام این کار هستید یا نه. اگر آمادگی این را ندارید که با سطح بالایی از دانش و مهارت در تجارت مواجه شوید اما این توانایی را در خود میبینید که از پیشنهادات و انتقادات و نظرات شخص دیگری استقبال کنید پس شروع کنید.

بر اساس این تعاریف، مربی کسی است که از شما تجربه ی بیشتری دارد و در مورد تجارت سطحی بالاتر از شما دارد. تجربیات وی ممکن است بسیار متفاوت از تجربیات شما باشد. اگر توانایی گوش دادن و از همه مهمتر یادگیری را ندارید پس قید پیدا کردن مربی را بزنید و خودتان و او را بیهوده خسته نکنید. در کل اگر قرار است وارد این حیطه بشوید باید روحیه ای گشاده و فروتن داشته باشید.

پیدا کردن یک مربی در اطرافتان

خب، با فرض اینکه شما همه ی شرایط را میدانید و آمادگی پیدا کردن مربی را دارید، از کجا باید شروع کنید؟

این مکان برای پیدا کردن مربی می تواند محله ی شما یا شهرتان باشد. اکثر شهرها دارای گروههایی هستند که مرتبا در مورد تجارت، سرمایه گذاری و بورس و سهام صحبت می کنند. اغلب این گروهها دارای پیشینه ی طولانی با دانشی عمیق در مورد بازار هستند که خیلی هم تمایل دارند به معامله گران کم تجربه کمک کنند.

اگر هیچ گروه یا افرادی که در مورد سرمایه گذاری خبره هستند در اطراف شما نیستند میتوانید از طریق شبکه های اجتماعی اقدام کنید. میتوانید به انجمن های تجارت آنلاین آزاد بپیوندید. جایی که میتوانید معامله گران بسیاری را پیدا کنید و آنها را شناسایی کنید. افرادی که تجربه ی فراوان دارند و مایل به همکاری و به اشتراک گذاری دانش خود هستند.

چه به صورت حضوری و چه آنلاین، یادتان باشد که داشتن مشاور تجاری منوط به داشتن یک رابطه ی درست است و مانند هر رابطه ی دیگری برای توسعه و استحکام آن نیاز به زمان دارد.

فقط این نباشد که در جلسات سرمایه گذاری حاضر شوید و یا به صورت آنلاین اعلام کنید که به دنبال یک مربی و مشاور هستید. شخصی را پیدا کنید که مرتبا در دسترس باشد و برای کار ارزش قایل باشد. به حرف آنها گوش کنید و با روحیات آنها آشنا شوید. هرازگاهی سوالی بپرسید اما بیش از اندازه این کار را نکنید. زمانی که شروع به کار کردید میتوانید کمی بیشتر با وی مراوده داشته باشید و در مورد تجارت از او بپرسید. حتی شده به اندازه ی دعوت به صرف یک قهوه یا چای و یا به صورت یک گفتگوی آنلاین.

به یاد داشته باشید که همه علاقمند نیستند یک مربی یا مشاور باشند. اگر دیدید سکوت کرده است مسئله را شخصی نکنید و فقط به دنبال فرد دیگری باشید. شاید شخص بعدی برایتان مناسب تر باشد.

در مورد یک حرفه ای چطور؟ اگر مشخص شد که به هیچ کدام از این روشها نتوانستید یک مربی یا مشاور مناسب را پیدا کنید، میتوانید با استفاده از پول این کار را انجام دهید. همیشه پول دادن می تواند راه حل بهتری ارائه دهد.

درست است که پیدا کردن یک مربی که برایتان رایگان مشاوره دهد می توانید در هزینه هایتان صرفه جویی کنید ، اما چون این افراد رایگان کار میکنند پس باید روی برنامه ها و در دسترس بودن آنها متمرکز شوید. شاید این افراد در آموزش خیلی هم خوب نباشند. یک مربی حرفه ای رویکردی متمرکز تر خواهد داشت و احتمالا ارزش بیشتری برای زمان قایل میشود و شما هم میتوانید منفعت بیشتری از این طریق کسب کنید.

در پایان، مهم نیست از چه طریقی این کار را انجام میدهید و یا از کجا این شخص را پیدا میکنید. کارکردن با یک مشاور و مربی تجاری می تواند به شما کمک کند تا به یک تریدر بهتر و موفق تر تبدیل شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید