مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

نماد غسالم + تحلیل در بورس | شرکت سالمین
بورس ایران

نماد غسالم + تحلیل در بورس | شرکت سالمین 

اطلاعات نماد بورسی غسالم (سالمین)

نماد: غسالم

نام شرکت: سالمین

مدیر عامل: سید علی اصغر کشفی

فکس: ۰۸۶-۴۲۳۴۲۰۰۱

آدرس: ساوه – شهر صنعتی کاوه – میدان صنعت

آدرس وبسایت:-

‌ایمیل: [email protected]

موضوع فعالیت: تولید و فروش مواد غذائی و آشامیدنی به جز قند و شکر

سال مالی: ۱۲/۳۰

تاریخچه غسالم

شرکت سالمین با نماد بورسی غسالم به شناسه ملی ۱۰۸۶۱۳۹۳۳۸۲ در پایان تیر ماه سال ۱۳۸۲ تاسیس شد و درشماره ثبت ۲۰۸۷۲ در سال ۱۳۵۳ در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید.

از پایان بهمن ماه همان سال شروع به بهره برداری کرد و سپس در تیر ماه سال ۱۳۶۷ پس از انتقال به ساوه تحت شماره ۳۵۳ داخلی در دفاتر ثبت اسناد ساوه به ثبت رسیده است.

این شرکت در بهمن ماه سال ۱۳۸۰ به طور رسمی و قطعی وارد بورس ایران شده و معامله گران توانستند این سهام را خرید و فروش کنند.

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با سهام مقاله سهم یا سهام چیست و چه سهامی در بورس خرید و فروش می شود؟ را مطالعه نمایید.

فعالیت شرکت:

نماد بورسی غسالم

فعالیت اصلی شرکت غسالم طبق ماده ۲ اساسنامه، به صورت صفر تا صد از تولید گرفته تا بسته بندی و حتی توزیع مواد تولید شده برای عوامل فروش میباشد که محصولات این شرکت از قبیل کنسروجات، مواد غذایی خام و پخته و منجمد، انواع بیسکویت و شیرینی و مربا و محصولات کشاورزی، دامی، طیور، آبزیان و فرآورده های صنعتی و صادرات و واردات است. سایر فعالیت های این شرکت نیز وابسته به همین موضوع بوده و فعالیتی خارج از موضوع اصلی ندارد.

با توجه به آخرین پروانه صادره از سوی وزارت صنایع و معادن برای این شرکت ظرفیت تولیدی اسمی کارخانه های این شرکت به شکل زیر میباشد:

بیسکویت ۲۷ هزار تن، کیک ۱۰ هزار تن، ویفر ۴ هزار تن، کلوچه ۱۵۰ تن، فرآورده های حجیم شده حدود ۵ هزار تن، شکلات حدود ۴۰۰ تن

این شرکت بخشی از ظرفیت تولیدی خود از بیسکویت و ویفر  را به فراورده های کارمزدی اختصاص داده است که بابت تولید این فراینده ها کارمزد دریافت میکند.

اگر میخواهید در بورس سرمایه تان را به خوبی مدیریت کنید مقاله مدیریت سرمایه در بورس چگونه است؟ را مطالعه نمایید.

افزایش سرمایه:

این شرکت در ابتدای اردیبهشت سال ۱۳۹۹ اقدام به افزایش سرمایه از طریق مجمع بورس ایران کرده است.

توضیحات این افزایش سرمایه به شرح زیر است:

سود این افزایش سرمایه قریب یه ۱۴۰۰ درصد بوده که به صورت سهام جایزه به اکانت کاربران واریز شده است.

برای مثال اگر فردی دارای ۱۰۰ عدد سهام غسالم بوده باشد بعد از ۱۴۰۰ درصد افزایش تعداد سهم این فرد به ۱۵۰۰ سهم رسیده که البته ناگفته نماند که قیمت هر سهم بعد از افزایش سرمایه قطعا کاهش پیدا میکند.

اما توجه داشته باشید که با توجه به تحقیقات انجام شده در این باره همواره قیمت سهم بعد از نزول قطعا دوباره به قیمت قبلی خود باز میگردد.

مثلا اگر قیمت هر سهم قبل از افزایش سرمایه ۱۰۰۰ تومان بودده و بعد از افزایش تا ۵۰۰ تومان نزول کرده است قطعا دوباره به قیمت ۱۰۰۰ تومان باز میگردد.

بعد از مجمع افزایش سرمایه نماد غسالم بسته شد و قیمت سهم به صورت حدودی ۹۳ درصد نزول یافت. شما با دریافت سهام ‏جایزه به معادل دارایی خود قبل از بسته شدن نماد می ‏رسید و منفی شدن قیمت جبران می‏ شود.

این شرکت موضوع افزایش سرمایه خود در سال ۹۹ را اصلا ساختار مالی عنوان کرد.

طبق قوانین جدید سازمان بورس ایران به علت اینکه مقدار افزایش سرمایه بیش از ۲۰۰ درصد بوده است نماد این شرکت از تاریخ مجمع افزایش سرمایه تا انجام قطعی افزایش سرمایه بسته بوده است.

البته لازم به ذکر است که سهام جایزه زمانی به شما تعلق میگیرد که شرکت این امر افزایش سرمایه را به طور رسمی در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت قطعی برساند و نباید قبل از این امر منتظر دریافت سهام جایزه باشید.

تحلیل نموداری غسالم:

این سهام که از دسته سهام های خوراکی میباشد در پایان فروردین سال ۱۳۸۵ در بورس عرضه گردید که قیمت هر سهم در آن روز از ۱ تومان هم کمتر بوده است.

این سهم با سیر صعودی بعد از ۵ سال در تاریخ ۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ بالاخره توانست سقف ۱ تومان را رد کند.

این سهم جز سهم های خوب گذشته است به طوری که در نمودار کلی این سهام هیچگاه افت شدیدی به چشم نمیخورد.

سهم غسالم در سال ۱۳۹۵ موفق شد به مبلغ ۱۰ تومان هم برسد یعنی از سال ۹۰ تا ۹۵ دقیقا ۱۰ برابر شده بود.

در سال ۹۷ و قبل از شدت گرفتن این روز های بورسی این سهام به قیمت ۳۲ تومان رسید و بعد از آن این سهم هم از باقی سهم ها مستثنی نبود و دارای رشد عجیبی بود که دلایل اصلی آن عبارتند از:

رواج پیدا کردن بورس در بین مردم که باعث وارد شدن مبلغ هنگفتی از سرمایه های مردم به بورس شد.

دلیل دوم رشد هیجانی قیمت ها در بورس چیزی نیست جز تورم حاکم بر اقتصاد.

این سهم در شهریور ۱۳۹۸ به به قیمت ۲۰۰ تومان رسید و در عید (فروردین) ۱۳۹۹ به قیمت ۹۰۰ تمان صعود کرد.

حتی تا قبل از افزایش سرمایه اردیبهشت ماه تا مبلغ ۱۵۰۰ تومان نیز رسید که بعد از افزایش سرمایه به تا ۱۰۵۰ تومان نزول کرد.

به تاریخ امروز در مرداد ماه ۱۳۹۹ قیمت هر سهم از نماد غسالم حدود ۱۰۰۰ الی ۱۱۰۰ تومان میباشد.

پیشنهاد می کنیم مقاله افزایش سرمایه از محل صرف سهام را مطالعه نمایید.

نتیجه گیری:

به طور کلی سرمایه گذاری در بورس ایران به دلیل حجوم مالی مردم و تورم که در بالا ذکر شده باعث افزایش سرمایه یا حداقل ثابت ماندن سرمایه میشود.

با توجه به تحلیل نموداری این سهام، نسبتا سهام مناسبی برای سرمایه گذاری میباشد چرا که شما در حال خرید سهام شرکتی معتبر هستید که گزارش ماهانه سود های این شرکت را میتوانید در سایت های بورس ایران و کدال ببینید.

ولی برای خرید سهام مطمئن ترجیحا از سهم شرکت های بزرگتر و قوی تر خرید کنید که هم روند سوددهی بهتری دارند و هم شرکت بزرگ تر و معتبر تری هستند.

ما درسایت نیک وست مقالاتی در زمینه آموزش بورس و آموزش سرمایه گذاری ارائه داده ایم پیشنهاد می کنیم مقالات آموزشی ما را دنبال کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *