مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

نماد خبهمن + تحلیل در بورس | گروه‌ بهمن‌
بورس ایران

نماد خبهمن + تحلیل در بورس | گروه‌ بهمن‌ 

اطلاعات نماد بورسی خبهمن

نام شرکت: گروه‌ بهمن‌
نماد: خبهمن
نوع بازار: بورس
آدرس شرکت: کیلومتر ۱۳ جاده مخصوص کرج، گروه بهمن
تلفن: ۴۸۰۸۱۴۰۰ – ۴۸۰۹۷۴۰۱
آدرس امور سهام: کیلومتر ۱۳ جاده مخصوص کرج، گروه بهمن
وب سایت: ‌ www.bahmangroup.com

 

تاریخچه:

شرکت گروه بهمن سال ۱۳۳۱ بنام شرکت سهامی خلیج کو تاسیس شد و در تهران به ثبت رسید. قرار بود انجام کلیه عملیات مربوط به نمایندگی حمل و نقل دریایی، حق العمل کاری، نمایندگی های تجاری و غیره را به عهده بگیرد. سپس کارخانه ای به منظور مونتاژ موتور سیکلت و بارکش (وسپا) در سال ۱۳۳۸ تأسیس و اقدام به تجهیز آن نمود که بعد از آن در تاریخ خرداد ۱۳۴۹ فعالیت کارخانه و تولیدات شرکت به ساخت خودروی چهارچرخ به ظرفیت ۴۰۰ کیلوگرم (از فرآورده های کارخانه مزدا ژاپن) تغییر یافت.

سپس در سال ۱۳۵۰ نام شرکت به سهامی خاص کارخانجات اتومبیل سازی مزدا تغییر پیدا کرد و در ۱۳ سال بعد یعنی در سال ۱۳۶۳ نام شرکت به شرکت ایران وانت (سهامی خاص) تغییر پیدا کرد و در سال ۱۳۷۰ به شرکت ایران وانت (سهامی عام) تبدیل گردید و سپس در تیر ماه سال ۱۳۷۷ به گروه بهمن (شرکت سهامی عام) تغییر نام یافت.

فعالیت شرکت خبهمن:

فعالیت های اصلی شرکت:

-۱ تولید، واردات، صادرات، توزیع و فروش خودرو های سبک و سنگین و سایر وسایل حمل و نقل در داخل و خارج از کشور
-۲ تولید، واردات، صادرات، توزیع و فروش قطعات خودروهای سبک و سنگین و صنایع مرتبط با خودرو و حمل و نقل در داخل و خارج کشور
-۳ خدمات پس از فروش خودرو های سبک و سنگین در داخل و خارج کشور
-۴ سرمایه گذاری در حوزه های خدمات، املاک، انرژی، نفت و گاز، پتروشیمی، فن آوری اطلاعات، بیمه و ارائه خدمات و امور بازرگانی

فعالیت های فرعی شرکت:

۱- سرمایه گذاری در مسکوکات، فلزات گرانبها، گواهی سپرده بانکی و سپرده های سرمایه گذاری نزد بانک ها و موسسات مالی اعتباری مجاز

۲- سرمایه گذاری در سهام، سهم الشرکه، واحد های سرمایه گذاری صندوق ها یا سایر اوراق بهادار دارای حق رای شرکت ها، موسسات یا صندوق های سرمایه گذاری با هدف کسب انتفاع به طوری که به تنهایی یا به همراه اشخاص تحت کنترل و اشخاص تحت کنترل واحد، کنترل شرکت، موسسه یا صندوق سرمایه گذاری سرمایه پذیر

۳- سرمایه گذاری در سایر اوراق بهادار که به طور معمول دارای حق رای نیست و توانایی انتخاب و کنترل مدیر یا کنترل ناشر را به مالک اوراق بهادار نمی دهد.

۴- مشارکت در تعهد پذیره نویسی اوراق بهادار

۵- تضمین نقدشوندگی، اصل یا حداقل سود اوراق بهادار

۶- شرکت می تواند در راستای اجرای فعالیت های مذکور در این ماده، در حدود مقررات و مفاد اساسنامه اقدام به اخذ تسهیلات مالی یا تحصیل دارایی نماید یا اسناد اعتباری بانکی افتتاح کند و به واردات یا صادرات کالا بپردازد و امور گمرکی مربوطه را انجام دهد. این اقدامات فقط در صورتی مجاز است که در راستای اجرای فعالیت های شرکت ضرورت داشته با شند و انجام آنها در مقررات منع نشده باشند.

۷- سرمایه گذاری در سایر دارایی ها از جمله دارایی های فیزیکی، پروژه های تولیدی و پروژه های ساختمانی با هدف کسب انتفاع

۸- ارائه خدمات مرتبط با بازار اوراق بهادار از جمله پذیرش سمت در صندوق های سرمایه گذاری و تامین مالی بازارگردانی اوراق بهادار

انجام فعالیت های زیر در ارتباط با اشخاص سرمایه پذیر و سهامداران

۱ – خدمات اجرایی در تهیه و خرید مواد اولیه و ماشین آلات برای اشخاص حقوقی سرمایه پذیر
۲- خدمات طراحی و مهندسی اصولی و تضمین پروژه ها برای اشخاص حقوقی سرمایه پذیر
۳- انجام مطالعات، تحقیقات و بررسی های تکنولوژیکی، فنی، علمی، بازرگانی و اقتصادی برای بهره برداری توسط اشخاص حقوقی سرمایه پذیر
۴- تامین منابع مالی اشخاص حقوقی سرمایه پذیر از منابع داخلی شرکت یا از طریق سایر منابع از جمله اخذ تسهیلات بانکی به نام شرکت یا شخص حقوقی سرمایه پذیر با تامین وثیقه یا تضمین باز پرداخت از طریق شرکت یا بدون وثیقه یا تضمین بازپرداخت
۵- تدوین سیاست های کلی و راهبردی و مدیریتی اشخاص حقوقی سرمایه پذیر
۶- شناسایی فرصت های سرمایه گذاری به منظور معرفی به اشخاص حقوقی سرمایه پذیر
۷- ارائه سایر خدمات فنی، مدیریتی، اجرایی و مالی به اشخاص حقوقی سرمایه پذیر
سرمایه گذاری با هدف کسب انتفاع و کنترل عملیات یا نفوذ قابل ملاحظه در سهام، سهم الشرکه و سایر اوراق بهادار دارای حق رای آن عده از اشخاص حقوقی که خدمات زیر را منحصرا به اشخاص سرمایه پذیر یا علاوه بر اشخاص سرمایه پذیر به دیگران ارائه می نمایند. (حمل و نقل، انبارداری، بازاریابی، توزیع و فروش محصولات)

پیشنهاد می کنیم مقاله  سهامدار عمده یعنی چه؟|انواع سهامداران در بازار بورس  را مطالعه نمایید.

اعضای هیئت مدیره شرکت خبهمن:

رئیس هیئت مدیره – حمید رضا منجی- فوق لیسانس مدیریت اجرایی

نایب رئیس هیئت مدیره- مرتضی شفیعی -فوق لیسانس مهندسی مکانیک

عضو هیئت مدیره – منصور پورزرین – فوق لیسانس مدیریت بازرگانی با گرایش مالی

عضو هیئت مدیره – محمد ضرابیان – فوق لیسانس مواد

عضو هیئت مدیره – علی اکبر رمضانی – دکترای تخصصی حسابداری

تحلیل سهام خبهمن:

گروه بهمن با سرمایه ۱۰ هزار میلیارد ریال، صورت ‌های مالی ۳ ماهه نخست دوره مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ را به صورت حسابرسی نشده انتشار داد؛ که در این دوره مبلغ ۲۴۴۱ میلیارد و ۴۱۶ میلیون ریال سود خالص کسب کرد که در نتیجه بر این اساس مبلغ ۲۴۴ ریال سود به ازای هر سهم ثبت کرد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از افزایش ۵۲۶ درصدی برخوردار است.

این شرکت بورسی سود انباشته پایان دوره را با افزایش ۱۰۶ درصدی نسبت به دوره مشابه گذشته، مبلغ ۶۶۶۰ میلیارد و ۱۲۶ میلیون ریال اعلام کرده است.

شرکت «خبهمن» سود هر سهم در دوره ۳ ماهه نخست سال مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۸ را مبلغ ۳۹ ریال و سود خالص را ۳۹۴ میلیارد و ۱۰۳ میلیون ریال اعلام کرده است.

همچنین بر اساس این گزارش، ارزش بازار گروه بهمن در دوره یاد شده، با افزایش ۵۶ هزار و ۶۹ میلیارد و ۹۰ میلیون ریال به ۹۷ هزار و ۹۷۰ میلیارد و ۶۹۶ میلیون ریال رسید. بهای تمام شده این شرکت نیز با افزایش ۷۱۰ میلیارد و ۶۸۲ میلیون ریال معادل ۵ هزار و ۹۵۱ میلیارد و ۸۴۳ میلیون ریال محاسبه شد.

شرکت خبهمن تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده معادل ۴۱۸ میلیارد و ۱۷ میلیون ریال به مبلغ معادل ۲ هزار و ۸۹۰ میلیارد و ۵۵ میلیون ریال واگذار کرد و از این بابت مبلغ ۲ هزار و ۴۷۲ میلیارد و ۳۸ میلیون ریال سود کسب شده ثبت کرد؛ و همچنین گروه بهمن طی این دوره تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده یک هزار و ۱۲۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال خریداری کرد.

برای تحلیل بهتر سهام ها مطالعه مقاله تحلیل تکنیکال چیست؟ و تحلیل بنیادی یا فاندامنتال و مزایای آن را از دست ندهید.

ما در سایت نیک وست مقالاتی در زمینه آموزش بورس و آموزش سرمایه گذاری ارائه داده ایم پیشنهاد می کنیم برا موفقیت بیشتر در این زمینه به مقالات آموزشی ما سر بزنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *