مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

نماد سفارس + تحلیل در بورس | شرکت سیمان فارس و خوزستان
نماد بورسی

نماد سفارس + تحلیل در بورس | شرکت سیمان فارس و خوزستان 

 اطلاعات شرکت نماد بورسی سفارس

نماد: سفارس

نام شرکت: سیمان فارس و خوزستان

مدیر عامل: حمیدرضا هوشیاری

فکس: ۸۸۷۳۶۳۲۳

سال مالی: ۰۲/۳۱

 

تاریخچه نماد سفارس

شرکت سهامی عام سیمان فارس و خوزستان با بیش از شش دهه فعالیت بزرگترین گروه تولید کننده سیمان درکشور و منطقه محسوب می‌شود. این شرکت در سال ۱۳۲۹ با سرمایه­ گذاری مشترک سازمان برنامه و شرکت سهامی سیمان شیراز، با سرمایه اولیه ۲۰۰ میلیون ریال به نام شرکت سهامی سیمان شیراز تاسیس گردید.

در ۲۸ خرداد سال ۱۳۳۲ به شرکت سیمان فارس تغییر نام داد و از شیراز به تهران انتقال یافت. در سال ۱۳۳۴ اولین واحد تولیدی سیمان شیراز با ظرفیت روزانه ۲۰۰ تن معادل ۶۰ هزار تن در سال شروع به بهره برداری نمود.

در سال ۱۳۳۹ کارخانه سیمان دورود با ظرفیت اسمی ۶۰۰ تن در روز از سازمان برنامه خریداری گردید و بعد از آن با خرید و احداث کارخانجات جدید و توسعه کارخانجات قبلی بر حجم ظرفیت تولیدی خود افزود.

نماد سفارس بتدریج با خرید و احداث کارخانه‌های جدید و توسعه واحدهای قبلی بر حجم ظرفیت تولیدی خود افزود و در سال ۱۳۴۲ به طور رسمی به شرکت سهامی سیمان فارس و خوزستان تغییر نام داد. این شرکت در اسفند ماه سال ۱۳۵۱ به سهامی عام تبدیل شد.

سهام شرکت سیمان فارس و خوزستان در دی ماه سال ۱۳۵۴ در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد. به عنوان شرکت مادر تخصصی، بزرگترین گروه تولیدکننده سیمان در کشور و منطقه شناخته شد، که با دارا بودن ۳۳ شرکت فرعی زیر مجموعه در صنعت سیمان و صنایع وابسته به سیمان در حال فعالیت می باشند.

شرکت سیمان فارس و خوزستان در عرصه صنعت سیمان بزرگترین تولید کننده در خاورمیانه است. این شرکت با سرمایه ثبت شده ۴۵۰۰ میلیارد ریال در عرصه صنعت سیمان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سیمان در خاورمیانه به شمار می‌رود و در چند سال اخیر جهت سازماندهی بهینه امکانات خود و ایجاد سرعت در عملیات برای توسعه با حفظ کنترل و استقلال کارخانه‌های تابعه در قالب شخصیت‌های حقوقی مورد توجه واقع شد. در این راستا با تبدیل آخرین واحد تابعه (سیمان آبیک) به شرکت مستقل در سال مالی ۸۲-۸۱ شرکت عملاً به شرکت مادر تخصصی در صنعت سیمان تغییر یافت. درآمد عملیاتی این شرکت از شرکتهای تابعه در صنعت سیمان یا زنجیره تولید این صنعت (مادر تخصصی) همراه با کنترل مؤثر تامین می­شود.

 

سرمایه گذاری های بورسی شرکت سیمان فارس و خوزستان

از سرمایه گذاری های شرکت ۶۷ درصد در شرکت های بورسی و ۳۳ درصد در شرکت های خارج از بورس است. بیش ترین درصد مالکیت شرکت در شرکت های بورسی سیمان فارس، سیمان فارس نو و فارسیت اهواز است و بیشترین درصد مالکیت شرکت در شرکت های خارج از بورس گچ ماشینی فارس، ساخت و نصب صنعتی البرز و فولاد و چدن و ماشین سازی دورود است.

برای موفقیت در بورس اوراق بهادار مقاله  چگونه می توان به موفقیت در بورس اوراق بهادار رسید را مطالعه کنید.

فعالیت‌های پژوهشی نماد بورسی سفارس

نماد سفارس

این شرکت در مدت ۶۴ سال از فعالیت خود پروژه‌های پژوهشی زیادی در مرکز یا در واحدهای تابعه انجام داده است که بعضی از آنها در اجرای طرح‌های توسعه بعدی کارخانه‌های تابعه مد نظر قرار گرفته است. یکی از این پروژه‌ها، ایجاد مرکزی برای تحقیقات بوده است که بعدها شرکت تحقیق و توسعه صنعت سیمان ایران نام گرفت و در جوار شرکت سیمان آبیک واقع شد.

عملکردهای زیست محیطی

برای اولین بار در کشور طراحی، ساخت و نصب انواع فیلتر را درخطوط تولیدی صنایع معدنی تحت لیسانس شرکت معتبر الکس آغاز نمود. این شرکت چندین سیستم فیلتراسیون از جمله انواع الکتروفیلتر را در کارخانه‌های مختلف سیمان کشور نصب و راه اندازی کرده است و مرکز آن در شیراز واقع شده است.

تولیدات شرکت سیمان فارس و خوزستان (نماد سفارس)

انواع سیمان های پرتلند شامل نوع ۳۲۵-۱ و ۴۲۵-۱ و ۵۲۵-۱، ضدسولفات نوع پنج، زودگیر نوع سه، دیرگیر نوع چهار، پرتلند پوزولان، پرتلند پوزولان ویژه، پرتلند آهکی نوع PKZ، سیمان روباره‌ای، سیمان مرکب، سیمان سفید، چاه نفت، پودرپوزولان خالص، تولید پاکت بسته بندی سیمان، پودرگچ ماشینی و قطعات گچی، عرضه سنگ گچ، گچ میکرونیزه، بتن آماده و قطعات بتنی، لوله‌های بتنی مسلح و پلی اتیلن، انواع قطعات فولادی و چدنی به روش ریخته گری، ماشین سازی، ارائه خدمات فنی و مهندسی به صنایع معدنی، دارای مجهزترین تجهیزات برای انجام ممیزی فنی کارخانه‌های سیمان در کشور، طراحی، ساخت و نصب انواع فیلترهای الکتریکی و بگ فیلتر درصنایع معدنی، طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی خط تولید سیمان، انجام بازرسی و نظارت در اجرای طرحهای سیمان، ارائه خدمات تحقیقاتی و آزمایشگاهی به سیمان و بتن و صنایع معدنی

بازار مصرفی داخلی

عرضه محصولات تولیدی در تمام نقاط کشور

بازار صادرات

کشورهای عراق، کویت، عربستان، قطر، امارات، عمان، مصر، شرق آفریقا، پاکستان، افغانستان، تاجیکستان، قرقیزستان، ترکمنستان، آذربایجان، روسیه، گرجستان، ارمنستان، نخجوان از ۴۳ مرز خروجی از کشور و بیش از ۶ میلیون تن درسال

اهداف و فعالیت های آینده شرکت سیمان فارس و خوزستان

انجام فعالیت‌های باقیمانده طرح بهینه سازی در سیمان آبیک
ادامه فعالیت‌‌های مربوط به بهبود شرایط زیست محیطی و تنوع بخشیدن به انواع سیمان تولیدی
اجرای طرح‌های بهینه‌سازی واحدهای اول سیمان خوزستان و سیمان بجنورد درصورت رونق گرفتن بازار سیمان در مناطق استقرار
طرح انتقال سیمان فارس از داخل بافت شهری شیراز به سیمان خرامه
طرح انتقال سیمان دورود به بیرون از شهر دورود
برنامه اجرای پروژه آسیا به الاماره در کشور عراق

برای اولین بار دستاوردهای سیمان فارس و خوزستان در کشور

۱- ساخت اولین سیلوی ذخیره کلینکر در سیمان دورود
۲- احداث اولین کارخانه سیمان مجهز به کلسانیر در سیمان دورود و بهبهان
۳- اولین کارخانه گاز سوز در سیمان فارس
۴- تاسیس و راه اندازی اولین کارخانه بزرگ سیمان در قبل و بعد از انقلاب در سیمان آبیک با توان تولید ۲۱۰۰۰ تن درروز
۵- طراحی، ساخت و نصب اولین سیستم فیلتراسیون نوع هیبرید درسیمان فارس با مقدار غبار خروجی کمتر از ۱۰ میلی گرم
۶- اولین تولید کننده سیمان در رده مقاومتی ۵۲۵ درکشوردرسیمان فارس نو
۷- دارای بیشترین تنوع محصول سیمان تولیدی کشور در سیمان بجنورد
۸- دارنده بیشترین میزان صادرات سیمان خصوصا توسط شرکت‌های سیمان خوزستان، سیمان بهبهان، سیمان غرب، سیمان خاش و سیمان دورود
۹- مجهز بودن دو کارخانه به امکانات حمل ریلی

 

اعضای هیئت مدیره شرکت سیمان فارس و خوزستان(سفارس)

رئیس هیئت مدیره – مجید وفاپور –  به نمایندگی از شرکت سیمان ارومیه – کارشناسی ارشد

مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره – حمیدرضا هوشیاری – به نمایندگی از شرکت سیمان تأمین – کارشناسی

عضو موظف هیئت مدیره – به نمایندگی از شرکت کارخانجات سیمان صوفیان – کارشناسی ارشد

عضو غیر موظف هیئت مدیره – به نمایندگی از شرکت سیمان تامین – کارشناسی ارشد

عضو هیئت مدیره – آقای کریمی – به نمایندگی از گروه توسعه مهر آیندگان

ما در سایت نیک وست به صورت کامل به آموزش بورس و آموزش فارکس پرداخته ایم. برای موفقیت بیشتر در این بازارهای سرمایه گذاری مقالات ما را دنبال کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *