اطلاعات نماد بورسی برکت

نماد: برکت

نام شرکت: گروه دارویی برکت

نوع بازار: بورس

آدرس شرکت: تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان پنجم، پلاک ۱۱

تلفن: ۰۲۱۸۸۴۸۰۱۶۱

آدرس امور سهام: تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، خیابان پنجم، پلاک ۱۱، طبقه اول

تلفن: ۰۲۱۸۸۴۸۰۱۴۷

وب سایت www.bpharmed.com

مدیرعامل: اکبر برندگی

 

تاریخچه شرکت

شرکت گروه دارویی برکت و شرکتهای فرعی آن در خرداد ماه ۱۳۸۹ بصورت شرکت سهامی خاص در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری استان تهران به ثبت رسیده است و شروع به کار کرد. شهرک صنعتی دارویی برکت  اولین شهرک صنعتی دارویی در کشور است.

در سال ۱۳۹۷ نام شرکت از سرمایه گذاری تدبیر فارمد به شرکت داروی برکت تغییر نام پیدا کرد و در سال ۱۳۹۱ نام شرکت از داروی برکت به شرکت دارویی برکت تغییر پیدا کرد؛ و چهار سال بعد در آبان سال ۱۳۹۵ با هدف بورسی شدن شرکت، نام آن به گروه دارویی برکت تغییر یافت و نوع آن از سهامی خاص به سهامی عام تغییر کرد.

این شرکت در حال حاضر شرکت فرعی گروه توسعه اقتصادی تدبیر بوده و مالک نهایی آن ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) می باشد.

گروه دارویی برکت امروزه با در اختیار داشتن بیش از 3500 نفر نیروی متخصص در حوزه سلامت توانسته فعالیت های بسیاری در جهت توسعه صنعت دارویی کشور بردارد.

 

فعالیت اصلی شرکت به شرح زیر می باشد:

۱- سرمایه گذاری در سهام، سهم الشرکه، واحدهای سرمایه گذاری صندوق ها یا سایر اوراق بهادار دارای حق رای با هدف کسب انتفاع به طوری که به تنهایی یا به همراه اشخاص تحت کنترل یا اشخاص تحت کنترل واحد، کنترل شرکت، موسسه یا صندوق سرمایه پذیر را در اختیار گرفته یا در آن نفوذ قابل ملاحظه یابد و شرکت، موسسه یا صندوق سرمایه پذیر در زمینه یا زمینه های زیر فعالیت کند:

تهیه و تولید، خرید، فروش، صادرات و واردات، توزیع انواع مواد اولیه و محصولات دارویی اعم از گیاهی و شیمیایی، رادیو ایزوتوپ ها، سلول درمانی، بیوتکنولوژی، خون و پلاسما و واکسن ها و غیره؛ کلیه مکمل های غذایی و دارویی، تجهیزات پزشکی، آرایشی، بهداشتی و کلیه محصولات مرتبط با سلامت اعم از دارو، غذا، تجهیزات و مکمل.

2-انجام فعالیت های زیر در ارتباط با اشخاص سرمایه پذیر:

الف خدمات اجرایی در تهیه و خرید مواد اولیه و ماشین آلات برای اشخاص حقوقی سرمایه پذیر.

ب خدمات طراحی و مهندسی اصولی و تضمین پروژه ها برای اشخاص حقوقی سرمایه پذیر.

پ انجام مطالعات، تحقیقات و بررسی های تکنولوژیکی، فنی، علمی، بازرگانی و اقتصادی برای بهره برداری توسط اشخاص حقوقی سرمایه پذیر.

ت تامین منابع مالی اشخاص حقوقی سرمایه پذیر از منابع داخلی شرکت یا از طریق سایر منابع از جمله اخذ تسهیلات بانکی به نام شرکت یا شخص حقوقی سرمایه پذیر با تامین وثیقه یا تضمین بازپرداخت از طریق شرکت یا بدون تامین وثیقه یا تضمین بازپرداخت.

ث تدوین سیاست های کلی و راهبردی و مدیریتی اشخاص حقوقی سرمایه پذیر.

ج شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در خصوص بند اصلی به منظور معرفی به اشخاص حقوقی سرمایه پذیر.

چ ارائه سایر خدمات فنی، مدیریتی، اجرایی و مالی به اشخاص حقوقی سرمایه پذیر.

ح حمل و نقل، انبارداری، بازاریابی، توزیع و فروش محصولات.

۳- سرمایه گذاری با هدف کسب انتفاع و کنترل عملیات یا نفوذ قابل ملاحظه در سهام، سهم الشرکه و سایر اوراق بهادار دارای حق رای آن عده از اشخاص حقوقی که خدمات زیر را منحصراً به اشخاص سرمایه پذیر یا علاوه بر اشخاص سرمایه پذیر به دیگران ارائه می نمایند.

۴- تاسیس هرگونه کارخانه، موسسه یا شرکت جهت تولید، واردات، ساخت و توزیع و فروش و مشاوره هرگونه مواد اولیه و محصولات همه اقلام دارویی، آرایشی، بهداشتی و الکترونیک، سلامت، فرآورده های خونی و پلاسما و مشاوره پزشکی و سلامت.

۵- تاسیس هرگونه شهرک صنعتی و بیمارستان و مراکز تحقیقاتی در زمینه دارو، سلامت، درمان، غذا و مکمل و انجام کلیه زیر ساخت های لازم.

۶- ایجاد، خرید و فروش هر نمونه دانش فنی و مشارکت در ایجاد دانش فنی و تحقیق و توسعه دارویی.

یک مقاله کاربردی دیگر نیز مطالعه کنید: نماد والبر | گروه دارویی البرز

 

گزارش مالی سهام گروه دارویی برکت در خرداد 1399:

در ۳ ماهه ۱۰ ریال زیان داشته، ۶ ماهه ۲۴ ریال زیان، ۹ ماهه ۲۵ ریال زیان ولی در ۱۲ ماهه ۳۳۹ ریال سود هر سهم ثبت کرده است.

درآمد سود سهام حدود 290 درصد و درآمد فروش سرمایه گذاری ها حدود 330 درصد و سایر درآمد های عملیاتی حدود 450 درصد افزایش داشته است.

هزینه های فروش، اداری و عمومی ۷ درصد کاهش و هزینه های مالی ۴ درصد افزایش داشته است. همچنین سایر هزینه های غیر عملیاتی ۱۶, ۳۱۸ میلیون ریال شناسایی شده.

در مجموع سرمایه گذاری های شرکت در سال اخیر، ۴۴ درصد در شرکت های خارج از بورس است که در شرکت بیوسان فارمد (سهامی خاص)، شهرک صنعتی دارویی برکت (سهامی خاص) و گروه صنایع شفا فارمد است. تنها شرکت بورسی که گروه دارویی برکت در آن سرمایه گذاری کرده است هلدینگ البرز است که ۵۶ درصد است.

در گزارش مالی ارائه شده علت کاهش درصد سود هر سهم نسبت به سود خالص، افزایش سرمایه ۷۱ درصدی بوده است که این افزایش سرمایه در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ به ثبت رسیده است. با احتساب سرمایه قبلی سود هر سهم اکنون ۵۷۸ ریال محاسبه شده.

پیشنهاد می کنیم مقاله افزایش سرمایه از محل سود انباشته چیست؟ را مطالعه کنید.

 

مدل جهت گیری کسب و کار شرکت گروه دارویی برکت و تاثیر آن برای سهامداران:

چشم انداز بلند مدت گروه دارویی برکت با برگرفته از عبارت: (شرکت سرآمد و پيشتاز درصنعت دارو همگام با مرزهاي دانش وفناوری های نوین در منطقه) ارزش‌هاي محوري خود را تبيين نموده است؛ که ارزش‌های شرکت بر پایه ارتقای کیفیت زندگی جامعه، افزایش دسترسی عادلانه به داروو تجهیزات پزشکی و مسئولیت‌پذیر بودن نسبت به سرمایه‌گذاران، مشتریان و جامعه ، پایه ریزی شده است؛ و باعث شده ارزش‌های محوری شرکت در چهار دسته صنعت سبز، کسب و کار، حقوق جامعه و سهامداران و سرمايه انساني تفکيک شده است.

که در کل این نوع از تدبیر برای آینده سهامداران نیز مثبت است؛ و باعث آسودگي خيال سهامداران از سودآوري مطمئن و مستمر، حفظ احترام و ايجاد اعتماد متقابل با کارکنان و سهامداران و شفاف بودن فعاليت‌ها و سياست‌هاي مؤسسه براي سهامداران و کارکنان میشود.

 

اعضای هیئت مدیره گروه دارویی برکت:

دکتر حمیدرضا جمشیدی -رئیس و عضو هیات مدیره

نصرالله فتحیان -نایب رییس هیات مدیره

دکتر اکبر برندگی – مدیر عامل

دکتر حسن جلیلی -عضو هیات مدیره

دکتر سعید عباسی -عضو هیات مدیره

ما در سایت نیک مقالاتی در زمینه آموزش ورس و اموزش فارکس ارائه داده ایم برای موفقیت بیشتر در بازار بورس و بازار فارکس مقالات اموزش ما را دنبال کنید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید