مارک کوبان ، این سرمایهگذار میلیاردر ارز دیجیتال اذعان میکند که هنوز زمانهای سختی برای بیشتر بازارهای مالی در پیش است، اما میگوید تا زمانی که فضای کریپتو با تولید فناوری های جدیدی رو به رو باشد، قابل اطمینان خواهد بود.

مارک کوبان، سرمایه گذار میلیاردر ارزهای دیجیتال و مالک دالاس ماوریکس، می گوید رکود فعلی بازار او را به یاد ضرب المثلی معروف وارن بافت می اندازد.

کوبان شباهتی را بین ظهور و سقوط بازارها و پروژههای ارزهای دیجیتال میبیند، و اوراکل 91 ساله اوماها بیان میکند که «تنها زمانی که جزر و مد از بین میرود متوجه میشوید چه کسی برهنه شنا کرده است».

مشاهدات کوبا در طی یک مصاحبه پنجشنبه با فورچون منتشر شد که او درباره مدلهای تجاری معیوب برخی از پروژههای رمزنگاری که در دو ماه گذشته در روزهای سختی قرار گرفتهاند صحبت کرد.

سرمایهگذار Shark Tank گفت: «در بازار سهام و ارزهای دیجیتال، میبینید شرکتهایی که با پول ارزان و آسان حمایت میشدند اما چشمانداز تجاری معتبری نداشتند نابود میشوند.

برخی از شرکت هایی که به نظر می رسد برهنه شنا کرده اند عبارتند از Terra، Celsius و Three Arrows Capital.

اکوسیستم ترا که اکنون با نام Terra Classic شناخته می شود، در اواسط ماه مه به طور کامل از بین رفت.

پیامد این اتفاق ده ها میلیارد ضرر به سرمایه گذاران بود، در حالی که چندین نهاد نظارتی برای موسس و مدیر عامل وجود داشت.

قیمت دوج کوین

سلسیوس، پلتفرم سهامداری و وام دهی، در حال مبارزه برای زنده ماندن در جریان پرداخت بدهی است. گزارش شده است که شرکت سرمایه گذاری Three Arrows Capital با انحلال 400 میلیون دلاری مواجه شده است و قادر به پاسخگویی به انتظارات تأمین کنندگان نقدینگی خود نیست.

علیرغم دورنمای کوتاه مدت تیره و تار برای کریپتو، کوبان گفت که این رکودها تمایل دارند یک اثر پاکسازی در بازار داشته باشند و احتمالاً این بار برای کریپتو هم همینطور خواهد بود. اما او گفت که همیشه باید از نوآوری حمایت کنید:

    برنامههای کاربردی و فناوری مخرب منتشر شده در طول یک بازار نزولی، چه سهام، چه رمزارز یا هر تجارتی، همیشه بازاری برای خود پیدا میکنند و موفق میشوند

مارک لاسری، مدیر عامل شرکت Avenue Capital Group ارزیابی تاریکتری از بازارهای مالی دارد. او در تلویزیون بلومبرگ پیشبینی کرد که رکود در سراسر اقتصاد، به طور کلی، تا پایان سال 2022 ادامه خواهد داشت و شاخصهای سهام ممکن است تا 10 درصد دیگر کاهش یابند.

با این حال، لاسری معتقد است که اقتصاد ایالات متحده به اندازه کافی قوی است که رکود فعلی را نسبتاً کوتاه نگه دارد.

لسری از سال 2018 یک خریدار بزرگ ارزهای دیجیتال بوده است. در سال 2021، کوین تلگراف گزارش داد که او از اینکه بیت کوین (BTC) کافی خریداری نکرده است، ابراز تاسف کرد.

اما، او به تلویزیون بلومبرگ گفت که بیت کوین و اتر (ETH) در حال حاضر بیش از حد انتظار کاهش یافته اند وهیچ کس نمی داند که کف قیمتی آن ها کجاست.”

Source: Coin Telegraph

دیدگاهتان را بنویسید