مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

نکته های کاربردی برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال
ارز

نکته های کاربردی برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال 

عنوانساعتقیمتکمترین قیمتبیشترین قیمتمیزان تغییردرصد تغییر
دلار۱۴:۵۹:۳۳219,850216,080223,4103,7201.72

در این مقاله با نکته های کاربردی برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال با ما همراه باشید. آیا می دانید ارز دیجیتال چیست و چگونه می توان با خرید آن ها سرمایه گذاری کرد؟ بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۰ را می شناسید؟ اگر به تازگی تصمیم به سرمایه گذاری در این بازار دیجیتال گرفته اید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. کسب اطلاعات بیشتر و همچنین بالا بردن سطح آگاهی از نحوه کار با هر یک از ارزهای دیجیتال، درصد موفقیت سرمایه گذاری شما را افزایش می دهد.

همان طور که می دانید سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال این روزها به یکی از روش های محبوب سرمایه گذاری میان افراد تبدیل شده است. روش های زیادی برای حفظ کردن و حتی چندین برابر کردن سرمایه وجود دارد. تفاوتی نمی کند که قصد داشته باشید از طریق بازار بورس سرمایه گذاری کنید یا از طریق خرید مسکن و مستغلات؛ در هر صورت برای یک سرمایه گذاری موفق به اطلاعاتی کامل و جامع نیاز دارید.

چرا برخی از سرمایه گذاری ها پرسود و برخی از آن ها افراد را با ضررهای مالی جبران ناپذیری مواجه می کند؟ ریسک کردن در هر بازار سرمایه ای، جزئی از ماهیت آن به شمار می رود اما سرمایه گذاری به هر روشی که صورت بگیرد می تواند برای شما پولساز و یا پر از ضرر و زیان باشد!

گرفتار اطلاعات ناقص نشوید

همان طور که نکته هایی کاربردی برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال وجود دارد، ورود به هر بازار سرمایه دیگری مستلزم دانستن نکات و راهکارهای مختص به آن بازار است. اگر می خواهید از سرمایه خود محافظت کنید، درگیر اطلاعات ناقص و بعضا نادرست نشوید.

برای سرمایه گذاری در هر بازاری از جمله بازار ارز دیجیتال، ابتدا تحقیقات کاملی راجع به آن انجام دهید. پس از بالا بردن اطلاعات و دانش خود، می توانید سرمایه تان را وارد بازار کنید. از آنجایی که بحث سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال به بحث داغی تبدیل شده است، تصمیم گرفتیم در این مقاله نکاتی را برای شما بازگو کنیم که حتما به کارتان خواهند آمد. اما قبل از هر چیزی بگوییم که اصلا ارز دیجیتال چیست و سرمایه گذاری در آن به چه روش هایی صورت می گیرد.

ارز دیجیتال چیست؟

اگر هم اکنون در حال خواندن این مطلب هستید و به دنبال نکته های کاربردی برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال می گردید، حتما می دانید ارز دیجیتال چیست. اما برای کسب اطلاعات بیشتر بد نیست بدانید که ارز دیجیتال و یا همان رمز ارزها در واقع شکلی از پول دیجیتال هستند که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده اند. یکی از ویژگی های این رمز ارزها را می توان غیرمتمرکز بودن آن ها دانست. اما این به چه معنا است؟

اگر جایی شنیده اید که ماهیت ارزهای دیجیتال غیر متمرکز است این به این معنی است که هیچ نهاد و یا سازمانی این ارزها را کنترل نمی کند. شما برای ارسال ارزهای دیجیتال به دیگران نیازی به افتتاح حساب بانکی، استفاده از خدمات بانکی و یا هر نهاد واسطه دیگری نخواهید داشت. چراکه می توانید کریپتوکارنسی ها را به صورت مستقیم برای شخص دیگری از طریق اینترنت ارسال کنید.

کریپتوکارنسی چیست؟

علاوه بر دانستن نکته های کاربردی برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال، دانستن لغات تخصصی و اصطلاحات مربوط به این حوزه نیز کمک بسیار بزرگی به شما خواهد کرد. اما کریپتوکارنسی چیست؟ به عبارتی می توان گفت که کریپتوکارنسی همان ارز دیجیتال است که در سایت ها از عناوین مختلفی برای آن استفاده می شود. پس رمز ارز، رمزینه ارز، ارز رمز پایه، ارز رمز نگاری شده، ارز رمزنگاری و کریپتوکارنسی همگی دارای یک مفهوم مشترک هستند و همان معنای ارز دیجیتال را می‌رسانند.

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۰

یکی از نکته های کاربردی برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال، شناخت بهترین ارزهای موجود است. حال که با مفهوم کلی این روش سرمایه گذاری آشنا شدید، اجازه دهید بهترین رمز ارزهای سال ۲۰۲۰ برای سرمایه گذاری را نیز معرفی کنیم. اصولا پاسخی درست برای این سوال که در سال ۲۰۲۰ بهتر است بر روی کدام ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنیم وجود ندارد؛ چراکه هر فردی برای سرمایه گذاری باید تحقیقات جامعی به عمل بیاورد و سپس تصمیم بگیرد.

اما برای اطمینان خاطر بیشتر می توانید ارزهای دیجیتال مختلف با رتبه های گوناگون را در بازار بررسی کنید و با کمک داده هایی که جمع آوری می کنید، بهترین ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید. در ادامه به برخی از بهترین آن ها در سال ۲۰۲۰ اشاره خواهیم کرد.

BTC و یا بیت کوین

اگر دستی بر سرمایه گذاری در بازار ارزها دارید، امکان ندارد که سردسته ارزهای دیجیتالی در بازار را نشناسید! بین کوین با در اختیار شدن سهم بیش از ۶۰ درصد از بازار، رتبه اول سرمایه گذاری در بازارهای ارز دیجیتال را به خود اختصاص داده است. امنیت بالای این بازار سرمایه گذاری باعث اعتماد بیشتر کاربران به آن شده است؛ به طوری که می توان گفت در حدود ۱۰ سال گذشته هیچ هک و یا باگی را تجربه نکرده است و از همین رو به یکی از امن ترین شبکه های کامپیوتری دنیا تبدیل شده است.

اگر نگاهی به تاریخچه قیمت بین کوین در بازار بیندازید متوجه خواهید شد که اغلب سرمایه گذاران این بازار نه تنها ضرر نکرده اند، بلکه با نگهداری این ارزهای دیجیتال در دراز مدت به سودهای نسبتا بالایی نیز دست یافته اند. یکی از مهم ترین نکته های کاربردی برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال، بررسی نوسان قیمت آن در یک بازه زمانی مشخص است.

ETH و یا اتر

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری از طریق ارزهای دیجیتال که در سال ۲۰۲۰ یکی از روش های پربازده سرمایه گذاری بوده است، خرید رمز ارز اتر است. هر چند می توان گفت این ارز دیجیتال از روزهایی که در اوج بود کمی فاصله گرفته است، اما همچنان نیز از بسیاری دیگر از ارزها مورد اطمینان تر است.

اوج قیمت اتر در سال ۲۰۱۸ بود و هم اکنون نسبت به آن زمان با افت قیمت این ارز دیجیتال مواجه هستیم؛ اما از آنجایی که هنوز هم محبوب شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت است، نشانه خوبی برای اوج گرفتن مجدد آن در آینده است.

XRP و یا ریپل

همان طور که گفتیم یکی از نکته های کاربردی برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال، شناخت بهترین رمز ارزها در بازار است. اگر به متنوع کردن سبد سرمایه گذاری خود فکر می کنید و نمی خواهید تنها بر روی یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین سرمایه گذاری کنید، می توانید ریپل را به سبد دارایی های خود بیفزایید. البته این نکته را فراموش نکنید که برخلاف بیت کوین که با هیچ سیستم بانکی کار نمی کند، سیستم ریپل به این صورت است که بیشتر با بانک ها کار می کند.

در این قسمت به سه مورد از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در این بازار اشاره کردیم. اما همانطور که می دانید و ما نیز اشاره کردیم، هر سرمایه گذاری می تواند مقداری ریسک داشته باشد. این ریسک زمانی به ضرر و زیان مالی تبدیل می شود که بدون داشتن اطلاعات کافی اقدام به سرمایه گذاری کنید. از همین رو در ادامه به یک سری از نکته های کاربردی برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال اشاره خواهیم کرد.

قبل از دانستن این نکات سرمایه گذاری نکنید

فراموش نکنید که برای موفقیت بیشتر سرمایه گذاری ها در این بازار و یا هر بازار سرمایه دیگری، باید با مفاهیم پایه و نحوه کار با رمز ارزها به خوبی آشنا باشید. اگر بتوانید ارزهای دیجیتال و رفتار آن ها در بازار را به درستی آنالیز کنید، می توانید اطمینان داشته باشید که در حال یک سرمایه گذاری امن هستید.

به همین خاطر اگر به تازگی تصمیم به سرمایه گذاری در این بازار گرفته اید، به شما توصیه می کنیم که قبل از هر چیزی با مفاهیم پایه و نکته های کاربردی برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال آشنا شوید.

۱.      آنالیز میزان عرضه و تقاضای ارز دیجیتال در بازار

یکی از نکته های کاربردی که باید توجه زیادی به آن داشته باشید، سنجیدن عرضه و تقاضای ارز در بازار است. به عبارتی اگر می خواهید بدانید قیمت یک ارز در حال حاضر بالاتر و یا پایین تر از قیمت واقعی آن است، بررسی کنید و ببینید میزان عرضه و تقاضای آن در بازار به چه صورت است. این آنالیز به خوبی می تواند شما را در انتخاب زمان درست برای خرید و فروش راهنمایی کند.

اگر قیمت ارز بسیار پایین تر از قیمت واقعی آن باشد شاید تصور کنید بهترین زمان برای خرید است. در این صورت شاید خرید این ارز به لحاظ قیمتی به سود شما باشد اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که عرضه این ارز در بازار نیز زیاد است بنابراین به هنگام فروش رقابت آنچنانی میان سرمایه گذاران وجود ندارد. بنابراین زمان درستی را برای خرید انتخاب نکرده و فقط حین خرید این ارز سود کرده اید!

۲.    در بالاترین قیمت ارز، خرید نکنید

یکی دیگر از نکته های کاربردی برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال، این است که از خرید ارز زمانی که در بالاترین حد قیمت قرار دارد پرهیز کنید. همانطور که قیمت خیلی پایین نباید شما را وسوسه به خرید کند، خرید در قیمت بالا با این تصور که قیمت صعودی است و قرار است همچنان بالاتر برود نیز توصیه نمی شود.

از آنجایی که معمولا بعد از یک روند صعودی افزایش قیمت ممکن است با افت ارزش آن ارز مواجه شویم، بهتر است برای خرید زمانی که قیمت آن بیش از حد بالا رفته است بسیار احتیاط کنید تا مجبور نشوید ارز خود را کمتر از قیمتی که خریداری کرده اید بفروشید. نوسان قیمت ارز هر سرمایه گذاری را دچار چالش می کند؛ بنابراین اگر یک سرمایه گذار تازه نفس هستید، بهتر است با مقادیر کمتر برای سرمایه گذاری شروع کنید.

۳.   ارزی که خریداری می کنید باید کاربردی باشد

یکی از نکته های کاربردی برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال این است که قبل از شروع سرمایه گذاری به کاربرد ارزی که می خرید توجه داشته باشید. به عبارتی قبل از خرید هرگونه ارزی باید تحقیقات کاملی انجام دهید تا ببینید ارز مورد نظر چه کاربردهایی دارد و چه استفاده هایی می توانید از آن بکنید.

خرید ارزی که هیچ کاربردی نداشته باشد، یک سرمایه گذاری پرسود نخواهد بود. بنابراین بهتر است قبل از خرید ارز، راجع به نحوه استفاده از آن و کاربردهایی که دارد به خوبی تحقیق کرده و پس از آن اقدام به سرمایه گذاری کنید.

۴.   بیشتر از میزان دارایی خود سرمایه گذاری نکنید

یکی از نکته های کاربردی برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال که در هر بازار سرمایه دیگری هم صدق می کند این است که بیشتر از توان مالی خود سرمایه گذاری نکنید. چه میزان سرمایه دارید که در یک بازه زمانی به آن نیازی پیدا نخواهید کرد؟ همان میزان برای سرمایه گذاری مناسب است. فراموش نکنید که یکی از قواعد سرمایه گذاری در اکثر بازارهای سرمایه، داشتن نگاهی بلند مدت است. متاسفانه افرادی که با عدم آگاهی و با تصور یک شبه پولدار شدن به این بازارها قدم می گذارند، معمولا با ضرر مالی مواجه می شوند.

هیچ بازار سرمایه ای نمی تواند ثروت شما را یک شبه چندین برابر کند؛ بنابراین اگر قصد دارید که از طریق این سرمایه گذاری، ارزش پول خود را حفظ کرده و آن را افزایش دهید باید نگاهی بلند مدت به آن داشته باشید. به همین خاطر به شما توصیه می کنیم که مقداری از سرمایه تان را وارد بازار کنید که حداقل تا چندین سال آینده نیاز ضروری به آن پیدا نکنید.

۵.    همه دارایی خود را بر روی یک ارز سرمایه گذاری نکنید

آخرین نکته از نکته های کاربردی برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال این است که سعی کنید در سبد دارایی های خود، ارزهای مختلفی را بگنجانید. برخی از سرمایه گذاران تنها بر روی یک ارز به عنوان مثال بیت کوین تمرکز می کنند. اما اغلب سرمایه گذاران حرفه ای سعی می کنند سبد دارایی های خود را متنوع تر کنند و سرمایه ای که دارند را بر روی ارزهای مختلف سرمایه گذاری کنند.

در این صورت نوسان شدید قیمتی یک ارز، تمام سرمایه شما را تحت الشعاع قرار نمی دهد و شما می توانید در بازه های زمانی مختلف، از ارزهای متفاوت سودهای بیشتری برداشت کنید. سرمایه گذاری اقدام راحتی نیست مخصوصا اگر با چگونگی آن آشنایی نداشته باشید. آموزش و یادگیری اصول و مفاهیم پایه هر یک از ارزهای دیجیتال، شما را به هدفتان بسیار نزدیک تر خواهد کرد.

لورج در فارکس چیست؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *