نماد دزهراوی در بورس

نماد : دزهراوی

نام شرکت : داروسازی زهراوی

نوع بازار : بورس

نشانی : تبریز، جاده تهران، بعد از پلیس راه تهران، خیابان سرم سازی، داروسازی زهراوی.

آدرس شرکت و امور سهام : تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید صابونچی، خیابان هویزه غربی، پلاک ۱۷۸.

تلفن : ۶۳۰۹۴۱۲ – ۰۴۱۱

وب سایت : www.zahravipharma.com

مدیرعامل : دکتر فردوس نصیری زاده

تاریخچه نماد بورسی دزهراوی

شرکت داروسازی زهراوی (نماد دزهراوی) در سال ۱۳۶۵ به صورت شرکت سهامی خاص شروع به کار کرده است و با راه اندازی کارخانه ای به مساحت ۱۲۰۰۰۰ متر مربع و زیر بنای ۲۸۰۰۰ متر مربعی در نزدیکی شهر تبریز واقع در استان آذربایجان شرقی تاسیس شده است و در اواخر سال 1370 ، در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تبریز به ثبت رسیده و بهره برداری خود را آغاز کرده است.
شرکت طبق جلسه  مجمع عمومی فوق العاده در آخر سال ۱۳۷۸ ، به این نتیجه رسید که سهام این شرکت به سهام عام تبدلیل شود و این سهام در اوخر سال 1379 در بورس اوراق بهادار تایید شد .
هم اکنون ، شرکت داروسازی زهراوی ، جزء واحد های تجاری فرعی شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین می باشد و واحد تجاری نهایی گروه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی می باشد.

فعالیت اصلی شرکت

نماد بورسی دزهراوی

موضوع فعالیت شرکت دارو سازی زهراوی ، ایجاد و گشایش کارخانه ها و آزمایشگاه‌هایی برای تهیه و تولید مدل های مختلف دارو ، مواد اولیه دارویی و وارد کردن مواد اولیه ماشین‌ های صنعتی و قطعات یدکی مورد نیاز ، فروش و صادر کردن محصولات کارخانه و کلیه اموری که مستقیم یا غیر مستقیم به موضوع شرکت ربط داشته باشد.
مشارکت در سایر شرکت‌ها از طریق تأسیس یا تعهد سهام شرکت‌های جدید یا تعهد سهام شرکت‌های موجود. به‌طور کلی این شرکت می‌تواند به کلیه عملیات و معاملات مالی و تجاری صنعتی که به‌طور مستقیم یا غیر مستقیم به تمام یا هر یک از موضوع‌های مشروحه فوق مربوط باشد مبادرت نماید.

یک مقاله کاربردی دیگر نیز مطالعه کنید: نماد والبر | گروه دارویی البرز

محصولات شرکت دارو سازی زهراوی

کار اصلی این شرکت تولید انواع قرص ، تولید انواع کپسول ، تولید انواع تزریقی ، تولید کپسول مایع و مکمل ها می باشد که هر کدوم از این دسته ها دارای زیر دسته های زیادی می باشد.
در حال حاضر بیش از 45 محصول با اشکال دارویی مختلف توسط این شرکت در بازار عرضه شده است تا نیازهای داخلی و خارجی را تامین کند.

 

تحلیل نماد دزهراوی

 

در دهه  80 :

این سهام در اوایل سال 1385 با نماد دزهراوی در بازار بورس عرضه شد که قیمت هر سهم آن حدود 4 تومان بوده است.

این نماد در این سال سود خوبی کرد به طوری که در اواسط سال قیمت هر سهم آن به 12 تومان رسید و در آخر سال 1385 قیمت هر سهم آن حدود 8 تومان بود.

در سال 1386 ، این سهام در بازه 12 تا 15 تومان در حال چرخش بود.

در سال 1387 ، این سهام با مقداری افت به قیمت 10 تومان رسیده بود.

ولی این سهام در سال 1388 ، رشد خوبی داشته است و قیمت هر سهم آن تا 16 تومان بالا رفته است.

این نماد تا اواسط سال 1389 رشدی نداشت و قیمت هر سهم آن در حوالی 16 تومان در حال چرخش بود ؛ ولی در نیمه دوم سال 1389 مقداری رشد داشت و قیمت هر سهم آن تا 24 تومان بالا رفت.

در دهه  90

نماد دزهراوی در سال 1390 و 1391 در بازه قیمتی 20 تا 25 تومان در حال چرخش و مناسب برای نوسان گیری بود.

این نماد در سال 1392 ، با افزایش سرمایه ی 100 درصدی ، رشد قیمت خوبی داشت و قیمت هر سهم آن به 50 تومان رسیده بوده است و تا آخر همان سال قیمت هر سهم آن به 80 تومان رسیده بوده است.

نماد دزهراوی در سال 1393 با مقداری رشد به قیمت 120 تومان رسیده بوده است.

تا آخر سال 1394 ، قیمت هر سهم نماد دزهراوی در بازه ی 120 تا 140 تومان بود ولی در آخر سال 1394 با افزایش سرمایه به 220 تومان رسیده بوده است.

در سال 1395 ، قیمت هر سهم این نماد تا 270 تومان رسیده بوده است.

در سال های 1396 و 1397 ، قیمت این سهام افت داشته است و قیمت هر سهم آن تا اواسط سال 1397 به 50 تومان هم رسیده بوده است ولی تا آخر سال 1397 قیمت هر سهم آن به 150 تومان رسید.

نماد دزهراوی مانند باقی نماد ها سود خوبی در سال های 98 داشته است و قیمت هر سهم آن در آخر سال 98 به 2000 تومان رسید.

ولی این سهام در سال 99 مقداری افت داشته است به طوری که قیمت آن به 3000 تومان رسیده بود ولی دوباره قیمت آن به 2000 تومان رسید.

طبق تحلیل بالا ، این سهام بیشتر مناسب برای نوسان گیری بوده است. همانطور که در باقی سهام ها دیدید ، بیشتر نماد ها در سال 1399 رشد خوبی داشته است ولی قیمت این نماد رشدی نداشته و با قیمت اول سال 99 فرقی ندارد.
پس می توان نتیجه گرفت این سهام مناسب برای افرادی است که در بورس نوسان گیری می کنند و آموزش دیده اند.

پیشنهاد می کنیم مقاله تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال ، کدام بهتر است؟ را مطالعه کنید.

اعضای هیئت مدیره شرکت دارو سازی زهراوی

آقای حسین اسلامی-عضو هیئت مدیره و مدیر عامل-شرکت داروپخش.

آقای فرهاد غفوریان-رییس هیئت مدیره-شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین.

دکتر محمد رضا سیاهی-نایب رییس هیئت مدیره-شرکت لابراتوار های رازک.

دکتر غلامحسن قهرمانی اقدام-عضو هیئت مدیره و معاون مالیو اقتصادی-شرکت دارو سازی ابوریحان.

آقای سعید خوشی-عضو غیر موظف هيئت مديره-شركت داروسازي حكيم.

هدف های شرکت دارو سازی زهراوی

یکی از اصلی ترین ماموریت های این شرکت ، تولید و پخش انواع دارو های انسانی با کیفیت مناسب به منظور درمان و سلامتی بهتر بیماران است. یکی دیگر از هدف های شرکت دارو سازی زهراوی ، فرایند گرا کردن در تولید و توسعه محصولات بیوتکنولوژی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید