مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

نماد غپینو + تحلیل در بورس | شرکت پارس‌ مینو
نماد بورسی

نماد غپینو + تحلیل در بورس | شرکت پارس‌ مینو 

اطلاعات نماد بورسی غپینو

نام شرکت: پارس‌ مینو

نماد: غپینو

نوع بازار: بورس

نشانی: کیلومتر ۱۰ جاده مخصوص کرج

آدرس شرکت: کیلومتر ۱۰ جاده مخصوص کرج ساختمان مینو

تلفن: ۴۸۸۳۱۵۲۸ – ۴۸۸۳۱۵۲۷

آدرس امور سهام: کیلومتر ۱۰ جاده مخصوص کرج ساختمان مینو

وب سایت: www.parsminoo.org

مدیرعامل: وحید هوشنگ نژاد

تاریخچه غپینو

تاسیس گروه صنعتی مینو

گروه صنعتی مینو با همت والای زنده یاد علی خسروشاهی در سال ۱۳۳۸، با تاسیس شرکت سهامی خاص خوراک ایران تاسیس شد. گروه شامل شرکت صنعتی پارس مینو (شرکت اصلی) و شرکت های صنایع غذایی مینو فارس و داروئی، آرایشی و بهداشتی مینو می باشد. علی خسروشاهی در پاییز همین سال توانست موافقت شرکت بوتس برای گرفتن لیسانس این شرکت را به گروه صنعتی مینو جلب کند.

تعداد کارگرهای این کارخانه که شرکت (پارس) نام گرفته‌بود، در ابتدا بیشتر از ۱۵ نفر نبود و این کارخانه، تولید مواد غذایی را با تولید آب‌نبات و تافی شروع کرد. همزمان با به راه افتادن کارگاه آب نبات سازی، شرکت مینو به دنبال راه اندازی قسمت داروسازی نیز بود و قرار شد داروهای بوتس را در ایران تحت لیسانس بسازند. «تافی» اولین محصول مینو بود که با نام «تافی کره ای سه ستاره» تولید شد.

دهه ۱۳۴۰ دهه طلایی شرکت صنعتی مینو بود طوری که این شرکت با توسعه کارگاه‌ها، زمین‌های جدیدی خریداری کرد و کارخانجات مینو با سیاست عدم تمرکز صنایع در تهران در دهه‌های ۴۰ و ۵۰ شمسی، زمین مناسبی با وسعت کافی در خرمدره از توابع شهرستان زنجان خریداری کرد. درسال ۱۳۴۱ شمسی کار ساخت کارخانه تمام شد و کارخانه به بهره برداری رسید. اواخر شهریور سال ۱۳۴۱ برای اولین بار ویفر به بازار ایران توسط شرکت مینو عرضه شد.

در سال ۱۳۴۷ شرکت به سهامی خاص و در سال ۱۳۵۲ به شرکت سهامی عام تبدیل و در اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۳  با نماد بورسی غپینو در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده و به طور رسمی وارد عرضه بورس شد. همچنین در سال ۱۳۶۲ نام شرکت از شرکت صنعتی پارس (سهامی عام) به شرکت صنعتی پارس مینو (سهامی عام) تغییر یافت.

شرکت در خرداد سال ۱۳۵۸، تحت نظر وزارت صنایع قرار گرفته و توانست در سال ۱۳۶۰ با رای حفاظت و توسعه صنایع ایران سهام آقایان علی، حسن، جلیل خسروشاهی و خانواده آنها، بنام سازمان صنایع ملی ایران و سپس به شرکت سهامی عام صنعتی مینو منتقل گردید. در حال حاضر، شرکت صنعتی پارس مینو جزء واحد های تجاری فرعی شرکت سهامی عام صنعتی مینو است و واحد تجاری نهایی گروه، شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد.

بیشترین فروش محصولات داخلی شرکت گروه ویفر، گروه آدامس وایت، گروه شکلات قدیم، گروه پفک، گروه آدامس شیک، گروه بیسکویت و چوب شور، گروه اسنک و پلت، سود سرمایه گذاری ها، گروه شکلات جدید و بیشترین فروش محصولات خارجی شامل گروه آدامس شیک، گروه بیسکویت و چوب شور، گروه شکلات قدیم، گروه ویفر، گروه پفک، گروه اسنک و پلت می باشد.

پیشنهاد می کنیم مقاله اوراق مشارکت چیست؟|تفاوت اوراق اجاره با اوراق مشارکت را مطالعه نمایید.

فعالیت اصلی شرکت مینو(غپینو)

 نماد غپینو

موضوع اصلی: مبادرت به کلیه فعالیت های صنعتی، تولیدی و تجاری در زمینه های صنایع غذایی، شیرینی و شکلات دارویی، آرایشی و بهداشتی و انجام کلیه امور مربوط به آنها و فعالیت های آزمایشگاهی. صادرات و واردات و سایر موادی که بطور مستقیم و یا غیر مستقیم با موضوع شرکت مرتبط باشد.

موضوع فرعی: سرمایه گذاری در سایر شرکت ها به هر صورتیکه باشد و همچنین ثبت شرکت در خارج از کشور

شرکت های سهام دار زیر مجموعه شرکت مینو ( غپینو ):

شرکت صنعتی مینو

شرکت سهامی عام صنعتی مینو – خرمدره تحت پوشش شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان، یکی از بزرگترین مجتمع های صنعتی تولید کننده مواد غذایی از قبیل آرد، شکلات، کیک و غیره در خاورمیانه می باشد که در سال ۱۳۵۱ تاسیس شد.

شرکت صنعتی پارس مینو

شرکت صنعتی پارس مینو در سال ۱۳۳۸ تاسیس و از ابتدای آغاز به کار بورس اوراق بهادار تهران در سال ۱۳۴۶ در بورس به ثبت رسید. شرکت پارس مینو با ۶ سایت کارخانه ای مجزا به کار خود ادامه داد.

شرکت شوکوپارس

شرکت شوکوپارس، از سال ۱۳۴۱ شمسی فعالیت خود را با نام شوکومارس و تحت لیسانس شرکت مارس آغاز نموده و در سال ۱۳۵۷ به شکلات پارس تغییر نام یافت و در سال ۱۳۷۳ در راستای سیاست خصوصی سازی دولت به بخش خصوصی واگذار شد و نام آن به شوکوپارس تغییر یافت.
در سال ۱۳۸۰ سهام این شرکت توسط گروه صنعتی مینو خریداری و در راستای سیاست های شرکت اقتصادی و خودکفائی آزادگان از اسفندماه ۱۳۸۷ از تهران به شهرستان خرمدره منتقل و فعالیت خود را در آنجا آغاز نمود. در حال حاضر تحت نام شوکوپارس، یکی از معروف ترین تولیدکنندگان محصولات شیرینی و شکلات و انواع شربت  و نوشیدنی در کشور می باشد.

شرکت صنایع غذایی مینو شرق

شرکت صنایع غذایی مینو شرق یکی از بزرگترین مجتمع های صنعتی تولید کننده موادغذایی نظیر بیسکویت _ پفک و تافی در منطقه جنوب شرقی ایران است که در سال ۱۳۷۳ در غرب شهرستان زاهدان تاسیس شد.
این شرکت متعلق به گروه مینو و گروه مینو زیرمجموعه و متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان می باشد.
ظرفیت تولید روزانه حدود ۶۰ تن انواع بیسکویت، پفک و تافی می باشد.
شرکت مینوشرق اولین شرکت صنایع غذایی پذیرفته شده در سازمان بورس ایران در استان سیستان و بلوچستان می باشد.
اولین تولید کننده بیسکویت سبوسدار پروبیوتیک با برند جوانه که یک محصول فراسودمند است در ایران می باشد.

 

 شرکت صنایع غذایی مینو فارس

شرکت صنایع غذایی مینو فارس در سال ۱۳۸۶ با موضوع مبادرت به تولید و فروش قند مایع خرما، کنسانتره خرما، شیره خرما و پودر خوراک دام و انجام کلیه امور اعم از صادرات، وادرات، سرمایه گذاری ها و امور بازرگانی و سایر مواردی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با موضوع فعالیت شرکت مرتبط است تاسیس شد.

شرکت پارس گستر مینو

شرکت پارس گستر مینو، متعلق به شرکت اقتصادی و خودکفائی آزادگان، با هدف تامین نیازمندی‌های شرکت‌های گروه صنعتی مینو که بیش از نیم قرن تجربه در تولید مواد غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی دارد، ایجاد شد.

شرکت قاسم ایران

شرکت قاسم ‌ایران یکی از ۵ توزیع کننده برتر کالاهای مصرفی در ایران است که در سال ۱۳۳۸ تأسیس شده است. این شرکت وابسته به گروه صنعتی مینو بوده و ۹۸% سهام آن متعلق به شرکت صنعتی مینو است.
فعالیت‌های اصلی شرکت قاسم‌ایران شامل واردات، صادرات و توزیع فراگیر انواع مختلف محصولات از قبیل شیرینی و شکلات، محصولات غذایی و نوشابه و دارو است.

مطالعه مقاله چگونه می توان به موفقیت در بورس اوراق بهادار رسید  را از دست ندهید.

اعضای هیئت مدیره شرکت صنعتی پارس مینو(غپینو)

– آقای وحید هوشنگ نژاد، مدیرعامل

– آقای مجید غلاث، رئیس هیئت مدیره

– آقای محمدرضا فیروزمند، نایب رئیس هیئت مدیره

– آقای مهدی ملک زاده، عضو هیئت مدیره

– آقای علیرضا کشاورز قاسمی، عضو هیئت مدیره

– آقای عارف سجاده چی، عضو هیئت مدیره

ما در سایت نیک وست به آموزش بورس و آموزش سرمایه گذاری پرداخته ایم برای موفقیت بیشتر در این زمینه مقالات آموزشی ما را دنبال کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *