مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

نماد وایران + تحلیل در بورس | شرکت لیزینگ ایرانیان
بورس ایران

نماد وایران + تحلیل در بورس | شرکت لیزینگ ایرانیان 

اطلاعات نماد بورسی وایران

نماد: وایران

نام شرکت: لیزینگ ایرانیان

مدیر عامل: محمد رضا نورمحمدی

فکس: ۴۴۰۳۱۱۴۷ -۰۲۱

آدرس وبسایت: www.icleasing.ir

ایمیل: [email protected]  

آدرس: تهران- بزرگراه اشرفی اصفهانی – نبش خیابان پیامبر- پلاک ۷۰ – طبقه سوم

تلفن: ۴۴۰۰۹۵۳۳ ۰۲۱
موضوع فعالیت: خریدانواع کالای سرمایه ای و واگذاری آن به مشتریان در قالب قرادادهای اجاره و یا فروش اقساطی و همچنین خرید و فروش اوراق بهادار

سال مالی: ۱۲/۳۰

تاریخچه شرکت لیزینگ ایرانیان

شرکت لیزینگ ایرانیان سال ۱۳۸۱ تاسیس شد و در تهران به ثبت رسیده است. این شرکت با سرمایه گذاری مشترک گروه صنعتی ایران خودرو و شرکت تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو تاسیس شد و با همکاری تعدادی از مدیران و کارشناسان مجرب و متخصص شروع به فعالیت نمود.

در سال ۱۳۸۴ با توجه به توسعه فعالیت های شرکت، نام شرکت از لیزینگ خودرو ایرانیان به لیزینگ ایرانیان و سهامی عام تغییر نام داد.

بعد از آن در سال ۱۳۸۶ بعد از تصویب دستورالعمل اجرایی تاسیس و نحوه فعالیت و نظارت بر شرکت های لیزینگ از سوی شورای پول و اعتبار؛ شرکت لیزینگ ایرانیان موفق به دریافت مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران شد و در سال ۱۳۸۸ پس از انجام ارزیابی رسمی از سوی کارشناسان بانک مرکزی، شرکت موفق به دریافت مجوز فعالیت سه ساله، از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گردید.

بعد از آن در همین سال شرکت در بازار بورس عرضه شد و به منظور بهره مند نمودن صاحبان محترم سهام از مزایای مرتبط با ورود شرکت به بازار فرابورس کشور، توانست با ثبت رکوردی در سازمان بورس و اوراق بهادار کشور، تنها در مدت ۱۲ روز از زمان ارائه درخواست پذیرش به سازمان بورس و شرکت فرابورس ایران در هیئت پذیرش مورد پذیرش قرار گرفته و با نماد (وایران) نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت برسد.

لیزینگ ایران با امکاناتی که در اختیار دارد توانسته نیاز صنایع کشور را برطرف کند که در صورت حمایت دولت و تولید کنندگان، حتما خواهد توانست با داشتن کمترین فشار به مردم، در بهبود وضعیت رفاه اجتماعی کلیه افراد زیر مجموعه (اعم از سهامداران، مشتریان و کارکنان) نقش موثری داشته باشد و در حد وسیع تر راه رشد اقتصادی را برای ایران اسلامی ایجاد کند.

در سال ۱۳۸۹ لیزینگ ایرانیان با دانش، توانمندی و تخصص سرمایه های انسانی خود مجددا توانست گواهی نامه ISO۹۰۰۱-۲۰۰۸ دریافت کند و وارد عرصه ای متفاوت از فروش در صنعت لیزینگ کشور شود.

در سال ۱۳۹۳ شرکت لیزینگ ایرانیان به صورت سهامی عام به عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌های لیزینگ در سطح کشور، با مجوز فعالیت ۵ ساله از بانک مرکزی کار خود را ادامه داد.

و در همان سال موفق شد با ثبت رکوردی بی سابقه در فروش انواع خودروهای سبک تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو، سود هر سهم خود را در حد چشمگیری افزایش دهد و فضا را برای افزایش ارزش ثروت سهامدارانش ایجاد کند؛ و از سوی دیگر در همین سال لیزینگ ایرانیان با طرح، یکپارچه سازی ارائه خدمات پس از فروش را با بهره گیری از نظام بانکی کشور طراحی و با موفقیت به مرحله اجرا در آورد که نتیجه بسیار خوبی برای آن به همراه داشت و با افزایش رضایتمندی مشتریان و کاهش هزینه های جاری سازمان همراه بود.

اهداف بلند مدت و رسالت شرکت لیزینگ ایرانیان (وایران)

نماد وایران

رسالت: افزایش رفاه عمومی، سازگار با زیست بوم کشور ایران، در سطح ملی از طریق ارائه تسهیلات انواع کالاهای سرمایه‌ای و مصرفی بادوام در بهترین شرایط مطلوب رقابتی؛ فعالیت‌های خود را ادامه داد. این شرکت جلب رضایت سهامداران، ذینفعان، مشتریان و کارکنان شرکت را از طریق خلق مزیت پایدار و ارائه ارزش برتر نسبت به رقبایش با رعایت کلیه قوانین و الزامات حاکم بر فعالیت شرکت، در قالب طرح‌های سه‌ساله استراتژیک به‌طور واقع‌بینانه، تحقق‌پذیر و جذاب در صنعت لیزینگ، اهداف راهبردی شرکت در سال آتی شامل بهینه‌سازی ساختار مالی و همچنین بهینه سازی ساختار فروش به‌منظور افزایش ضریب نفوذ عملیات لیزینگ در بازار کشور عزیزمان می‌باشد.

و با هدف دست یافتن به اهداف بلند مدت یاد شده، این خط مشی در کل شرکت اعلام شده است و کلیه کارکنان متعهد به درک و رعایت آن هستند؛ که به شرح زیر است:

ارتقاء سطح اعتماد، رضایت و کاهش شکایات مشتریان به واسطه‌ی ارائه مستمر خدمات با کیفیت

توانمندسازی کارکنان و ترغیب آنان به مشارکت در اجرای امور محوله در سطح مطلوب از طریق توسعه دانش، تجربه، مهارت و تعهد کارکنان

افزایش میزان فروش

افزایش میزان وصول مطالبات

اصلاح و بهینه سازی فرآیندهای سیستمی

این خط مشی در کل شرکت اعلام شده است و کلیه کارکنان متعهد به درک و رعایت آن هستند؛ لذا مسئولیت تحلیل و پاسخ‌گویی هر گونه انحراف از این چهارچوب بر عهده صاحبان فرآیندها می‌باشد. جهت حصول اطمینان از سازگاری با شرایط روز کسب و کار، این خط مشی به‌صورت مستمر، مورد ارزیابی و بازنگری قرار می‌گیرد.

محصولات لیزینگ وایران

هایما s5
هایما s7
پزو ۲۰۶
پژو ۲۰۶ اس دی
پزو ۲۰۷
پژو ۴۰۵
تندر ۹۰
پژو پارس
سمند
سورن
سوزوکی گرند ویتارا

یک مقاله کاربردی دیگر نیز مطالعه کنید: نماد ولساپا | شرکت لیزینگ رایان سایپا

سرمایه و سهامداران شرکت لیزینگ ایرانیان

شرکت ایران خودرو – ۳۴.۳۴ درصد
شرکت تعاونی خاص کارکنان ایران خودرو – ۱۱.۰۱ درصد
صندوق سرمایه گذاری مشترک رشد سامان – ۱.۴۷ درصد
سایر اشخاص حقیقی و حقوقی – ۵۳.۱۸ درصد

ماموریت شرکت لیزینگ ایرانیان

تمام توان خود را به کار گرفته ایم تا پرچم دار تامین منابع مالی مورد نیاز ایرانیان در سریع ترین زمان ممکن باشیم. در این راه فناوری را به گونه ای به خدمت گرفته ایم تا با مشارکت همدلانه و آینده ساز، این مهم را محقق نماییم.

چشم انداز شرکت لیزینگ ایرانیان

می خواهیم جایگاهمان را در صنعت لیزینگ به گونه ای تثبیت نمائیم که همواره انتخاب اول ایرانیان برای تامین منابع مالی باشیم.

اهداف کلان سازمانی لیزینگ ایرانیان

افزایش میزان سود آوری

جذب منابع مالی ارزان قیمت

ارتقاء سطح رضایت مشتریان

ارتقاء سطح رضایت کارکنان و افزایش مشارکت ایشان در تصمیم سازی سازمانی

بهبود جایگاه شرکت در بین شرکتهای بورسی

اعضاء هیئت مدیره شرکت لیزینگ ایرانیان (نماد وایران)

علی اصغر سرائی نیا – رئیس هیأت مدیره

علی صفری – نایب رئیس هیأت مدیره

محمدرضا نورمحمدی – عضو هیئت مدیره و مدیر عامل

مهدی عبدالله زاده – عضو هیئت مدیره

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *