۰۲/۲۸/۱۴۰۱
نماد سشرق + تحلیل در بورس | شرکت سیمان شرق
بورس ایران نماد بورسی

نماد سشرق + تحلیل در بورس | شرکت سیمان شرق

نماد بورسی سشرق

اطلاعات شرکت سشرق

نماد: سشرق

نام شرکت: سیمان شرق

مدیر عامل: احمد پايدار اردکانی

فکس: ۰۲۱۸۸۷۹۳۵۲۴

آدرس: مشهد – کیلومتر ۲۴ جاده سیمان

آدرس وبسایت: WWW.SHARGHCEMENT.IR

ایمیل: INFO@SHARGHCEMENT.IR

موضوع فعالیت: تولید سیمان

سال مالی: ۰۶/۳۱

تاریخچه شرکت سشرق

این شرکت (نماد سشرق) در سال ۱۳۳۲ تاسیس شد که قدیمی ترین شرکت تولید کننده  سیمان در ایران است.

شرکت سشرق تا سال ۱۳۳۶ (۴ سال بعد) رشد های زیادی به همراه داشت.

این شرکت در سال ۱۳۴۶  توانست روزانه تا ۳۰۰ تن سیمان تولید کند که در ادامه مطلب رشد چشمگیر این شرکت در تولیدات را می بیند.

این شرکت در سال ۱۳۵۴ رشد خوبی داشت و با قرارداد هایی که بست توانست تولید روزانه خود را به ۱۲۵۰ تن برساند.

در سال ۱۳۶۲، کوره قائم این شرکت بدلیل کیفیت پایین محصولات، از چرخه بهره برداری خارج شد.

راه اندازي واحد آهك صنعتی در تير ماه ۱۳۷۴ با دو كوره و ظرفيت توليد روزانه ۵۵۰ تن باعث جبران اشتباهات کوره قائم این شرکت شد

در تمام سال های بعد از پيروزی انقلاب دغدغه های اصلي مسئولين شركت، ارتقاء كمي و كيفی كارخانه و رشد محصولات توليدي شرکت بود که در نهایت این شرکت توانست در سال ۱۳۷۷، مقدار ۳۰۰۰ تن در روز سیمان تولید کند.

شركت سيمان شرق تصميم گرفت ۴ واحد با ظرفيت ۳۵۰۰ تن را در برنامه توسعه اش قرار دهد که اين طرح از سال ۱۳۸۳ آغاز شد. مراحل بازگشایی و  دريافت تسهيلات دولتی از مازاد درآمد ارزی كشور انجام شد، ماشين آلات اين خط از دانمارك و آلمان خريداری و در سال ۱۳۸۹ به بهربرداری رسید.

فعالیت شرکت سشرق

نماد سشرق

ماشین‌آلات و دستگاه‌های فعال در این واحد تولیدی شامل دستگاه های جورکردن، غربال کردن، جداکردن، شستن، خردکردن، ساییدن، مخلوط کردن، ورز دادن خاک، سنگ، کلوخه‌ها یا سایر مواد معدنی به شکل جامد (از جمله پودر یا خمیر)؛ ماشین‌آلات به هم فشردن، شکل‌دادن یا قالب‌گیری کردن سوخت‌های معدنی جامد، خمیرهای سرامیکی، سیمان‌های سفت نشده، مواد‌گچکاری، یا سایر محصولات معدنی به شکل پودر یا خمیر؛ ماشین‌های درست کردن قالب‌های ریخته‌گری از ماسه و … هستند.

این شرکت تقدیر نامه های زیادی در سال های مختلف دریافت کرد. این تقدیر نامه ها از طرف محیط زیست، عضویت کار آفرین، صنعت برتر سال و جوایز بسیار زیاد دیگر است.

گزارش های مالی شرکت سشرق در سال ۱۳۹۹

شرکت در سه ماهه حدود ۶ تومان سود و در شش ماهه حدود ۱۷ تومان سود را تشخیص داد. که از ۱۷ تومان سود هر سهم، حدود ۱۶ تومان عملیاتی و حدود ۱ تومان غیر عملیاتی است.

قیمت پایانی این سهم حدود ۳۰ درصد اضافه داشته است

با توجه به افزایش فروش، سود ناخالص حدود ۲۰۰ درصد افزایش داشت

هزینه های فروش، اداری و عمومی حدود ۵۰ درصد با سیر صعودی همراه بود

باقی درآمد های عملیاتی حدود ۲۲۰ درصد اضافه شد. همچنین باقی مخارج عملیاتی تقریبا صفر پیش بینی شده، که این حساب در سال قبل حدود ۲۴۰ میلیون تومان برآورد شده است.

هزینه های مالی حدود ۴۰ درصد کاسته شد و سایر درآمد های غیر عملیاتی از محل سرمایه گذرای ها حدود ۴۰۰ درصد و از محل اقلام متفرقه حدود ۵۵ درصد افزایش داشت.

محصولات داخلی شرکت سیمان و سایر محصولات و تک محصول فروش خارجی بیشترین فروش را در شرکت سیمان دارد. موادی مانند سنگ آهن، سنگ پوزولان، سنگ گچ، بوکسیت، سنگ آهک، سنگ مارل، کلینکر است که همگی جز مواد اولیه این شرکت است که به صورت داخلی تأمین می شوند.

پیشنهاد می کنیم  مطالعه مقاله استراتژی وارن بافت برای شناخت سهم خوب چیست؟ را از دست ندهید.

محصولات شرکت سیمان شرق

نماد سشرق تولیدات زیادی دارد که می توان گروه سیمان پوزولانی، گروه سیمان شرکتهای تابعه، گروه سیمان تیپ ۲ و گروه محصولات آهک که زیر مجموعه هم دارند، را جز محصولات اصلی شرکت سشرق نام برد.

تحلیل سهام سشرق:

نماد سشرق در سال ۱۳۸۵ در بازار بورس عرضه شد و قیمت هر سهم آن حدود ۳۲۰ تومان بود.

این سهام تا اواسط سال ۱۳۸۵ افت قیمت شدیدی داشت و قیمت هر سهم آن تا ۱۴۰ تومان هم پایین آمد.

این سهام تا اواخر سال ۱۳۸۷ در بازه قیمتی ۱۳۰ تا ۱۴۵ تومان در حال چرخش بود. بنابراین این سهام مناسب برای افراد نوسان گیر است.

این سهام تا مرداد سال ۱۳۸۷ رشد خوبی داشت و قیمت آن تا ۲۵۰ تومان هم بالا رفت ولی با ریزش شدید قیمت هر سهم آن حتی تا ۹۰ تومان هم پایین آمد.

قیمت این سهام تا سال ۱۳۹۰ در حال ریزش بود و قیمت هر سهم آن تا ۶۵ تومان پایین آمد و در بازه  ۶۰ تا ۸۰ تومان در حال چرخش بود.

قیمت هر سهم سشرق در سال ۱۳۹۱ دوباره تا ۸۰ تومان بالا رفت.

نماد سشرق در سال ۱۳۹۲ با دو رشد صعودی قیمتش اول به ۲۰۰ تومان و در موج دوم قیمت هر سهم آن به ۳۸۰ تومان هم رسید.

ولی دوباره این سهام در سال ۱۳۹۳ ریزش شدیدی داشت و قیمت هر سهم ۹۰ تومان شده بود.

نماد سشرق بین سال های ۱۳۹۴ تا سال ۱۳۹۷ در بازه قیمتی ۸۰ تا ۱۲۰ تومان در حال چرخش بود و مناسب برای افرادی بود که نوسان گیری می کنند.

قیمت این سهام در سال ۱۳۹۷ افت داشت و قیمت آن به ۷۰ تومان رسید.

از اواخر سال ۱۳۹۷ تا اواخر سال ۱۳۹۸ سهام سشرق رشد خوبی داشت و قیمت هر سهم آن تا ۶۵۰ تومان هم بالا رفت و تا اواسط سال ۱۳۹۹ قیمت هر سهم آن تا ۱۳۰۰ تومان هم بالا رفت. در کل این سهما نسبت به دیگر سهام های بورسی رشد خوبی دارد.

یک مقاله جالب دیگر مطالعه کنید:روشهای خرید و فروش سهام

اعضای هیئت مدیره ی شرکت سیمان شرق

حسن خوش پور – رئیس هیئت مدیره-فوق ليسانس

محمدمهدي ابراهيمی – عضو هیئت مدیره-فوق ليسانس

محمد رضا اولی – عضو هیئت مدیره-دکترا

علي نوری – عضو هیئت مدیره-فوق لیسانس

سعيد باغشاهی – عضو هیئت مدیره-فوق لیسانس

ما در سایت نیکوست مقالاتی در زمینه آموزش بورس و آموزش سرمایه گذاری ارائه داده ایم برای کسب موفقیت بیشتر در این زمینه مقالات آموزشی ما را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.