اطلاعات شرکت فخاس:

نماد: فخاس

نام شرکت: فولاد خراسان

نوع بازار: بورس

نشانی: نیشابور، کیلومتر ۱۵ جاده شهر فیروزه، صندوق پستی ۴۸۸

آدرس شرکت: مشهد، بلوار فلسطین، بین فلسطین ۵ و ۷ ساختمان شماره ۲۷

تلفن: 20-42453210-051

وب سایت: www.Korasansteel.com

مدیرعامل: سید حسین احمدی سلیمانی

تاریخچه:

شرکت مجتمع فولاد خراسان به صورت سهامی عام تاسیس شد و تمام مردم می توانند آن را خریداری کنند.

شرکت نورد فولاد خراسان در آبان ماه سال ۱۳۶۹ آغاز به کار کرده است.

این شرکت در همان سال در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی شهرستان مشهد به ثبت رسید و در آذر ماه سال 1374 نام آن به شرکت مجتمع فولاد خراسان تغییر کرده است.

شرکت در سال 1386 وارد بورس اوراق بهادار شد.

هم اکنون، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان و شرکت کشت و صنعت مروارید دشت سلامی، جز واحد های تجاری فرعی می باشد و همچنین شرکت بین المللی تولید و توسعه مواد فلزی، جز شرکت های وابسته شرکت مجتمع فولاد خراسان می باشد و واحد تجاری نهایی مجموعه، شرکت مجتمع فولاد خراسان می باشد.

نشانی مرکز اصلی شرکت مشهد، بلئار فلسطین، ساختمان شماره ۲۷ و محل فعالیت اصلی آن در شهر نیشابور کیلومتر ۱۵ جاده شهر فیروزه واقع است.

شرکت مجتمع فولاد خراسان بر پایه ی سیاست های اقتصادی دولت محترم جمهوری اسلامی بر خود کفایی صنعتی و رفع نیاز به محصولات استراتژیک به عنوان بزرگترین مجتمع فولادسازی در شرق کشور در فاصله حدود ۱۵ کیلومتری شمال غرب نیشابور و در زمینی به مساحت بیش از 1300 هکتار استقرار یافته است.

فعالیت اصلی و ظرفیت شرکت فخاس

نماد بورسی فخاس

فعالیت شرکت، ایجاد و تاسیس کارخانجات فولاد سازی و نورد مفتول و مقاطع فولادی و صنایع وابسته می باشد. هدف این ماموریت، عملیات اجرایی مجتمع فولاد خراسان با حضور ریاست جمهوری در خرداد ماه ۱۳۷۶ بوده است.
این شرکت در سال 1380 توانست 550 هزار تن محصولات سبک ساختمانی تولید کند. کارخانه فولاد سازی با ظرفیت ۶۳۰ هزار تن بیلت در بهمن ماه سال 1380 مورد بهره برداری قرار گرفت.

این شرکت با هدف تکمیل زنجیره تولید و تامین مواد اولیه مورد نیاز واحد فولادسازی، به ظرفیت ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در بهمن ماه ۱۳۸۸ و به ظرفیت ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در بهمن ماه سال ۱۳۸۹ بهره برداری کرد.
این شرکت با هدف اضافه کردن ظرفیت تولید و تنوع مدل های بخشی محصولات تولیدی و استفاده از پتانسیل های قوی شرکت، تامین تقاضای بازار داخلی و صادراتی فولاد خام و افزایش ارزش افزوده، واحد فولاد سازی شماره دو با ظرفیت بیش از 700 هزار تن بلیت در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ مورد بهره برداری قرار گرفت.

واحد گندله سازی شرکت به ظرفیت حدودی 2 میلیون تن با هدف تکمیل زنجیره تولید و چرخه تأمین مواد اولیه (تأمین مواد اولیه مدول یک و دو احیاء مستقیم)، در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ بطور آزمایشی و در اردیبهشت ۱۳۹۷ مورد بهره برداری قرار گرفت.

شرکت مجتمع فولاد خراسان در راستای تکمیل زنجیره تولید و اتصال به معدن سنگ آهن، احداث واحد تغلیظ سنگ آهن (کنسانتره سازی) با ظرفیت حدودا ۵ میلیون تن و با زیر ساخت ۵ میلیون تن در سال را در محل معادن سنگان شهرستان خواف از طریق شرگت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان در دست اجرا دارد.

با بهره برداری از این واحد در سال ۱۳۹۸ محدوده فعالیت شرکت مجتمع فولاد خراسان، کل زنجیره تولید و ارزش صنعت فولاد را در بر خواهد گرفت.

تحلیل نماد فخاس

این سهام درسال 1386 با نماد فخاس در بازار بورس عرضه شد و قیمت هر سهم آن حدود 24 تومان بود.

این سهام نوسانات زیادی داشته ولی قیمت هر سهم آن در سال 1390، حدود 60 تومان بوده است.

این نماد تا سال 1393، به قیمت 165 تومان رسید.

نماد فخاس تا سال 1397 نوسانات زیادی در بازه ی قیمتی 160 تا 200 تومان داشت، ولی در سال 1397 قیمت هر سهم آن تا 500 تومان افزایش داشته است.

این سهام مانند باقی سهام ها در سال 1399 رشد خوبی داشته است و قیمت هر سهم آن تا 5000 تومان هم بالا رفته بود.

برای تحلیل بهتر سهام ها مطالعه مقاله تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال ، کدام بهتر است؟ را از دست ندهید.

گزارش های مالی شرکت فولاد خراسان در سال 1399

قیمت پایانی حدود 15 درصد کاهش داشته که این باعث شده سود ناخالص حدود 70 درصد افزایش یابد.

مخارج فروش، اداری و عمومی حدود 10 درصد افزایش داشته است.

باقی درآمد های عملیاتی حدود 40 درصد افزایش داشته است.

مخارج مالی حدود ۱ درصد کاهش و باقی درآمد های غیر عملیاتی از محل اقلام متفرقه حدود 150 درصد افزایش داشته است.

باقی درآمد های غیر عملیاتی از محل سرمایه گذاری ها تقریبا صفر شناسایی شده که این حساب در سال قبل ۲۰۱, ۰۱۵ میلیون ریال شناسایی شده است.

دلیل کاهش درصد سود هر سهم، افزایش سرمایه ۳۲ درصدی بوده است. با احتساب سرمایه قبلی سود هر سهم حدود 27 تومان شناسایی می شود.

سبک ساختمانی، شمش و آهن اسفنجی و بریکت، جز محصولات پر فروش این شرکت می باشد. مواد اولیه شرکت کنسانتره، گندله و سایر مواد که همگی به صورت داخلی تهیه می شوند.

افزایش سرمایه فخاس در سال 1399

سهامداران این سهم دقت کنند با افزایش سرمایه، به مقدار 32 درصد به آن ‏ها سهام حق‏ تقدم با نماد فخاسح تعلق می‏ گیرد. بعد از مجمع افزایش سرمایه نماد فخاس بسته شده و قیمت هر سهم آن حدودا 23 درصد کاسته می شود. شما با گرفتن حق‏ تقدم به مقدار دارایی خود قبل از بسته شدن نماد می‏ رسید و منفی شدن قیمت جبران می ‏شود.

موضوع افزایش سرمایه شرکت، تامین وجوه مورد نیاز جهت مشارکت در افزایش سرمایه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شرق فولاد خراسان (شرکت فرعی) و تامین وجوه مورد نیاز جهت تکمیل پروژه انباشت و برداشت واحد گندله سازی است.

دامنه نوسانات این حق تقدم 10 درصد می باشد.

شما به سه روش می‏ توانید از حق ‏تقدم خود استفاده کنید:

حق‏ تقدم را با نماد فخاسح به مدت ۲ ماه در بازار به فروش برسانید.
صبر کنید تا مدت ۲ ماه مهلت حق ‏تقدم تمام شود و خود شرکت برای شما بفروشد.
با پرداخت ۱۰۰ تومان برای هر سهم حق‏ تقدم را به سهام تبدیل کنید.

پیشنهاد می کنیم مقالهافزایش سرمایه از محل آورده نقدی چیست؟ را مطالعه کنید.

اعضای هیئت مدیره شرکت فولاد خراسان

امير حسين نادری-عضو هیئت مدیره-دکترا.

کسري غفوري-نایب رئیس هیئت مدیره-فوق ليسانس.

سيد احمد لطفي آشتياني-عضو هیئت مدیره-فوق لیسانس.

محمد رضا يرمو شمس آبادي-رئیس هیئت مدیره-فوق ليسانس.

سيد محمود سيدي-عضو هیئت مدیره-ليسانس.

برای سرمایه گذاری در بازار بوس و فارکس لازم است مقالاتی در زمینه آموزش بورس و آموزش فارکس مطالعه کنید پیشنهاد می کنیم  برای موفقیت بیشتر مقالات آموزشی ما را در سایت نیک وست دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید