مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

پس انداز برای سرمایه گذاری
پس انداز برای سرمایه گذاری
سرمایه گذاری

پس انداز برای سرمایه گذاری 

ممکن است فرض کنید که سرمایه گذاری مختص افراد ثروتمند و کسانی است که سرمایه زیادی در دست دارند و کسانی که سرمایه قابل توجهی ندارند نمی توانند وارد بازار سرمایه گذاری شوند .

اما این باور کاملا نادرست بوده و حقیقت این است که سرمایه گذاری تنها برای افراد ثروتمند نیست .

تمام افراد می توانند با مدیریت سرمایه خود حتی شده بخشی از درامد ماهیانه خود را به درستی و هوشمندانه پس انداز کنند تا در آینده از آن در جهت سرمایه گذاری استفاده کنند .

شما می توانید با حذف هزینه های اضافی و غیر ضروری به سادگی مبلغی را برای خود پس انداز کنید و این امر ، هدفی دست یافتنی است .

اگر شخصیت و روحیه شما به دنبال سود محدود و ثابت بانکی نیست و حاضرید مقداری ریسک کنید ، لطفا در ادامه این مطلب با ما همراه باشید .

 

باید این واقعیت را پذیرفت که سود بانکی به علت کم بودن و پایین تر بودن از نرخ تورم و … تنها باعث کاهش ارزش پول و سرمایه شما می شود.

 

  1. ابتدا پس انداز کنید

سعی کنید در اولین لحظه ای که سرمایه ای بدست می آورید ، قسمتی از آن را بصورت سخت گیرانه پس انداز کنید .

(مانند ثروتمندترین مرد بابل که با انداختن هرسکه در کیسه همراهش، رفته‌رفته وزن آن سنگین‌تر می‌شد و شخص انگیزه و انرژی بیشتری برای کسب سکه‌های بیشتر بدست می‌آورد.)

 

  1. کاهش هزینه های غیر ضروری

با انجام ین کار متوجه می شوید که حتی جلوگیری از خرج روزانه چند هزار تومان ، در آینده مبلغ زیادی پس انداز شده است .

هرگز فراموش نکنید که حذف مخارج غیر ضروری به این معنی نیست که شما از موارد ضروری و حیاتی نیز جلوگیری کنید بلکه به این معنی است که تنها غیر ضروریات را حذف کنید .

 

 

  1. همواره درحال آموزش و تعلیم باشید

البته این مورد به شغل و زمینه فعالیت شما بستگی دارد اما شما همیشه سعی کنید تا در زمینه شغلی خود مطالب جدید یاد بگیرید و خود را برای روز های آینده و فرصت های شغلی بیشتر آماده سازید .

نکته ثابت شده این است که افراد یا باید برای آموزش خود هزینه کنند و یا اینکه در آینده هزینه نادانی خود را تمام و کمال پرداخت خواهند کرد .

 

  1. جایگاه خود و هدفتان را مشخص کنید

پیشنهاد می شود تا جایگاه فعلی خود را چه در زمینه مالی و چه در سایر زمینه ها مشخص کنید تا بدانید که الان در چه موقعیتی از مسیر خود قرار دارید .

این امر باعث می شود تا بتوانید بهتر در مسیرتان گام بردارید و پله های ترقی را طی کنید .

همچنین هدف های خود را در ابتدا به صورت واقع بینانه انتخاب کنید تا با فکر کردن به آن انگیزه بگیرید و محکم به مسیرتان ادامه دهید.

 

  1. با افراد ولخرج معاشرت نداشته باشید

حواستان باشد تا کمال همنشین در شما اثر نکند و اگر هم می کند ، امیدواریم تا در ابتدا همنشین خوبی را انتخاب کرده باشید . مطمئن باشید که دوست ولخرج تاثیر منفی خود را روی شما می گذارد .

 

  1. از خرید کالای مارک دار بپرهیزید

سعی کنید هزینه این کالا ها را پس انداز کنید و به این موضوع فکر کنید که شما می توانید با آن هزینه ، چندین برابر آن کالا را تولید کنید .

برای تمام خرج های خود دلیل منطقی داشته باشید تا بتوانید راحت تر آن ها را مدیریت کنید .

 

یک گفته از وارن بافت با عکس او و متن پیام
انچه که پس از کنار گذاشتن مخارجتان باقی می ماند را پس انداز نکنید بلکه انچه پس از کنار گذاشتن پس انداز باقی می ماند را خرج کنید .

 

منابع :

investopedia

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *