نماد: قصفها

نام شرکت: قند اصفهان

مدیر عامل: صادق قراگوزلو

تلفن: 031-35230391

فکس: 031-35210808

آدرس: اصفهان – کیلومتر 8 جاده یزد

آدرس دفتر تهران: بلواركشاورز بين خيابان كارگر و جمالزاده خيابان حمصيان پلاك2

تلفن دفتر تهران: 66420014

وب سایت: www.esfahansugar.com

ایمیل:  info@esfahansugar.com

موضوع فعالیت: تولید قندوشکر از چغندرقند و محصولات جانبی و تصفیه شکر خام

سال مالی: 12/30

 

بیشتر بدانید: نکاتی که قبل از خرید یا فروش سهام لازم است بدانید

 

تاریخچه شرکت قند اصفهان

این شرکت در تاریخ 7 مرداد 1337 تحت شماره  6211 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت شد. بهره برداری از کارخانه به استناد پروانه بهره برداری شماره 29273/6/271، در سال 1339 وزارت صنایع از مهرماه 1340 آغاز گردید.

شرکت تا قبل از 27 اسفندماه 1358، توسط بخش خصوصی اداره می شد و از این تاریخ تا 20 آبان 1365 تحت پوشش سازمان صنایع ملی ایران قرارداشته است که دراین تاریخ براساس حکم 180، از سال 1358 دادستانی کل جمهوری اسلامی ایران، مالکیت 75 درصد از سهام شرکت به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی انتقال یافت و از تاریخ 20 آبان 1365 شرکت تحت مدیریت این بنیاد قرارگرفت.

شرکت قند اصفهان از سال 1376 در بورس اوراق بهادار پذیرفته شد و هم اکنون مالکیت  74درصد ازسهام شرکت متعلق به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی می باشد.

سرمایه اولیه شرکت مبلغ سیصد میلیون ریال تقسیم شده به سه هزار سهم یکصد هزار ریالی بوده که در حین تاسیس، حدود 35 درصد از سرمایه نقدا پرداخت شده است و در حال حاضر سرمایه شرکت مبلغ 24 میلیارد ریال تقسیم شده به 24 میلیون سهم یک هزار ریالی می باشد.

 

شرکت قند اصفهان

فعالیت های شرکت قند اصفهان    

شرکت قند اصفهان در حوزه های محصولات غذایی و آشامیدنی فعالیت می کند که هدف تاسیس آن، تولید و تهیه شکر و محصولات قندی است اما این تنها فعالیت این کارخانه عظیم نیست.

فعالیت های دیگراین کارخانه شامل موارد زیر می باشد:

– خرید مواد اولیه و فروش تولیدات کارخانه

– انتقال به هر نوع امور تولیدی و صنعتی دیگر

– خرید و فروش و واردات و صادرات کلیه اموری که با موضوع شرکت ارتباط دارد

سرمایه گذاری و مشارکت که با موضوع فعالیت شرکت ارتباط داشته باشد

– انجام فعالیت های تحقیقاتی و مطالعاتی و خدمات آزمایشگاهی

– انجام کلیه امور اعم از تجاری، صنعتی و کشاورزی

نوع فعالیت در شرکت به صورت فصلی می باشد به این صورت که 6 ماه اول سال زمان تعمیرات و 6 ماه دوم سال زمان بهره برداری از چغندر قند می باشد.

این کارخانه اهداف ملي براي كمك به خودكفایي كشور در زمينه توليد شكر دارد که در راستای به دست آوردن سهمي از بازارهاي جهاني، با بهره گيري از توان بخش خصوصي فعالیت می کند.

 

گزارشات مالی شرکت قند اصفهان

قصفها در دوره 9 ماهه98، مبلغ یک هزار و 487 میلیارد و 910 میلیون ریال درآمد حاصل از فروش خالص داشت که با کسر بهای تمام شده کالای فروش رفته از آن سود ناخالص دوره به مبلغ 94 میلیارد و 993 میلیون ریال رسید.

قصفها در پنج ماه نخست سال جاری به صورت میانگین، ماهانه 19 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در شهریور ماه، با 60 درصد افزایش به 31 میلیارد تومان رسیده است. با این حال فروش ماه گذشته شرکت 37 میلیارد تومان بوده است و در اصل نسبت به سال گذشته 15 درصد کاهش وجود داشته است.

 

افزایش سرمایه شرکت قند اصفهان

سرمایه اصلی شرکت قصفها 195 میلیون تومان بود که شرکت قند اصفهان عنوان کرده است که برنامه افزایش سرمایه ازاین مبلغ به ۱۰ هزار و ۸۵۹ میلیارد و ۴۳۵ میلیون ریال را داردو از این رو، با رشد 5 درصدی قیمت سهام و صف خرید روبرو شد.

بر اساس این برنامه، افزایش سرمایه “قصفها” به منظور بهبود ساختار مالی، در تاریخ ۲۵ تیرماه ۱۳۹۹ به تصویب هیئت مدیره رسید و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شد.

شرکت قند اصفهان در مجمع عمومی، سود هر سهم را براساس پیشنهاد هیئت مدیره 1٫310ریال مشخص کرد که اشخاص حقیقی دارای 1 تا 500٫000 سهم به بالا، از شهریور 99 و 500٫001 سهم به بالا، از آبان 99 پرداخت می شود.

شرکت قند اصفهان در جلسه مجمع عمومی سالیانه در31شهریور، تصمیم گرفت تا به ازای هر سهم 260 تومان سود تقسیم کند.

 

سهامداران قصفها

از جمله سهامداران شرکت  قند اصفهان می توان به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، شرکت مادر تخصصی صنایع غذایی سینا، شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه گذاری سینا، شرکت سرمایه گذاری نیرو، شرکت گروه راهبرد مبین کوثر، پیوند تجارت آتیه ایرانیان و ره نگارخاورمیانه پارس اشاره کرد.

 

bar

محصولات شرکت قند اصفهان

محصولات غذایی و آشامیدنی شرکت قصفها شامل: شکرسفید حاصل از چغندر قند، شکرسفید حاصل از شکر خام، قند کله، قند حبه، قند شکسته، نبات، پولکی، ملاس و تفاله خشک می باشد.

شرکت قند اصفهان در راستای توسعه سیاست های صادراتی اقلام غیرنفتی و ارز آوری برای کشور، با تکیه بر ظرفیت بالا، تنوع و کیفیت تولیدات خود پا به عرصه تجارت و صادرات محصولات به کشورهای آسیای میانه، عراق و امارات گذاشت و به عنوان صار کننده برتر کشور نایل گشت.

 

تحلیل نماد شرکت قند اصفهان:

در سال 1385، قیمت سهام قصفها سیر نزولی را پشت سر گذاشت و قیمت هر سهم به حدود 50 تومان رسید اما با شروع سال 86، افت ناگهانی این سهام، کاهش قیمت زیادی را نسبت به سال قبل داشت و قیمت هر سهم به 13 تومان رسید.

در سال 1390، قیمت قصفها سیر صعودی خفیفی داشت اما در اواخر سال، صعود قیمت شدت بیشتری نسبت به 9 ماه اولیه سال داشت و قیمت هر سهم حدود 150 تومان رسید.

سال95، سهام قصفها دچار نوسانات خفیفی شد که به طور میانگین حدود 300 تومان معامله می شد اما بالاترین قیمتی که در این سال هر سهم معامله شد، 400 تومان بود.

سال 98، قیمت صعودی این سهام، نرخ هر سهم را به حدود 5 هزار تومان نیز رساند و این نرخ در سال 99  افزایش یافته و به حدود 17 هزار تومان رسید.

 

اعضای هیئت مدیره شرکت قند اصفهان

* نایب رئیس و مدیر عامل : صادق قراگوزلو

* رئیس هیئت مدیره: بهمن دانایی

* اعضای هیئت مدیره: حامد عبدالعلی، یاسر داوری، مجید نریمانی

 

سهامداران قصفها

از جمله سهامداران شرکت  قند اصفهان می توان به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، شرکت مادر تخصصی صنایع غذایی سینا، شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه گذاری سینا، شرکت سرمایه گذاری نیرو، شرکت گروه راهبرد مبین کوثر، پیوند تجارت آتیه ایرانیان و ره نگارخاورمیانه پارس اشاره کرد.

 

بیشتر بدانید:

نماد کهمدا + تحلیل در بورس | شرکت شیشه همدان

نماد لپارس + تحلیل در بورس | شرکت کارخانجات پارس الکتریک

نماد پکویر + تحلیل در بورس | شرکت کویر تایر

نماد وسینا + تحلیل در بورس | شرکت بانک سینا

 

دیدگاهتان را بنویسید