پذیرش ارز دیجیتال بیتکوین (BTC) میتواند سریعتر از پذیرش فناوریهای مخرب گذشته مانند خودروها و انرژی الکتریکی اتفاق بیفتد و طبق یک گزارش جدید احتمالاً تا سال 2030 استفاده  جهانی از این رمزارز به 10 درصد خواهد رسید.

در گزارش ۸ ژوئن، Blockware Intelligence گفت که با بررسی تاریخچه منحنیهای پذیرش مربوط به ۹ فناوری مخرب گذشته، از جمله خودرو، برق، تلفنهای هوشمند، اینترنت و رسانههای اجتماعی، به همراه نرخ رشد پذیرش بیتکوین از سال ۲۰۰۹ به این پیشبینی رسیده است.

    همه فناوریها از یک الگوی منحنی S نمایی مشابه پیروی میکنند.

با استفاده از میانگین و میانگین وزنی منحنی های تاریخی پذیرش فناوری و همچنین نرخ رشد پذیرش بیت کوین، این گزارش توانست به پیش بینی خود برسد.

براساس معیاری به نام اندازه گیری تجمعی رشد، ما پیشبینی میکنیم که پذیرش جهانی بیتکوین در سال 2030 به بیش از 10 درصد خواهد رسید».

Blockware Intelligence بازوی تحقیقاتی Blockware Solutions، یک شرکت استخراج بیت کوین و زیرساخت بلاک چین است که به گفته واحد آمار و ارقام این مجموعه با توجه به انگیزه های پولی و مالی برای پذیرش، وضعیت کلان اقتصادی و همچنین به دلیل اینکه رشد پذیرش توسط اینترنت تسریع خواهد شد، پذیرش بیت کوین سریعتر از بسیاری از فناوری های مخرب دیگر به اشباع خواهد رسید

این گزارش میگوید: «از دیدگاه مصرفکننده، پذیرش فناوریهای گذشته باانگیزههای مربوط به راحتی و بازدهی بوده اند:

استفاده از اتومبیلها به شما امکان را میداد از اسب و کالسکه راحت شوید، استفاده از تلفن همراه به شما این امکان را میداد که بدون اتصال به تلفن ثابت تماس برقرار کنید».

بیت کوین، مانند اینترنت، تلفن های هوشمند و رسانه های اجتماعی  با استفاده از فناوری شبکه که به عنوان «اثر شبکه» شناخته می شود، از مزایای بیشتری برخوردار است.

اگر شما تنها کاربر توییتر بودید آیا این رسانه اجتماعی ارزشی  داشت؟. کاربران این فناوریها را ارزشمندتر میکنند

با این حال، نویسندگان گزارش Blockware تاکید کردند که مدل مورد استفاده برای پیشبینی نرخ پذیرش فقط در این مرحله دارای مغهوم است و افزودند که این مدل نه بهعنوان مشاوره سرمایهگذاری و نه ابزار معاملاتی کوتاهمدت مورد استفاده قرار میگیرد.

با این حال:

    روند کلی روشن است. احتمال زیادی وجود دارد که پذیرش جهانی بیت کوین به طور قابل توجهی در آینده رشد کند و بنابراین قیمت نیز افزایش یابد.

این گزارش و مدل توسط چندین سرمایه گذار و تحلیلگر ارزهای دیجیتال، از جمله مدیران Ark Invest، Arcane Assets، AMDAX Asset Management و M31 Capital بررسی شده است.

پذیرش ارزهای دیجیتال در چند سال اخیر به سرعت در حال رشد بوده است. بر اساس دادههای TripleA، درگاه پرداخت جهانی ارزهای دیجیتال، در سال 2021 و نرخ مالکیت جهانی کریپتو با بیش از 300 میلیون کاربر کریپتو در سراسر جهان به طور متوسط ​​به 3.9٪ رسید.

قیمت لحظه ای بیت کوین

گزارش پلتفرم داده بلاک چین، Chainanalysis سال گذشته نشان داد که پذیرش جهانی بیت کوین و ارز دیجیتال در ژوئیه 2020 نسبت به ژوئن 2021 به میزان 881 درصد افزایش یافته است. بر اساس این بررسی که ، که154 کشور مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته اند، ویتنام دارای بالاترین سطح پذیرش ارزهای دیجیتال است و پس از آن هند و پاکستان در رتبه های بعدی قرار دارند.

در ماه آوریل، نظرسنجی انجام شده توسط صرافی ارزهای دیجیتال Gemini نشان داد که پذیرش کریپتو در سال 2021 در کشورهایی مانند هند، برزیل و هنگ کنگ به شدت افزایش یافته است زیرا بیش از نیمی از پاسخ دهندگان از 20 کشور  که در نظرسنجی شرکت کردند اظهار داشتند که سرمایه گذاری در رمزارز را در سال 2021 آغاز کرده اند.

Source: Fx Street 

دیدگاهتان را بنویسید