مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

وضعیت کنونی بیت کوین در ایران
وضعیت کنونی بیت کوین در ایران
بورس ایران

وضعیت کنونی بیت کوین در ایران 

در یک نظر سنجی که از ۱۶۵۰ نفر در یک گروه تلگرامی انجام شده حدود بیست و پنج درصد از این افراد حدود پانصد تا سیصد دلار در ماه را به کسب درآمد در زمینه ی رمزارز کرده اند. این نظر سنجی تا حد زیادی وضعیت بیت کوین در ایران را نشان خواهد داد. حدود یک سوم این افراد سی و پنج درصد درآمد خود را از راه استحراج بیت کوین به دست آورده اند و پنجاه و هشت در صد از این افراد از طریق صرافی ها و یا به صورت شخصی به این درآمد رسیده اند. نتیجه ی این نظر سنجی نشان می دهد که استخراج بیت کوین در ایران رشد صعودی و قوی داشته و هفتاد درصد این افراد نسبت به یادگیری مطالب بیشتر در این زمینه بسیار علاقمند هستند.

نحوه ی معامله رمز ارز ایرانیان

در ایران نحوه ی معامله ی رمزارزها از صرافی های جهانی به صرافی های محلی در حال تغییر است زیرا برای احراز هویت در صرافی های جهانی محدودیت وجود دارد در نتیجه برای دسترسی به این بازار نیاز به امکانات ساده تری وجود دارد. در گزارشی که سخنگوی گیت ترید منتشر کرده نشان میدهد بسیاری از ایرانیان با استفاده از فیلتر شکن ها و خرید مدارک شناسایی خارجی توانسته اند بازار سیاه تحریم ها را دور بزنند و وارد بازارهای رمز ارز شوند.

وضعیت در سایر مناطق

همچنین این شرایط به گفته ی جیمی سانگ، مدرس بیت کوین، در دیگر مناطق دنیا نیز وجود دارد. برای مثال در کشور چین، گروههایی برای تریدرها در وی پت وجود دارد تا بتوانند به صرافی ها دسترسی داشته باشند. همینطور در کشور آرژانتین که چین شرایط مشابهی را نشان می دهد. زیرا در این کشور نیز مشکلات اقتصادی فراوانی وجود دارد.

به علت شرایطی خاصی که در ایران حاکم است و باعث شده ایرانیان از بازارهای جهانی دور باشند، شاخص های جهانی مثل قیمت دلار و بازار طلا و بازار سهام تاثیر زیادی روی بازار بیت کوین در داخل ایران گذاشته است . حدود ۶۰ درصد از افرادی که با آنها مصاحبه شده است بر این عقیده اند که شرایط خارجی نتوانسته تاثیر زیادی بر سرمایه گذاری آنها در تجارت بیت کوین بگذارد. بسیاری از تریدرهای بیت کوین در ایران این دارایی را نزد خود نگهداشته اند و اکثرا هم هدفشان این است که این وضعیت را حتی تا یک سال هم ادامه دهند.

تجربه شخصی یک ایرانی

شخصی که در زمینه بلاک چین فعالیت داشته میگوید بیت کوین را نگهداری میکند و در زمینه ی تبدیل رمزارز های مختلف به عنوان شغل دوم فعالیت دارد و برای دانشجویان ایرانی که در خارج از ایران درس میخوانند، برای تامین هزینه هایشان برای ایشان بیت کوین میفرستد.

امروزه افراد بیشتری از بیت کوین استفاده میکنند. اما هنوز بیت کوین تاثیر زیادی بر زندگی مردم نداشته است اما تعداد استفاده کنندگان از آن رو به افزایش است و به وضوح میتوان آینده ی بیت کوین و گسترش آن را در ایران دید.

نتایج نظرسنجی کوین دسک در سال ۲۰۱۸ نشان میدهد که اکثر کسانی که در زمینه بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند اهل اروپا و آمریکا هستند اما حالا مشخص شده است که ایرانیان ثروت بیشتری را به بیت کوین تبدیل کرده اند و در کل سرمایه گذاری بزرگتری روی بیت کوین داشته اند. در واقع تقاضا برای بیت کوین در کشورهایی که اقتصاد آشفته ای دارند بسیار بیشتر از دیگر کشورهاست زیرا این افراد نوسانات و تاثیر آن بر زندگی را بسیار بیشتر احساس می کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *