مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

نماد کبافق + تحلیل در بورس | شرکت معادن‌ بافق‌
نماد بورسی

نماد کبافق + تحلیل در بورس | شرکت معادن‌ بافق‌ 

اطلاعات نماد بورسی کبافق

نماد: کبافق

نام شرکت : معادن‌ بافق‌

نوع بازار : بورس

نشانی : یزد، بافق، کیلومتر ۴۵ جاده بهاباد، مجتمع معدنی کوشک

آدرس شرکت و امور سهام : تهران، خیابان سید جمال الدین اسد آبادی، خیابان شانزدهم، پلاک ۱۰

وب سایت:  www.bmc.co.ir

تاریخچه

شرکت معادن بافق (نماد کبافق ) در خرداد ماه سال ۱۳۴۵ تاسیس و به صورت سهامی خاص شروع به کار کرد و در ۱۸ خرداد ماه سال ۱۳۴۵ در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران ثبت شد و در سال ۱۳۷۰ به سهامی عام تبدیل شد و تمام مردم می توانستند آن را خریداری کنند.

این شرکت در مرداد ماه سال ۱۳۷۲ در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی بافق ثبت شده و در اواخر سال ۱۳۷۵ ، در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است. هم اکنون شرکت معادن بافق در یزد قرار دارد.

فعالیت های شرکت کبافق

نماد کبافق

کشف و استخراج و بهره برداری از معدن سرب و روی کوشک و تجزیه مواد معدنی و کار های بازرگانی مانند واردات، صادرات و توزیع و فروش فرآورده ها و ماشین آلات معدنی جز فعالیت های اصلی شرکت معادن‌ بافق‌ می باشد و فعالیت های فرعی شرکت ، سرمایه گذاری و مشارکت با شرکت های دیگر در حوزه ی فعالیت خود و کار هایی که بتواند آن ها را مدیریت کند می باشد.

این شرکت یکی از قدیمی ترین شرکت های معدن می باشد.

این شرکت در مهر ماه سال ۱۳۴۵ ، شورای عالی معادن مجوز بهره برداری از معدن سرب و روی کوشک که قبلا از سال ۱۳۳۷ بمدت بیست سال به شرکت صنعتی و معدنی ایرانی واگذار کرده بود به شرکت معادن بافق انتقال یافته بود و در خرداد ماه سال ۱۳۶۸ به مدت ۱۰ سال و مجددا در سال ۱۳۷۸ بمدت بیست سال از آخر خرداد ماه سال ۱۳۷۸ به نام شرکت معادن بافق ثبت شده است.

تحلیل نماد کبافق

این سهام در سال ۱۳۸۵ با نماد کبافق در بازار بورس عرضه شد و قیمت هر سهم آن تقریبا ۱ ریال بوده است.

این نماد رشد خوبی در سال های ۸۵ و ۸۶ داشته است، به طوری که قیمت هر سهم آن در آخر سال ۱۳۸۶ به ۹ ریال هم رسیده بود.

ولی در سال ۱۳۸۷ این سهام افت شدیدی داشت و قیمت هر سهم آن تا ۱ ریال پایین آمد.

این نماد بین سال های ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۷ نوسانات زیادی داشته و مناسب برای نوسان گیری بوده است.

در سال های ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ این سهام رشد خوبی داشت و دوباره قیمت هر سهم آن به ۹ ریال رسیده بود.

در سال ۹۰ هم این سهام رشد کرده بوده است و قیمت هر سهم آن به ۱۵ ریال رسید .

در سال ۱۳۹۰ ، این سهام با افزایش سرمایه ای که داشت به قیمت ۱۵ تومان رسید.

این سهام تا اواخر سال ۱۳۹۲ در همین بازه ی قیمتی در حال چرخش بود ، ولی در آخر سال ۱۳۹۲ قیمت هر سهم آن به ۲۴ تومان رسیده بود.

این سهام در سال ۱۳۹۳ با افزایش سرمایه ای که داشته به قیمت ۷۰ تومان رسید ولی تا آخر همان سال با مقداری افت قیمت ، قیمت هر سهم آن به ۴۸ تومان رسیده بود.

در سال ۹۴ این سهام نوسانات زیادی داشته است و قیمت هر سهم آن تا ۳۵ تومان پایین آمده بوده است ولی تا آخر سال ۹۴ به قیمت ۵۵ تومان افزایش یافت.

نماد کبافق در سال ۹۵ ، رشد چشمگیری داشته به طوری که قیمت هر سهم آن به ۲۵۵ تومان رسید.

در سال ۱۳۹۶ این سهام نوسانات زیادی داشته و قیمت هر سهم آن در بازه ی ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان در حال چرخش بوده و مناسب برای نوسان گیری بوده است.

در سال ۱۳۹۷ ، نماد  کبافق رشد خوبی داشته و قیمت هر سهم آن به ۴۶۰ تومان رسیده بود.

نماد کبافق مانند باقی نماد ها در سال های ۹۸ و ۹۹ رشد خوبی داشته و قیمت هر سهم آن در آخر سال ۱۳۹۸ به ۳۳۰۰ تومان رسید و در شهریور ماه سال ۹۹ قیمت هر سهم آن حدود ۴۳۰۰ تومان بوده است.

این سهام در بیشتر سال ها ، مناسب برای نوسان گیری بوده و قیمت آن معمولا در حال چرخش بوده است. البته یکی از نکات در بورس ایران این است که بیشتر سهام ها در سال های ۹۸ و ۹۹ رشد خوبی داشته و مناسب برای نگهداری سهام بوده است.

یک مقاله کاربردی دیگر نیز مطالعه کنید: تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال ، کدام بهتر است؟

افزایش سرمایه نماد کبافق در آذر ماه سال ۱۳۹۸

نماد کبافق در پاییز سال ۱۳۹۸ ، حدود ۵۰۰ درصد سود به سهامداران خود به صورت سهام جایزه داده است. بعد از مجمع افزایش سرمایه نماد کبافق بسته شده و قیمت هر سهم آن حدود ۸۰ درصد کاسته می شود . سهامداران با گرفتن سهام ‏جایزه به معادل دارایی خود قبل از بسته شدن نماد می‏ رسند و منفی شدن قیمت این سهام را جبران می کنند.

سهام‏ جایزه زمانی به شما تعلق می‏ گیرد که شرکت افزایش سرمایه خود را در مرجع ثبت شرکت‏ ها، ثبت کند.

داستان افزایش سرمایه شرکت جلوگیری از خروج نقدینگی از شرکت و تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز جهت انجام عملیات باطله ‌برداری است.

شرکت برای ۴ دوره مالی ۱۳۹۹، ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ با ا انجام افزایش سرمایه و عدم افزایش سرمایه EPS را پیش بینی کرده است. به ترتیب با انجام افزایش سرمایه EPS برابر است با ۸۴۳، ۱,۳۶۵، ۱,۳۶۰ و ۱,۱۴۵ ریال و با عدم انجام افزایش سرمایه EPS به ترتیب ۵,۳۹۰، ۴,۷۳۷، ۳,۰۴۱ و ۱,۳۱۴ ریال تشخیص داده شده است.

شما به سه روش می‏ توانید از حق ‏تقدم خود استفاده کنید:

حق‏ تقدم را با به مدت ۲ ماه در بازار به فروش برسانید.
صبر کنید تا مدت ۲ ماه مهلت حق ‏تقدم تمام شود و خود شرکت برای شما بفروشد.
با پرداخت ۱۰۰ تومان برای هر سهم حق‏ تقدم را به سهام تبدیل کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله افزایش سرمایه از محل آورده نقدی چیست؟را مطالعه کنید.

اعضای هیئت مدیره شرکت بافق

اسمعیل صالحی ، علی اصغر علی محمدی ،غلام رضا میرابی ، محمود علیمحمدی ، حمید علیمحمدی ، عباسعلی بنفشه ، اکبر تفضلی هرندی ، مسعود شمیمی ، یوسف محمدی ، مهدی محمد خانی و محمد علیمحمدی جز عضو هیئت مدیره می باشد.

ما در سایت نیک وست به آموزش بورس و آموزش فارکس پرداخته ایم برای موفقیت بیشتر در این زمینه مقالات اموزشی ما را دنبال کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *