مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

نماد همراه + تحلیل در بورس| شرکت ارتباطات سیار ایران
بورس ایران

نماد همراه + تحلیل در بورس| شرکت ارتباطات سیار ایران 

اطلاعات نماد بورسی همراه

نماد: همراه

نام شرکت: ارتباطات سیار ایران

فکس: ۸۱۷۱۲۴۱۶

آدرس:

آدرس وبسایت:‌ www.mci.ir

ایمیل: [email protected]

سال مالی: ۱۲/۳۰

تاریخچه شرکت همراه (نماد همراه)

شرکت ارتباطات سیار ایران همراه اول یکی از شرکت های زیرمجموعه شرکت مخابرات ایران و نخستین و بزرگترین اپراتور شبکه تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در ایران با حدود ۸۶ میلیون سیم کارت واگذار شده است. فناوری های جدید در دو دهه اخیر تأثیرات بسیاری بر زندگی داشته و تا حد زیادی سبک زندگی ما را تغییر داده است. با توجه به نیاز و تقاضای مردم به این فناوری، فعالیت هایی متناسب با جهت گیری جهانی برای توسعه شبکه تلفن همراه در اهداف عالی مجموعه مخابرات کشور صورت گرفت.

نخستین مرحله از راه اندازی فناوری تلفن همراه در سال ۱۳۷۳ با ظرفیت سازی برای ۹۲۰۰ شماره در شهر تهران با مسؤلیت امور ارتباطات سیار شرکت مخابرات ایران آغاز شد. در مرداد ماه همان سال با واگذاری ۴ سیم کارت به نهاد ریاست جمهوری، برای اولین بار عرضه رسمی سیم کارت در ایران آغاز شد.
هیئت وزیـــران در سال ۸۳ بنا بــه پیشنهــاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تغییر نام و مرکز سنجش از دور ایران به شرکت ارتباطات سیار ایران را با سرمایه ۲۰۰۰ میلیارد ریال تصویب نمود و کلیه وظایف امور ارتباطات سیار شرکت مخابرات ایران به شرکت ارتباطات سیار ایران واگذار شد. همچنین در سال ۸۹ پس از خصوصی شدن شرکت مخابرات ایران، این شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد.

همراه اول یکی از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت مخابرات ایران می‌باشد و در سال ۱۳۸۹ پس از عرضه ۵ درصد از کل سهام خود در بازار فرابورس ایران از سهامی خاص به سهامی عام تغییر شخصیت حقوقی داد و نهایتاً در سال ۱۳۹۱ در شرکت بورس اوراق بهادار ایران پذیرفته شد.

سرویس‌های ویژه ای که هم اکنون مشترکین همراه اول از آن بهره مند هستند شامل اینترنت نسل ۳، ۴، ۴.۵، وای فای اول، سامانه خدمات آنلاین همراه من، باشگاه فیروزه‌ای، سیم کارت کودک، سیم کارت دانشجو، انتقال و انتظار مکالمه، مکالمه گروهی، سرویس FDN، محدودیت مکالمه، اتصال به نمابر و دیتا، پیام کوتاه، پیام صوتی، تماس بان، پرداخت همراه و سرویس رومینگ بین‌الملل ‌می باشد.

هم اکنون شرکت ارتباطات سیار ایران حدود ۶۸.۵ میلیون مشترک دارد و ۱۲۴۵ شهر و بیش از ۷۰ هزار کیلومتر از جاده های کشور را تحت پوشش قرار داده است. ضریب نفوذ همراه اول حدود ۸۴.۲ درصد و ارتباط رومینگ بین الملل آن با ۲۷۰ اپراتور در ۱۱۲ کشور جهان برقرار است.

 

فعالیت های همراه‌اول

نماد همراه

موضوع اصلی: موضوع اصلی فعالیت، موضوعی است که شرکت برای انجام آن تأسیس گردیده یا بعد از آن براساس تصویب مجمع عمومی فوق ‌العادۀ صاحبان سهام، به شکل موجود تغییر یافته است.

موضوع فرعی: بخش فرعی فعالیت شرکت، شامل موضوعاتی است که شرکت برای انجام موضوع اصلی فعالیت خود نیازمند اجرای آنها می‌باشد یا آنکه در کنار فعالیت اصلی بخش کمتری از فعالیت شرکت مصروف انجام آنها می‌گردد.

یک مقاله کاربردی دیگر نیز مطالعه کنید: چگونه برنامه ریزی برای موفقیت مالی خود داشته باشیم؟

درآمد شرکت همراه اول

درآمد شرکت از محل درآمد کارکرد مشترکین خطوط اعتباری ۵۴ درصد، درآمد کارکرد مشترکین خطوط دائمی ۴۰ درصد، درآمد استفاده از امکانات شبکه، توسط اتصال سایر شرکت های تلفن همراه با آن ۴ درصد و خالص خدمات ارزش افزوده ۲ درصد است. در گزارش نام سایر درآمد ها و درآمد فروش خطوط جدید تلفن همراه ذکر شده است که درصد کمی از فعالیت شرکت را به خود اختصاص داده اند.

خدمات شرکت همراه اول

تماس صوتی

پیامک (SMS)

اینترنت (نسل ۲ نسل ۳ نسل ۴ نسل ۴.۵)

فرا پیام (MMS)

آوای انتظار (RBT)

جیرینگ همراه اول

سرویس جدید VOLTE

رومینگ بین المللی

پردیس همراه اول

سرویس های ارزش افزوده

باشگاه فیروزه‌ای (باشگاه مشتریان)

 

از افتخارات شرکت همراه اول هم میتوان به

۱- اولین اپراتور دریافت کننده گواهینامه مدیریت امنیت اطلاعات

۲-سه شاهین طلایی تبلیغات

۳- پنجمین بار پیاپی به عنوان برترین اپراتور ایران

۴- کسب بالا ترین نشان مدیریت مالی ایران

اعضای هیئت مدیره همراه اول:

علی بقایی – عنوان رئیس هیات مدیره

محمود کمانی – نایب رئیس هیات مدیره

محمدسعید سرافراز -اعضای جدید هیأت مدیره

حمود کمانی – اعضای جدید هیأت مدیره

تحلیل نماد همراه

این شرکت در ۲۷ اذر ماه سال ۸۹ در بازار بورس ایران عرضه شد که در زمان عرضه با قیمت ۳۵۰۰۰ ریال بازگشایی شد و تا ۳ اردیبهشت سال ۹۰ تا قیمت حدود ۵۲۰۰۰ ریال سود ساخته شد و بعد از ان در طی گپ ایجاد شده در قیمت ۴۵۰۰۰ ریال کشف شد و در فروردین ماه سال ۹۱ هم در طی گپی در قیمت حدود ۴۷۵۰۰ ریال کشف قیمت شد و تا سال بعد همین تایم در قیمت ۴۰۰۰۰ این گپ باز گشایی شد. در سال ۹۳ در ۲۶ فروردین در طی گپ بزرگی که این شرکت در طی افزایش سرمایه از حدود قیمت ۶۳۰۰۰ ریال تا قیمت ۲۷۵۰۰ ریال گپ قیمتی باز کرده و به صورت مرتب در همین تایم گپ های متعددی در این سهم ایجاد شد. تا سال ۹۸ سهم درگیر نوساناتی پی در پی بوده تا اینکه سهم در اواخر اسفند ماه سال ۹۸ در طی ورود سنگین نقدینگی به این سهم وارد یک موج قوی صعودی شده که در موج اول تا ۲۱ اردیبهشت ۹۹ تا قیمت حدود ۳۵۰۰۰ ریال صعود کرد. بعد از اصلاحی کوتاه وارد موج ۳ تا قیمت حدود ۵۲۰۰۰ ریال صعود کرد و بعد از اصلاح یا استراحتی کوتاه وارد موج بسیار قوی ۵ شد که تا قیمت ۷۰۸۰۰ ریال نیز در حال صعود می باشد.

برای تحلیل  بهتر سهام ها مقاله تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال ، کدام بهتر است؟ را مطالعه کنید.

اخبار و اصلاعیه های شرکت

شرکت همراه اول به تازگی مناقصه ای را برگذار کرده که تا تاریخ ۲۰ مرداد ۹۹ در نظر دارد خرید ۳۰۰۰ عدد فیبر و ۱۰۰۰ عدد SFP را از طریق مناقصه عمومی یک مرحله ای داشته باشد که این خود میتواند خبری حائز اهمیت برای سهم باشد.

خبر دیگر،شرکت همراه اول قصد دارد تجهیزات، نصب، راه‌اندازی و پشتیبانی فنی ۴۰ دستگاه سرور HPE در طی مناقصه ای برای شرکت تامین کند که این خود بعد از نصب سرور ها میتواند برای سهم خبری خوبی باشد و تاثیری مثبت به روی سهم داشته باشد.

شرکت ارتباطات سیار ایران قصد دارد خرید حدود هشتصد و چهل هزار عدد ساک پودر سنگی را از طریق مناقصه ای عمومی داشته باشد که این هم خبر قابل توجهی می تواند باشد

ما در سایت نیک وست مقالاتی در زمینه آموزش بورس و آموزش فاراکس ارائه داده ایم برای موفقیت بیشتر در این زمینه ها مقالات آموزشی ما را دنبال کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *