مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

نماد شسپا + تحلیل در بورس | شرکت نفت سپاهان
بورس ایران

نماد شسپا + تحلیل در بورس | شرکت نفت سپاهان 

اطلاعات شرکت نماد شسپا

نام شرکت: نفت سپاهان
نماد: شسپا
نوع بازار: بورس
نشانی: اصفهان، کیلومتر ۶ جاده تهران، پالایشگاه شرکت نفت سپاهان
آدرس شرکت: تهران، میدان آرژانتین، میدان بهاران، نبش کوچه ۲۸ خیابان خالد اسلامبولی (وزراء)، پلاک ۹۲، شرکت نفت سپاهان
تلفن: ۸۳۴۷
آدرس امور سهام: تهران، میدان آرژانتین، میدان بهاران، نبش کوچه ۲۸ خیابان خالد اسلامبولی (وزراء)، پلاک ۹۲، شرکت نفت سپاهان
وب سایت: WWW.SEPAHANOIL.COM

 

تاریخچه تاسیس نفت سپاهان (نماد شسپا)

پالایشگاه نفت سپاهان در سال ۱۳۷۱ به­ عنوان یکی از واحدهای پالایشگاه اصفهان آغاز به فعالیت نمود. این واحد پالایشگاهی در ابتدای مهر ماه سال ۱۳۷۸ به­ صورت یک شرکت سهامی خاص تحت عنوان شرکت تصفیه روغن اصفهان تأسیس و در تهران به ثبت رسید.
این گروه شامل شرکت نفت سپاهان (شرکت اصلی) و شرکت های فرعی آن است. در حال حاضر، شرکت نفت سپاهان (سهامی عام) جز واحد های تجاری فرعی شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا و واحد تجاری نهایی گروه، صندوق بازنشستگی و پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت است.

نظر به طولانی شدن فرآیند واگذاری کارخانه روغن سازی پالایشگاه اصفهان به صندوق های بازنشستگی پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت، شرکت تا پایان سال ۱۳۸۰ هیچ گونه فعالیت عملیاتی و تجاری نداشته و کلیه فعالیت­ ها در قالب شخصیت حقوقی پالایشگاه اصفهان انجام شده است.

با امر واگذاری این شرکت از ابتدای سال ۱۳۸۱ فعالیت آن آغاز شده و به موجب مصوبه مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام در سال ۱۳۸۱، نام شرکت از تصفیه روغن اصفهان (سهامی خاص) به شرکت نفت سپاهان (سهامی خاص) تغییر یافت. این شرکت از جمله واحدهای تجاری متعلق به صندوق بازنشستگی، پس­ انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت بوده که در سال ۱۳۸۵ کلیه سهام صندوق به شرکت سرمایه­ گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت انتقال یافته است. بعد از آن در سال ۱۳۹۲، نوع شرکت به سهامی عام تبدیل و در روزنامه رسمی آگهی گردیده است.

شرکت نفت سپاهان (سهامی عام) در تاریخ تیر ۱۳۹۲ در سازمان بورس و اوراق بهادار تهران پذیرفته شده و در خرداد ۱۳۹۳ سهام آن در سازمان مزبور به عموم عرضه شده است.

برای موفقیت در بازار بورس اوراق بهادار مقاله چگونه می توان به موفقیت در بورس اوراق بهادار رسید را مطالعه کنید.

شرکت های زیر مجموعه شرکت نفت سپاهان

پارافین سازی اشتهارد

اوجان شیمی تبریز

کیمیا اسپیدی قشم

فعالیت اصلی شرکت نفت سپاهان نماد شسپا

نماد بورسی شسپا

  • تاسیس و ایجاد کارخانه ها، به منظور ساخت روغن های پایه جهت تولید انواع روغن های موتور مورد نیاز خودرو های گوناگون و ماشین آلات صنعتی و کشاورزی و محصولات جانبی و مشتقات حاصله از آن ها همانند گریس، حشره کش، روغن ترمز، انواع افزودنی ها، ضد یخ و غیره جهت عرضه و فروش در داخل و خارج از کشور
  • تهیه و تامین ماشین آلات، قطعات و لوازم یدکی و مواد اولیه و واسطه ای مورد نیاز از داخل و خارج کشور جهت نگهداری، تولید، اختلاط، امتزاج، فرآوری و بسته بندی و عرضه و توزیع محصولات تولیدی
  • بررسی و انجام تحقیقات لازم جهت شناخت هر چه بهتر نیاز بازار های مصرف داخلی و خارجی و ارتقا سطح کمی و کیفی تولیدات و دستیابی به روش های برتر و تولید محصولات جدید
  • مشارکت در سایر شرکت های تولیدی صنعتی و بازرگانی از طریق تامین یا تعهد سهام شرکت های جدید و یا خرید و تعهد سهامی شرکت های موجود، داخلی و یا خارجی، صادرات انواع محصولات تولیدی و تاسیس نمایندگی در داخل و خارج از کشور و ادغام و یا انحلال آن ها… به طور کلی شرکت می تواند به کلیه عملیات و معاملات مالی و بازرگانی و صنعتی مجاز، داخلی و یا خارجی که بطور مستقیم و غیر مستقیم با موضوع شرکت ارتباط داشته باشد، اقدام نماید.

محصولات شرکت نفت سپاهان

روغن پایه: SN500 – SN 500 High VI – SN 600 HIGH VI -SN 600 Low VI – SN 150

پارافین وکس: سپاهان اسلاک واکس – سپاهان پارافین واکس -سپاهان فوتس اویل

روغن های موتوری: روغن  موتور های بنزینی – روغن موتور های دیزلی – روغن های موتوری گاز سوز – روغن موتور های ویژه – ژنراتور – یونیورسال تراکتور – اسپیدی دیزل تراکتور – لکوموتیو اسپیدی – سپاهان البرز ۱۰ – روغن موتور های دو زمانه

گریس: گریس کلسیم اسپیدی – گریس لیتیم اسپیدی EP – گریس لیتیم اسپیدی

روغن های صنعتی: روغن های هیدرولیک – روغن های توربین – روغن های کمپرسور – روغن های دنده صنعتی – روغن های گردشی – روغن های انتقال حرارت – روغن های عملیات فلزکاری – روغن های عملیات حرارتی – روغن های ماشین ابزار – روغن سپاهان فلاشینگ – روغن های سپاهان ترانس

ضدیخ – ضدجوش: ضد یخ- ضد جوش اسپیدی – ضدیخ ضدجوش آکسون

روغن های دنده: روغن دنده دستی – روغن دنده اتوماتیک

روغن های دریایی: مارینا اسپیدی C – مارینا اسپیدی S – مارینا اسپیدی

روغن دنده: روغن دنده دستی – روغن دنده اتوماتیک

روغن های فرآیند: سپاهان رابر – سپاهان اکستراکت

تولیدات صادراتی:

شرکت نفت سپاهان از آغاز تأسیس به موازات تولید روغن موتورهای دیزلی و بنزینی، با برآورد ظرفیت تقاضای داخلی اقدام به صادرات روغن پایه اکستراکت و اسلاک واکس مازاد تولیدی نمود که برای عرضه در بازارهای داخلی و بین المللی بوده است.

اعضای هیئت مدیره شرکت نفت سپاهان( نماد شسپا )

صفدرعلی اسدی – مدیر عامل و نائب رئیس هیئت مدیره

عباس بنی شریف – رئیس هیئت مدیره

محمد علی منتظر القائم – عضو هیات مدیره

غلام عباس ترابی – عضو هیات مدیره

فرزاد زندی آتشبار – عضو هیات مدیره

تحلیل سهام شسپا

نماد شپنا در تاریخ چهارم خرداد ماه سال ۱۳۹۳ در بازار بورس تهران در قیمت حدود ۱۷۴۰۰ ریال عرضه شد که در دامنه نوسانی کوچکی تا تاریخ ۲۴ تیر ماه همان سال در حال نوسان بود و بعد از آن در طی مجمعی حدود ۱۵۷۰۰ ریال نزول کرد. این نماد در طی یک نوسان نزولی با شیبی کند تا حدود ۶۰۰۰ ریال نزول داشت که بعد از آن هم در بازه بین ۶۰۰۰ ریال تا ۱۰۰۰۰ ریال صعودی طولانی مدت داشت. در مهر ماه سال ۹۶ حرکت صعودی خود را آغاز کرد و تا ابان سال ۹۷ سهم در روندی صعودی قرار داشت و تا سقف ۳۵۰۰۰ ریال رشد کرد. بعد از این روند سعودی طی نزولی کوتاه و صعودی دوباره به همان سقف ۳۵۰۰۰ ریال رسید و در طی گپی بزرگ تا ۳۹۰۰۰ ریال صعود داشته که سقف قبلی خود را شکست. نماد شسپا تا ۲۲ تیر ماه سال ۹۸ حرکتی صعودی داشت که در این تاریخ وارد افزایش سرمایه شد و در تاریخ ۷ تیرماه همان سال در قیمت حدود ۱۰۲۰۰ ریال بازگشایی شد و تا پایان سال ۹۸ درگیر نوسانی شدید بود. از بتدای سال ۹۹ تا کنون دوباره به سقف قبلی ۳۵۰۰۰ ریال رسیده که باید دید این روند شکسته میشود یا خیر.

برای تحیلیل بهتر سهام ها مقاله تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال ، کدام بهتر است؟ را مطالعه کنید.

ما در سایت نیک وست مقالاتی در زمینه آموزش بورس و آموزش سرمایه گذاری ارائه داده ایم برای موفقیت بیشتر در این زمینه مقالات آموزشی ما را دنبال کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *