۰۲/۲۵/۱۴۰۱
نماد قصفها + تحلیل در بورس | شرکت قند اصفهان
نماد بورسی

نماد قصفها + تحلیل در بورس | شرکت قند اصفهان

نماد قصفها

نماد: قصفها

نام شرکت: قند اصفهان

مدیر عامل: صادق قراگوزلو

تلفن: ۰۳۱-۳۵۲۳۰۳۹۱

فکس: ۰۳۱-۳۵۲۱۰۸۰۸

آدرس: اصفهان – کیلومتر ۸ جاده یزد

آدرس دفتر تهران: بلواركشاورز بين خيابان كارگر و جمالزاده خيابان حمصيان پلاك۲

تلفن دفتر تهران: ۶۶۴۲۰۰۱۴

وب سایت: www.esfahansugar.com

ایمیل:  info@esfahansugar.com

موضوع فعالیت: تولید قندوشکر از چغندرقند و محصولات جانبی و تصفیه شکر خام

سال مالی: ۱۲/۳۰

 

بیشتر بدانید: نکاتی که قبل از خرید یا فروش سهام لازم است بدانید

 

تاریخچه شرکت قند اصفهان

این شرکت در تاریخ ۷ مرداد ۱۳۳۷ تحت شماره  ۶۲۱۱ در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت شد. بهره برداری از کارخانه به استناد پروانه بهره برداری شماره ۲۹۲۷۳/۶/۲۷۱، در سال ۱۳۳۹ وزارت صنایع از مهرماه ۱۳۴۰ آغاز گردید.

شرکت تا قبل از ۲۷ اسفندماه ۱۳۵۸، توسط بخش خصوصی اداره می شد و از این تاریخ تا ۲۰ آبان ۱۳۶۵ تحت پوشش سازمان صنایع ملی ایران قرارداشته است که دراین تاریخ براساس حکم ۱۸۰، از سال ۱۳۵۸ دادستانی کل جمهوری اسلامی ایران، مالکیت ۷۵ درصد از سهام شرکت به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی انتقال یافت و از تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۶۵ شرکت تحت مدیریت این بنیاد قرارگرفت.

شرکت قند اصفهان از سال ۱۳۷۶ در بورس اوراق بهادار پذیرفته شد و هم اکنون مالکیت  ۷۴درصد ازسهام شرکت متعلق به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی می باشد.

سرمایه اولیه شرکت مبلغ سیصد میلیون ریال تقسیم شده به سه هزار سهم یکصد هزار ریالی بوده که در حین تاسیس، حدود ۳۵ درصد از سرمایه نقدا پرداخت شده است و در حال حاضر سرمایه شرکت مبلغ ۲۴ میلیارد ریال تقسیم شده به ۲۴ میلیون سهم یک هزار ریالی می باشد.

 

شرکت قند اصفهان

فعالیت های شرکت قند اصفهان    

شرکت قند اصفهان در حوزه های محصولات غذایی و آشامیدنی فعالیت می کند که هدف تاسیس آن، تولید و تهیه شکر و محصولات قندی است اما این تنها فعالیت این کارخانه عظیم نیست.

فعالیت های دیگراین کارخانه شامل موارد زیر می باشد:

– خرید مواد اولیه و فروش تولیدات کارخانه

– انتقال به هر نوع امور تولیدی و صنعتی دیگر

– خرید و فروش و واردات و صادرات کلیه اموری که با موضوع شرکت ارتباط دارد

سرمایه گذاری و مشارکت که با موضوع فعالیت شرکت ارتباط داشته باشد

– انجام فعالیت های تحقیقاتی و مطالعاتی و خدمات آزمایشگاهی

– انجام کلیه امور اعم از تجاری، صنعتی و کشاورزی

نوع فعالیت در شرکت به صورت فصلی می باشد به این صورت که ۶ ماه اول سال زمان تعمیرات و ۶ ماه دوم سال زمان بهره برداری از چغندر قند می باشد.

این کارخانه اهداف ملي براي كمك به خودكفایي كشور در زمينه توليد شكر دارد که در راستای به دست آوردن سهمي از بازارهاي جهاني، با بهره گيري از توان بخش خصوصي فعالیت می کند.

 

گزارشات مالی شرکت قند اصفهان

قصفها در دوره ۹ ماهه۹۸، مبلغ یک هزار و ۴۸۷ میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال درآمد حاصل از فروش خالص داشت که با کسر بهای تمام شده کالای فروش رفته از آن سود ناخالص دوره به مبلغ ۹۴ میلیارد و ۹۹۳ میلیون ریال رسید.

قصفها در پنج ماه نخست سال جاری به صورت میانگین، ماهانه ۱۹ میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در شهریور ماه، با ۶۰ درصد افزایش به ۳۱ میلیارد تومان رسیده است. با این حال فروش ماه گذشته شرکت ۳۷ میلیارد تومان بوده است و در اصل نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد کاهش وجود داشته است.

 

افزایش سرمایه شرکت قند اصفهان

سرمایه اصلی شرکت قصفها ۱۹۵ میلیون تومان بود که شرکت قند اصفهان عنوان کرده است که برنامه افزایش سرمایه ازاین مبلغ به ۱۰ هزار و ۸۵۹ میلیارد و ۴۳۵ میلیون ریال را داردو از این رو، با رشد ۵ درصدی قیمت سهام و صف خرید روبرو شد.

بر اساس این برنامه، افزایش سرمایه “قصفها” به منظور بهبود ساختار مالی، در تاریخ ۲۵ تیرماه ۱۳۹۹ به تصویب هیئت مدیره رسید و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شد.

شرکت قند اصفهان در مجمع عمومی، سود هر سهم را براساس پیشنهاد هیئت مدیره ۱٫۳۱۰ریال مشخص کرد که اشخاص حقیقی دارای ۱ تا ۵۰۰٫۰۰۰ سهم به بالا، از شهریور ۹۹ و ۵۰۰٫۰۰۱ سهم به بالا، از آبان ۹۹ پرداخت می شود.

شرکت قند اصفهان در جلسه مجمع عمومی سالیانه در۳۱شهریور، تصمیم گرفت تا به ازای هر سهم ۲۶۰ تومان سود تقسیم کند.

 

سهامداران قصفها

از جمله سهامداران شرکت  قند اصفهان می توان به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، شرکت مادر تخصصی صنایع غذایی سینا، شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه گذاری سینا، شرکت سرمایه گذاری نیرو، شرکت گروه راهبرد مبین کوثر، پیوند تجارت آتیه ایرانیان و ره نگارخاورمیانه پارس اشاره کرد.

 

bar

محصولات شرکت قند اصفهان

محصولات غذایی و آشامیدنی شرکت قصفها شامل: شکرسفید حاصل از چغندر قند، شکرسفید حاصل از شکر خام، قند کله، قند حبه، قند شکسته، نبات، پولکی، ملاس و تفاله خشک می باشد.

شرکت قند اصفهان در راستای توسعه سیاست های صادراتی اقلام غیرنفتی و ارز آوری برای کشور، با تکیه بر ظرفیت بالا، تنوع و کیفیت تولیدات خود پا به عرصه تجارت و صادرات محصولات به کشورهای آسیای میانه، عراق و امارات گذاشت و به عنوان صار کننده برتر کشور نایل گشت.

 

تحلیل نماد شرکت قند اصفهان:

در سال ۱۳۸۵، قیمت سهام قصفها سیر نزولی را پشت سر گذاشت و قیمت هر سهم به حدود ۵۰ تومان رسید اما با شروع سال ۸۶، افت ناگهانی این سهام، کاهش قیمت زیادی را نسبت به سال قبل داشت و قیمت هر سهم به ۱۳ تومان رسید.

در سال ۱۳۹۰، قیمت قصفها سیر صعودی خفیفی داشت اما در اواخر سال، صعود قیمت شدت بیشتری نسبت به ۹ ماه اولیه سال داشت و قیمت هر سهم حدود ۱۵۰ تومان رسید.

سال۹۵، سهام قصفها دچار نوسانات خفیفی شد که به طور میانگین حدود ۳۰۰ تومان معامله می شد اما بالاترین قیمتی که در این سال هر سهم معامله شد، ۴۰۰ تومان بود.

سال ۹۸، قیمت صعودی این سهام، نرخ هر سهم را به حدود ۵ هزار تومان نیز رساند و این نرخ در سال ۹۹  افزایش یافته و به حدود ۱۷ هزار تومان رسید.

 

اعضای هیئت مدیره شرکت قند اصفهان

* نایب رئیس و مدیر عامل : صادق قراگوزلو

* رئیس هیئت مدیره: بهمن دانایی

* اعضای هیئت مدیره: حامد عبدالعلی، یاسر داوری، مجید نریمانی

 

سهامداران قصفها

از جمله سهامداران شرکت  قند اصفهان می توان به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، شرکت مادر تخصصی صنایع غذایی سینا، شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه گذاری سینا، شرکت سرمایه گذاری نیرو، شرکت گروه راهبرد مبین کوثر، پیوند تجارت آتیه ایرانیان و ره نگارخاورمیانه پارس اشاره کرد.

 

بیشتر بدانید:

نماد کهمدا + تحلیل در بورس | شرکت شیشه همدان

نماد لپارس + تحلیل در بورس | شرکت کارخانجات پارس الکتریک

نماد پکویر + تحلیل در بورس | شرکت کویر تایر

نماد وسینا + تحلیل در بورس | شرکت بانک سینا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.