قیمت وملی در بورس ایران همچنان به سمت ناحیه‌های نقاضای خود در حرکت است. این نماد بورس همچنان ضعیف و در پایین ‌ترین سطوح خود به سر می‌برد و به نظر می‌رسد برای رشد به سمت قیمت های ۱۶۴۰۰۰ باید در ابتدا قیمت ۹۱۵۰۰ را لمس کند تا سفارشات جدید خرید را پر کند.

نماد وملی دارای سطوح عرضه در ۱۳۰۰۰۰، ۱۶۵۰۰۰ و ۱۸۰۰۰۰ است.

تحلیل وملی

نماد وملی

نماد: وملی نام شرکت: گروه‌ صنعتي‌ ملی (هلدينگ‌) نوع بازار: بورس آدرس شرکت: کیلومتر 18 جاده قدیم کرج، گروه صنعتی ملی تلفن: 46079795 آدرس امور سهام: کیلومتر 18 جاده قدیم کرج، گروه صنعتی ملی وب سایت: www.melligroup.com مدیرعامل: علي شال باف اصفهاني

تاریخچه نماد وملی (گروه‌ صنعتی ملی)

شرکت سرمایه گذاری گروه صنعتی ملی ( نماد وملی ) در اواخر آذر سال 1348 بصورت شرکت با مسئولیت محدود در اداره ثبت شرکت های تهران به ثبت رسید. مـرکز اصلـی شــرکت تهران، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۸۹ است. در مهر ماه سال 1349 به شرکت سهامی خاص تبدیل شد و دوباره در سال 1351 به شرکت سهامی عام تبدیل گردید. نام شرکت در سال 1354 به شرکت سرمایه گذاری گروه صنعتی ملی تغییر پیدا کرد و در سال 1356 در بورس اوراق بهادار پذیرفته شد. شرکت وملی جز شرکت های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری است.

فعالیت گروه صنعتی ملی

نماد وملی

  • سرمایه‌گذاری، بررسی، مطالعه، ایجاد و توسعه جز کار های اصلی این شرکت است.
  • تاسیس شرکت(تشکیل و تأسیس انواع شرکت‌های تولیدی و صنعتی) اداره و نگهداری موسسات اقتصادی (بازسازی، نوسازی، اداره و نگهداری و … )جز کار های دیگری است که شرکت وملی انجام می دهد.
  • آماده سازی شرکت‌ها: آماده کردن شرکت‌های مورد سرمایه‌گذاری به ‌منظور فروش سهام آن‌ها در بورس اوراق بهادار یا خارج از بورس یکی دیگر از فعالیت های شرکت وملی است.
  • خرید و فروش اوراق بهادار، استفاده از تسهیلات مالی و اعتباری بانک ‌ها و موسسات مالی و اعتباری داخل و خارج از کشور، از فعالیت های مهم شرکت وملی می باشد.
  • انجام معاملات سهام: انجام کلیه معاملات سهام و ارائه خدمات سرمایه‌گذاری و مبادرت به کلیه فعالیت‌های مالی جز کار های دیگر این شرکت می باشد.
  • خدمات مدیریتی و مشاوره‌ای، تامین تمام خدمات مورد نیاز شرکت ‌های تحت پوشش مانند مالی و غیر مالی و ارائه خدمات مدیریتی و مشاوره‌ای و طراحی سیستم و بازاریابـی از جمله فعالیت های این شرکت است.
  • نمایندگی: دریافت و اعطای هرگونه نمایندگی در داخل و خارج از کشور با اخذ موافقت نامه اصولی و هرگونه مجوز های دیگر، از دیگر کار های این شرکت است.
  • گروه صنعتی وملی، فعالیت های دیگری هم انجام می دهد ولی اصلی ترین فعالیت های آن در قسمت بالا گفته شد.

گزارش های مالی شرکت وملی در سال 1399:

شرکت در سه ماهه ۲ ریال سود، در شش ماهه دوباره ۲ ریال سود، در نه ماهه دوباره ۲ ریال سود و در یکساله حدود 180 ریال سود تشخیص داده است. درآمد سود سهام حدود 1000 درصد و سایر درآمد های عملیاتی 1 درصد اضافه شده است. هزینه های فروش، اداری و عمومی حدود ۱۰ درصد کاسته شده است. سایر درآمد های غیر عملیاتی را حدود 5 میلیون ریال تشخیص داده است که این حساب در سال قبل هزینه ای به ارزش حدود 40 میلیون تومان بوده است. شرکت وملی کاملا روی شرکت های غیر بورسی سرمایه گذاری کرده است. این شرکت ها شامل کفش ملی، مدیریت و توسعه ملی، صادراتی و تجارتی ملی، تیس ایران و پوشاک عمده می باشد. برای موفقیت بیشتر در بازار بورس اوراق بهادار مقاله چگونه می توان به موفقیت در بورس اوراق بهادار رسید را مطالعه کنید.

تحلیل نماد وملی

در دهه ی 80:

این سهام در سال 1385 در بازار بورس با نماد وملی عرضه شد و قیمت هر سهم آن حدود 53 تومان بود قیمت این سهام در سال 1385 با کمترین نوسانات همراه بود و قیمت هر سهم آن حدود 53 تومان خرید و فروش شد همچنین این سهام در سال 1387 نوسانات کمی داشت و قیمت آن در بازه  40 تا 60 تومان در حال چرخش بود. این سهام در سال 1388 رشد چشمگیری داشت و قیمت آن در اول سال به 88 تومان رسید و در آخر سال 1388 قیمت هر سهم آن به 120 تومان رسید. قیمت نماد وملی در سال 1389 رشد چشمگیری داشت و قیمت هر سهم آن در همان سال به 550 تومان هم رسید.

در دهه ی 90:

سهام این شرکت در دو سال بعدی افت شدیدی داشت و قیمت هر سهم آن حتی تا 120 تومان هم پایین آمد. در سال 1392 قیمت هر سهم به 200 تومان رسید و در آخر همان سال قیمت هر سهم آن تا 380 تومان هم بالا رفت. در سال 1393 قیمت هر سهم نماد وملی تا 550 تومان و در سال 1394 قیمت هر سهم آن تا 700 تومان بالا رفت. در نیمه  دوم سال 1395 این سهام با مقداری رشد، قیمت هر سهم آن تا 1000 تومان بالا رفت. در سال 1396 و 1397 این سهام در بازه  قیمتی 1000 تا 1600 تومان در حال چرخش بود و این زمان موقعیت برای معامله گرانی که از نوسانات بازار سود می برند، مناسب بود. این نماد در سال 1398 و 1399 هم رشد بسیار خوبی داشت به طوری که قیمت هر سهم آن در آخر سال 1398 به 8000 تومان رسیده است و در نیمه اول سال 1399 قیمت هر سهم آن به 82000 تومان رسید یعنی در 6 شش ماه حدود 1000 درصد سود کرده است. یک مقاله کاربردی دیگر مطالعه کنید:تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال ، کدام بهتر است؟  
اعضای هیئت مدیره ی شرکت وملی
امیر تقی خان تجریشی – مدیر عامل و عضو هیئت مدیره – به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی حسین فرزان اصل – نایب رییس هیئت مدیره – به نمایندگی از شرکت خدمات مدیریت سرمایه مدار-فوق لیسانس مدیریت مالی محمود اصلانی شهرستانی – رییس هیئت مدیره – به نمایندگی از شرکت مدیریت توسعه نگاه پویا-فوق لیسانس مدیریت اجرایی علیرضا شریفی – عضو هیئت مدیره – به نمایندگی از بانک ملت-فوق لیسانس روابط بین الملل فرهاد زرگری – عضو هیئت مدیره – به نمایندگی از شرکت ملی مسکن و صنایع ساختمان-دکترای مدیریت  
زیر مجموعه های شرکت وملی
شرکت بین‌ الملل ساختمان و صنعت ملی، شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی، سرمایه گذاری توسعه ملی، سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان، توسعه صنایع بهشهر و پتروشیمی شازند، جز شرکت های زیر مجموعه گروه صنعتی ملی به حساب می آیند. ما در سایت نیک وست به آموزش بورس و آموزش سرمایه گذاری پرداخته ایم برای موفقیت بیشتر در این زمینه مقالات آموزشی ما را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید