مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

نماد حفارس + تحلیل در بورس | شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس
نماد بورسی

نماد حفارس + تحلیل در بورس | شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس 

نماد: حفارس

نام شرکت: حمل ونقل بین المللی خلیج فارس

مدیر عامل: پیمان اسراری

فکس: ۰۲۱-۵۶۳۶۵۵۰۶

آدرس: کیلومتر ۱۷ بزرگراه آیت اله سعیدی (اسلامشهر)، میدان نماز، شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس

آدرس وبسایت:  www.pgtco.ir

ایمیل: [email protected]

سال مالی: ۱۲/۳۰

تاریخچه:

این شرکت در آخر اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۸، (بعد از جنگ تحمیلی) در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید و در مرداد ماه همان سال شروع به فعالیت کرد. نام شرکت حمل و نقل بین‌المللی گندم و آرد طبق جلسه ای در سال ۱۳۸۳ به شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج‌فارس تغییر یافت. قابل ذکر است شرکت ترانس کنتینانتال به موجب تصویب‌نامه ای در سال ۱۳۵۹ شورای انقلاب جمهوری اسلامی ایران به تملک وزارت بازرگانی در آمد و نام شرکت ترانس کنتینانتال تغییر یافت.

طبق جلسه ای بین صاحبان سهام در تیر ماه سال ۱۳۸۹، نوع شرکت از سهامی‌خاص به سهامی عام تغییر یافت و تمام مردم می توانستند سهام آن شرکت را خریداری کنند و در سال ۱۳۹۰ در اداره‌ی ثبت شرکت‌ها‌ و مؤسسات غیر تجاری ثبت شد. همچنین، شرکت در اول تیر ماه سال ۱۳۹۰ نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شده ‌است.

با توجه به اقدامات انجام شده، نام این شرکت از ۱۸ تیر ماه سال ۱۳۹۰ به عنوان چهارصد و شصت و یکمین شرکت پذیرفته شده در بخش حمل و نقل زمینی، گروه سایر حمل و نقل زمینی و طبقه‌ «حمل و نقل زمینی بار» با نماد حفارس در فهرست نرخ‌ های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

موضوع فعالیت:

حمل و نقل جاده ای داخلی و بین المللی ایجاد اداره ترمینال ها، تعمیرگاه ها، ایستگاه ها و…

احداث انبارهای مناسب و انبارداری

سرمایه گذاری و مشارکت جهت ساخت پایانه های تجاری

تخلیه و بارگیری و انجام امور مرتبط با افزایش نیروی کششی و ترابری

واردات ماشین آلات و قطعات یدکی مورد نیاز

انجام تمامی کار های تأسیس شرکت های فرعی با هدف اضافه شدن بهره‌وری شبکه‌ی توزیع و کاسته شدن مخارج مبادله در کشور

ماموریت های شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس:

این شرکت با اسرار بر اصل مشتری‌ مداری تمام سعی و تلاش خود را می کند تا در راستای ارائه خدمات لجستیک مخصوصا حمل و نقل سریع، ایمن و ارزان در عرصه ‌های داخلی و بین‌المللی به‌ مردم خدمت کند. این شرک با استفاده از مجموعه‌ای از راهکارهای نوآورانه جهت تکمیل زنجیره‌ی عرضه در راستای تقویت بنیان­ های اقتصادی جامعه و برآورده کردن منافع همه ذینفعان، تلاش می کند.

اطلاعاتی درباره شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس:

تردد خودروهای سنگین در اطراف دفتر مرکزی این شرکت که بزرگترین بارانداز غلات تهران می باشد. این جاده یکی از اصلی‌ترین مسیرهای ورود و خروج کامیون به تهران است و همجواری با شهرک کامیونداران شرایطی را فراهم کرده تا امکان عرضه‌ی خدمات فنی و مهندسی خودرو به خودروهای عمومی مانند معاینه فنی، تعمیرات سبک و سنگین خودروهای سنگین و کارواش وجود داشته باشد و از این محل درآمد مناسبی برای شرکت حاصل شود و از امکانات فعلی شرکت که فقط در راستای خودروهای ملکی استفاده می شود، بهره‌برداری بهینه صورت گیرد.

این شرکت دارای ۶ سوله ای می باشد که مجهز به تعمیرگاه هایی است که در زمینی به مساحت ۱۵۰۰۰ مترمربع قرار گرفته، این شرکت یکی از کامل‌ترین مجموعه ­های تعمیرگاهی خودروهای دیزلی در کشور را دارا می­باشد.

معاینه فنی خودروهای سنگین طبق جلسه ی دولت که به اداره کل حمل و نقل و پایانه­ ها محول شده و تمامی کارهای اجرایی و معاینات فنی تحت نظارت اداره کل حمل و نقل و پایانه ­ها­ی استان تهران انجام می ­شود.

در مرکز معاینه فنی مستقر در شرکت بعد از اعلام آمار و اطلاعات مورد نیاز تحت فرمت مشخص، برچسب­ های معاینه فنی از اداره کل درخواست و نسبت به صادر کردن آن اقدامات لازم انجام می‌شود.  قوانین موجود، مرکز معاینه فنی را مجبور کرده بعد از بازرسی اصل کارت یا اصل سند خودرو، اقدام به بازدید ظاهری از خودرو کند. بعد از معاینه ظاهری، خودرو به بخش معاینه فنی هدایت شده و بعد از انجام آزمایشات در صورت سلامت، کارت معاینه فنی و برچسب برای آن صادر می­ شود.

تحلیل نماد حفارس:

این سهام در سال ۱۳۹۰ با نماد حفارس در بازار بورس عرضه شد و قیمت هر سهم آن حدود ۱۶ تومان بوده است.

در سال ۱۳۹۱، نماد حفارس مقداری ضرر کرده و قیمت هر سهم آن از ۱۶ تومان به ۱۲ تومان رسید.

در دی ماه سال ۹۲، این نماد با رشد قیمت خوبی مواجه شد و قیمت هر سهم آن تا ۴۰ تومان هم افزایش یافت. ولی به دلیل رشد بیش از حد این سهام در این سال قیمت آن تا آخر سال به ۲۲ تومان رسید.

در سال بعدی این سهام نوسانی بوده و قیمت هر سهم آن در بازه ۲۰ تا ۲۵ تومان قرار داشته و مناسب برای نوسان گیری بوده است.

نماد حفارس در سال ۹۴ سیر صعودی خوبی داشته و حدود ۱۰۰ درصد قیمت هر سهم آن بالا رفته بود.

در سال بعدی این نماد با مقداری رشد قیمت همراه بوده و قیمت هر سهم آن تا ۶۵ تومان افزایش یافت.

در خرداد ماه سال ۱۳۹۶، نماد حفارس تا ۱۰۰ تومان هم افزایش قیمت داشته ولی با افت قیمت خیلی زیادی در همین سال همراه بوده و قیمت هر سهم آن تا ۳۰ تومان کاهش یافته است.

ولی در سال ۱۳۹۷، این نماد با رشد قیمت همراه بوده و قیمت هر سهم آن تا ۱۶۰ تومان افزایش یافته و افت قیمت این سهام در سال قبلی جبران شده است.

در سال های ۹۸ و ۹۹، نماد حفارس مانند باقی نماد ها با رشد قیمت چشمگیری همراه بوده، به طوری که قیمت هر سهم آن در آخر سال ۹۸ تا ۴۵۰ تومان و قیمت هر سهم آن در آخر مرداد ماه سال ۹۹ به ۶۰۰ تومان رسیده بود.

اعضای هیئت مدیره شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس:

عبدالکریم نعناکار-عضو هیئت مدیره-کارشناس ارشد

پیمان اسراری-عضو هیئت مدیره-کارشناس ارشد

غلامحسین مصلح-رییس هیئت مدیره-دیپلم

مسعود سیدی-نایب رئیس هیئت مدیره-کارشناس

شرکت رهپویان ساحل آبی-عضو هیئت مدیره-کارشناس

 

نماد ولیز در بورس | شرکت لیزینگ ایران

نماد کحافظ در بورس | کاشی‌ و سرامیک‌ حافظ‌

نماد مبین در بورس | مبین انرژی خلیج فارس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *