مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

نماد فولاژ + تحلیل در بورس | شرکت فولاد آلیاژی ایران‌
بورس ایران

نماد فولاژ + تحلیل در بورس | شرکت فولاد آلیاژی ایران‌ 

اطلاعات نماد فولاژ در بورس

نماد: فولاژ

نام شرکت: فولاد آلیاژی ایران‌
نوع بازار: بورس
نشانی: یزد، بلوارآزادگان، بلوارشهید دهقان منشادی، کیلومتر ۲۴ جاده فولاد آلیاژی، کارخانه فولادآلیاژی ایران
آدرس شرکت: تهران، کریم خان زند، خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان مشاهیر، پلاک ۵۱
آدرس امور سهام: یزد، بلوارآزادگان، بلوارشهید دهقان منشادی، کیلومتر ۲۴ جاده فولاد آلیاژی، کارخانه فولادآلیاژی ایران، امور سهام
تلفن: ۲۷-۰۲۱۸۸۳۲۲۶۲۶
وب سایت: www.iasco.ir
ایمیل: [email protected]
مدیرعامل: علی رضا چایچی یزدی

تاریخچه شرکت فولاژ

کارخانه فولاد آلیاژی در سال ۱۳۶۳ تاسیس شد و کار خود را آغاز کرد. پس از آن ساخت کارخانه ای در یزد در سال ۱۳۶۸ آغاز گردید. در این سال قرارداد تضمین کیفیت محصولات و انتقال دانش فنی برای تولید انواع فولادهای آلیاژی ثبت گردید.
در پایان سال ۱۳۷۱ در مناقصه تجهیزات برای انتخاب تامین کننده اصلی تجهیزات کارخانه، کارخانه بین المللی کنسرسیوم دانیلی میتسوبیشی به عنوان سازنده ماشین آلات اصلی انتخاب شد.

کارخانه های فولاد سازی، نورد مقاطع سنگین، نورد مقاطع سبک، عملیات حرارتی و تکمیل کاری، مجهز به پیشرفته ­ترین تجهیزات و برخوردار از بالاترین سطح دانش فنی روز دنیاست که امکان تولید فولادهای آلیاژی و مخصوص را با بهترین کیفیت و منطبق با استانداردهای بین المللی میسر ساخته است. محصولات این شرکت در صنایع خودرو سازی، ماشین سازی، نفت و گاز و پتروشیمی، ابزارسازی، نیروگاهی، ریلی، ساخت لوازم پزشکی و جراحی و سایر صنایع ویژه کاربرد وسیع دارد. شرکت فولاد آلیاژی ایران (نماد فولاژ) در سال ۱۳۷۰ آغاز به کار کرده و با سرمایه اولیه حدود ۵۰ میلیون تومان در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی استان یزد ثبت شده است و طی صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده سال ۱۳۸۸ نوع شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تغییر یافته است و تمامی مردم می توانند این سهام را خریداری کنند و در سال ۱۳۸۹ بعنوان چهارصد پنجاه و نهمین شرکت در بورس پذیرفته شده است. مرکز اصلی شرکت در شهرستان یزد واقع می باشد. بهره برداری شرکت از سال ۱۳۷۹ آغاز شد و بهره برداری این شرکت از سال ۱۳۸۰ آغاز شد.

بهره برداری از واحدهای نورد و فولادسازی شرکت در فاز اول با حجم حدودی ۱۳۰۰۰۰ تن آغاز شد. این حجم در فاز دوم به حدود ۵۰۰۰۰۰ تن افزایش یافته است. میکروآلیاژ، بلبرینگ، ابزار گرم کار، فولاد کربنی، فولاد سخت شونده سطحی، فنر، فولادهای خوش تراش، فولادهای با دمای بالا، فولادهای عملیات حرارت پذیر، جز تولیدات شرکت در گروه های فولادی می باشد.

این شرکت یکی از بزرگترین تولید کننده گان انواع فولاد آلیاژی در ایران و خاورمیانه و یکی از مدرن ترین کارخانجات فولاد آلیاژی دنیا می باشد.

کارخانجات فولاد سازی، نورد مقاطع سنگین، نورد مقاطع سبک، عملیات حرارتی و تکمیل کاری و واحد های جنبی این شرکت مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات و برخوردار از دانش فنی با هزینه ای حدود ۴۱ میلیون دلار از سال ۱۳۷۹ شروع به تولید کرده است. این شرکت در اواخر سال ۱۳۸۹ با نماد فولاژ، در بازار بورس عرضه شد و از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد و تمامی مردم می توانستند آن را خریداری کنند.

مؤسسین اولیه شرکت بانک صادرات ایران و شرکت ملی فولاد ایران بوده اند. مقدار سرمایه شرکت در آخر تابستان سال ۱۳۹۸ مبلغ حدود ۵۰۰ میلیارد تومان می باشد. سالی مالی شرکت پایان اسفند هر سال می باشد.

شرکت فولاد آلیاژی ایران بزرگترین تولید کننده انواع فولاد آلیاژی در ایران و خاورمیانه و یکی از مدرنترین کارخانه های تولید فولاد آلیاژی دنیا می باشد که در سال ۱۳۷۸ به بهره برداری رسید.

کارخانه های فولاد سازی، نورد مقاطع سنگین، نورد مقاطع سبک، عملیات حرارتی و تکمیل کاری، مجهز به پیشرفته ­ترین تجهیزات و برخوردار از بالاترین سطح دانش فنی روز دنیاست که امکان تولید فولادهای آلیاژی و مخصوص را با بهترین کیفیت و منطبق با استانداردهای بین المللی میسر ساخته است. محصولات این شرکت در صنایع خودرو سازی، ماشین سازی، نفت و گاز و پتروشیمی، ابزارسازی، نیروگاهی، ریلی، ساخت لوازم پزشکی، جراحی و سایر صنایع ویژه کاربردی وسیع دارد.

یک مقاله کاربردی دیگر نیز مطالعه کنید:نماد کاوه | شرکت فولاد کاوه جنوب کیش

تحلیل نماد فولاژ

نماد بورسی فولاژ

این سهام در اواخر سال ۱۳۸۹، با نماد فولاژ در بازار بورس عرضه شد و قیمت هر سهم آن حدود ۲۲ تومان بوده است.

نماد فولاژ رشد خوبی داشته است و قیمت هر سهم آن در سال ۹۲ به ۸۰ تومان رسیده بوده است.

این سهام تا سال ۱۳۹۵ افت داشته است و قیمت هر سهم آن تا ۴۰ تومان هم پایین آمده بوده ولی در سال ۹۵ دوباره قیمت هر سهم آن به ۸۰ تومان رسیده بوده است.

در سال ۱۳۹۷ این سهام رشد خوبی داشته و قیمت هر سهم آن تا ۲۱۰ تومان هم بالا رفته است.

قیمت هر سهم نماد فولاژ در آخر سال ۹۸ به ۱۱۰۰ تومان رسیده و در آخر مرداد ماه سال ۹۹ به ۲۷۰۰ تومان رسیده بوده است.

پیشنهاد می کنیم مقاله تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال ، کدام بهتر است؟ را مطالعه کنید.

ارزشهای بنیادین شرکت فولاد آلیاژی ایران‌

حفظ کرامت  و توسعه سرمایه های انسانی

ارزش افزائی برای مشتریان و سایر ذینفعان

کار ایمن، با کیفیت و به موقع

پاسخگوئی در برابر مسئولیت های اجتماعی به ویژه موارد زیست محیطی و پایبندی به قوانین و مقررات

ماموریت شرکت فولاد آلیاژی ایران‌

طراحی و تولید محصولات طویل فولادهای آلیاژی  مطابق با معتبرترین استانداردهای جهانی و نیاز مشتری با بالاترین سهم فروش در بازار داخلی و حضور در بازارهای صادراتی  به منظور ارتقای نام تجاری  IASCO

چشم انداز  شرکت فولاد آلیاژی ایران‌

تولید سالانه ۱.۲ میلیون تن محصول نهایی و نیمه ساخته شامل ۶۵ درصد فروش داخل و دستیابی به سهم ۶۵ درصد از بازار داخلی محصولات نهایی طویل آلیاژی با مقاطع مفتول، میلگرد، وایر، تسمه، انواع چهارگوش و شش گوش و تأکید بر کیفیت محصولات و افزایش بهره وری

تکمیل زنجیره تأمین مواد اولیه با تولید / مشارکت در تأمین سنگ آهن، گندله و آهن اسفنجی به میزان سالیانه ۱.۲ میلیون تن

گسترش صادرات با سهم ۳۵ درصد از کل فروش محصول با تمرکز بر بازار اروپا و منطقه  MENA خاورمیانه و شمال آفریقا

هدف استراتژیک  شرکت فولاد آلیاژی ایران‌

مالی: سودآوری – کاهش بهای تمام شده

مشتری: توسعه محصول – توسعه بازار – کاهش مدت زمان تحویل محصول – افزایش رضایت مشتریان

فرآیندهای داخلی: تأمین پایدار منابع – توسعه ظرفیت‌ تولید – بهره وری تولید – ارتقاء کیفیت محصولات – انطباق با الزامات محیط زیستی

بروز رسانی و توسعه تکنولوژی های تجهیزاتی، فرایندی، اطلاعاتی و سیستمی

یادگیری و رشد: توسعه سرمایه های انسانی

اعضای هیئت مدیره شرکت فولاژ

مجید بهرامی-رییس هیئت مدیره-کارشناسی.

علیرضا چاییچی یزدی-عضو هیئت مدیره-کارشناسی.

محمد کشانی-عضو هیئت مدیره-کارشناسی.

علی دوستان علی آبادی-نایب رییس هیئت مدیره-کارشناسی.

عباسعلی منصوری آرایی-عضو هیئت مدیره-کارشناسی.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *