مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

پس انداز و حساب های پس انداز ضروری
حساب های پس انداز ضروری
سبک زندگی

پس انداز و حساب های پس انداز ضروری 

پس انداز ضروری

طبق آمار و تحقیق های انجام شده ، ۶۰ درصد افراد درطول عمر خود با یک بحران مالی و نیاز به پس انداز مواجه می شوند که باعث تغییر روش و تلاش مضاعف آن ها شده است.

از همین رو شما می توانید با پیش بینی صحیح این موضوع ، با داشتن یک حساب پس انداز برای روز مبادا از این بحران عبور کنید.

درمورد مبلغ این حساب پس انداز می توان گفت که باید تا حد امکان به اندازه هزینه مخارج هر خانواده در ۳ تا ۶ ماه باشد .برای محاسبه این میزان ابتدا هنگام تخمین زدن حواستان به این موضوع باشد که تمام خرج و مخارج احتمالی را در نظر بگیرید .

همچنین توصیه می شود تا از درامد ماهیانه خود ، حداقل ۱۰درصد را به حساب پس انداز ضروری واریز کنید تا در زمان نیاز دچار مشکل نشوید.

 

پس انداز بازنشستگی

توجه داشته باشید که متاسفانه کمتر افرادی هستند که برای دوران بازنشستگی خود از زمان جوانی شروع به پس انداز می کنند. پس شما می توانید با برنامه ریزی برای این دوران مهم و تاثیرگذار ، یک پله از دیگران بالاتر باشید .

 

کی شروع کنیم ؟

تا حد امکان پس انداز و سرمایه گذاری روی این دوران را به آینده موکول نکنید چون در این صورت هرگز این کار را انجام نخواهید داد.

در ادامه تفاوت دو نفر را نشان می دهیم که یکی در ۲۰ سالگی و دیگری در ۳۰ سالگی شروع به پس انداز برای دوران بازنشستگی خود کرده اند .

  • اگر در ۲۵ سالگی مبلغ ۱۰ میلیون تومان پس انداز کرده و دیگر به آن اضافه نکنید ، با سود سالیانه ۸% سرمایه شما در ۶۵ سالگی بیش از ۲۰۰ میلیون تومان خواهد بود.
  • درصورتیکه اگر عملیات بالا را در سن ۳۵ سالگی و با همان مبلغ انجام دهید ، سرمایه شما ۹۰ میلیون تومان خواهد بود.

 

پس انداز شخصی

حساب پس انداز شخصی پس اندازی است به جهت انجام خرید های مهم و بزرگ در آینده.

مثل خرید وسایلی که شاید کاملا ضروری نباشند اما به آن ها علاقه دارید.

برای حجم این حساب و مقدار معقول آن حرف و حدیث های زیادی وجود دارد اما بطور قطع می توان گفت شما در ابتدا باید بررسی کنید که با وجود کنار گذاشتن هزینه هایی چون بازنشستگی و اظطراری ، چه میزان از درامد ماهیانه تان باقی مانده است و سپس با توجه به همین موضوع اقدام به پس انداز مقداری برای حساب شخصی خود کنید.

 

جمع آوری این پی انداز ها باعث می شود افرادی که عادت به ولخرجی دارند، بتوانند این عادت خود را اصلاح کنند و در برابر وسوسه های خود اراده داشته باشند.

تصویر یک سخن مهم روی صفحه سفید درمورد پس انداز
پس انداز کنید چون در آینده همین پس انداز شما را نجات خواهد داد.

 

 

منابع :

desjardins.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *