نماد: وسپه

نام شرکت: سرمایه گذاری سپه

مدیر عامل: آقاي سيد ابراهيم عنايت

فکس: 88887573

آدرس وبسایت:  www.sinco.ir

ایمیل:  sic@sinco.ir

سال مالی: ۰۹/۳۰

تاریخچه:

شرکت سرمایه گذاری سپه در سال ۱۳۷۰ توسط بانک سپه تاسیس شد. سهام این شرکت در سال ۱۳۷۰
در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده و در حال حاضر از شرکت های فرعی شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید می باشد.

موضوع فعالیت:

سرمایه گذاری در سهام، سهم الشرکه، واحدهای سرمایه گذاری، صندوق ها یا سایر اوراق بهادار دارای حق رای شرکت ها، موسسات یا صندوق های سرمایه گذاری با هدف کسب انتفاع به طوری که به تنهایی یا به همراه اشخاص وابسته خود، کنترل شرکت، موسسه یا صندوق سرمایه گذاری سرمایه پذیر را در اختیار نگرفته یا در آن نفوذ قابل ملاحظه نیابد.

 

چشم انداز شرکت سرمایه گذاری سپه:

-اصلاح ساختار و تركيب پرتفوي: در راستای افزايش بازدهي و کاسته شدن ريسك سبد سهام شركت، نسبت به بررسي و بازنگري پرتفوي شركت در راستای افزايش مشاركت در صنايع برتر و پيشرو كه داراي مزيت نسبي زیادی هستند و جايگزيني آن با صنايع كم بازده اقدام شده است و اميد مي ­رود كه طي يك برنامه بلند مدت بهبود كلي در اين موضوع حاصل شده و افزايش ارزش بيشتري را در سبد سهام بورسي شركت شاهد باشيم.

-در راستای نيل به اهداف مربوط و افزايش مشاركت در صنايع و سهام شركت ­هاي هدف، تامين نقدينگي از منابع ارزان قيمت و همچنين افزايش سرمايه در دستور كار قراردارد. در همين راستا بررسي­ هاي لازم جهت نحوه و ميزان افزايش سرمايه، انجام شده است.

-انجام خدمات و تسهيلات بيشتر به سهامداران جهت دريافت سود سهام و يا دسترسي به آمار و اطلاعات مورد نياز از شركت و همچنين تسريع و شفافيت بيشتر در اطلاع ­رساني به بازار سرمايه.

-کاسته شدن ریسک های غیر سیستماتیک شرکت های سرمایه پذیر موجود در پرتفوی بالاخص شرکت های فعال در صنایع معدنی و پتروشیمی همراه با متنوع سازی پرتفوی.

-تلاش هر چه بیشتر برای کاهش دوره وصول مطالبات ناشی از سود سرمایه گذاری شرکت های سرمایه پذیر.

سهامداران شرکت سرمایه گذاری سپه:

شرکت های مختلفی نماد وسپه که برای شرکت سرمایه گذاری سپه است را خریداری کردند که به ترتیب مدیریت سرمایه گذاری امید حدود ۶۵ درصد، شرکت موسسه صندوق بازنشستگی وظیفه و ازکارافتادگی بانک ها حدود ۱۰ درصد، شرکت مدیریت ارزش آفرینان آویژه حدود ۴ درصد، صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر حدود ۲ درصد، صندوق سرمایه گذاری افق کارگزاری بانک خاورمیانه حدود ۲ درصد، شرکت سرمایه گذاری مهر حدود ۱ درصد، شرکت بین المللی مدیریت توسعه بهسود حدود ۱ درصد، شرکت ارزش آفرینان ترمس حدود ۱ درصد و باقی سهام شرکت در اختیار سهامداران حقیقی و حقوقی می باشد.

گزارش های مالی شرکت سرمایه گذاری سپه در سال ۱۳۹۸:

-سال مالی شرکت در آخر پاییز سال ۱۳۹۸ است.
-شرکت در سه ماهه ۵ تومان، در شش ماهه ۲۴ تومان و در نه ماهه ۵۶ تومان سود شناسایی کرده است.
-درآمد سود سهام ۸۶ درصد، درآمد سود تضمین شده ۴ درصد، سود فروش سرمایه گذاری ها ۳۴۲ درصد و سایر درآمد های عملیاتی ۱۰۳ درصد افزایش داشته است.
-هزینه های فروش، اداری و عمومی ۱۳ درصد افزایش داشته است. از طرفی هزینه های مالی ۱۲,۸۶۷ میلیون ریال شناسایی شده است که این آیتم در مدت مشابه سال قبل صفر بوده است.
-از سرمایه گذاری های شرکت ۹۹ درصد در شرکت های بورسی و ۱ درصد در شرکت های خارج از بورس است.
-شرکت مبلغ ۲.۳۰۰.۰۰۰ میلیون تومان به عنوان اضافه ارزش پرتفوی بورسی شناسایی کرده است.
-بیشترین درصد مالکیت شرکت در شرکت های بورسی سيمان داراب، شهد ايران و رادياتور ايران و در شرکت های غیربورسی سرمايه گذاري مهر، بازرگاني تجارت مهر توشه و خمير مايه لرستان است.

-محاسبه P/E بر اساس قیمت پایانی روز تحلیل و آخرین EPS شناسایی شده است.

تحلیل نماد وسپه:

این سهام در سال ۱۳۸۵ با نماد  وسپه در بازار بورس عرضه شد و قیمت هر سهم آن حدود ۱۷ تومان بود.

قیمت این سهام در سال ۱۳۸۶ با مقداری افت قیمت همراه بود و قیمت هر سهم آن تا ۱۵ تومان کاهش یافت و تا آخر سال ۸۶ در آن قیمت باقی ماند.

در سال های ۸۷ و ۸۸، این سهام نوسانی بوده و قیمت هر سهم آن در بازه قیمتی ۱۲ تا ۱۵ تومان قرار داشته و مناسب برای نوسان گیری بوده است.

در اواسط سال بعدی این سهام با مقداری رشد قیمت همراه بوده و قیمت هر سهم آن تا ۲۰ تومان افزایش یافته ولی تا آخر سال قیمت هر سهم آن تا ۱۶ تومان کاهش یافته بود.

در سال ۹۰، این سهام سیر صعودی داشته و قیمت هر سهم آن به ۲۳ تومان رسیده بود.

نماد وسپه در سال ۹۱ با رشد قیمت ۵۰ درصدی همراه بوده و قیمت هر سهم آن تا ۳۶ تومان افزایش یافت.

در سال ۱۳۹۲، نماد وسپه مانند بیشتر نمادها با رشد قیمت خوبی همراه بوده و قیمت هر سهم آن تا ۸۰ تومان افزایش یافتنه بود.

ولی از اواخر سال ۹۲ این سهام به دلیل رشد قیمت زیاد در سال ۹۲، سیر نزولی داشته و قیمت آن تا آخر خرداد ماه سال ۹۳ به ۵۰ تومان هم رسیده بود.

در سال ۹۳ قیمت هر سهم این سهام تا  ۶۵ تومان هم افزایش یافت ولی دوباره قیمت این سهام تا ۴۰ تومان کاهش یافت.

ولی این سهام در اواخر سال ۱۳۹۴ دوباره اوج گرفته و شروع به رشد قیمت کرده و قیمت هر سهم آن در آخر سال ۹۵ به ۷۵ تومان رسید.

این سهام تا آخر سال ۱۳۹۶ با مقداری رشسد قیمت به ۹۰ تومان رسیده بود.

در سال ۱۳۹۷، نماد وسپه در سال ۹۷ با رشد قیمت ۱۰۰ درصدی همراه بوده و قیمت هر سهم آن تا ۱۸۰ تومان افزایش یافته بود.

در سال های ۹۸ و ۹۹، نماد وسپه مانند باقی نمادها با رشد قیمت چشمگیری همراه بوده، به طوری که قیمت هر سهم آن در اواخر سال ۹۸ تا ۵۰۰ تومان و تا اواخر مرداد ماه سال ۹۹ تا ۲۰۰۰ تومان افزایش پیدا کرد.

 

اعضای هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری وسپه:

هادی  اخلاقی فیض آثار-عضو هیئت مدیره و قائم مقام مدیر عامل

حامد هیئت داوودیان-عضو هیئت مدیره

عیسی کاظم نژاد-عضو هیئت مدیره

مصطفی پرتو افکنان-عضو هیئت مدیره

سید مهدی حسینی-عضو هیئت مدیره

خسرو فرحی-عضو هیئت مدیره

 

نماد ولیز در بورس | شرکت لیزینگ ایران

نماد کحافظ در بورس | کاشی‌ و سرامیک‌ حافظ‌

 

دیدگاهتان را بنویسید