لاکپشت ها و قوانین تجارت

آزمایش معروف ریچارد دنیس که روی گروهی از تریدرها انجام شده به آزمایش لاک پشت ها معروف است و در اوایل دهه 1980 انجام شده و موارد بسیاری را نشان داده است. اول اینکه، در واقع تجارت را می توان آموزش داد و با ادامه  دادن آن می توان یک رویه سودآوری را ایجاد کرد. یکی دیگر از عناصر مهمی که امروزه سرمایه گذاران می توانند از لاک پشت ها بیاموزند این است که توسعه ی رویکرد تجاری مبتنی بر قوانین می تواند در دستیابی به نتایج بهتر به شما کمک کند.

دیوید ستل، مدیر توسعه ی برنامه AHC  می گوید: سرمایه گذاران باید از یک برنامه یا مجموعه ای از قوانین پیروی کنند تا به اهداف خود برسند. برخی سرمایه گذاران میدانند که موفقیت همیشه به احتمالات بستگی دارد، مدیریت ریسک در معاملاتی که هم احتمال ضرر وجود دارد هم سود همیشه مهم بوده است.

سرمایه گذاران و تریدرهای موفق آنهایی هستند که قوانین خود را دارند و از نظر عاطفی روی خود کنترل دارند. خواه این قوانین بر اساس سرمایه گذاری ارزش محور باشد خواه سرمایه گذاری روی رشد سود سهام یا الگوهای قیمتی باشد.

قوانین چطور میتوانند به ما کمک کنند؟

معاملات مبتنی بر قوانین می تواند روی تصمیمات معاملاتی ما تاثیر بگذارند و غالبا بروز احساسات را می تواند به راحتی از بین ببرد. ستل می گوید: اگر تریدرها به بدترین معاملات خود نگاه کنند میبینند که بیشتر اوقات قوانین را شکسته و آنها را نادیده گرفته اند زیرا به علت حرص و طمع و یا نگرانی از ضرر و زیان و ترس نتوانسته اند به قوانین خود پایبند بمانند.

سرمایه گذاران باید به دنبال رویکرد بازار ، قوانین مربوط به ورود و خروج و مدیریت ریسک را در نظر بگیرند. همچنین قوانینی وجود دارد که در مورد چگونگی ورود و خروج و حرکت و توقف ضرر  به سرمایه گذاران راهنمایی می دهد که البته باید در همان ابتدای راه آنها را تعیین کرد. یک نمونه از رویکرد تجارت مبتنی بر قوانین در سرمایه گذاری سایت investools است . این سایت سایت آموزشی است و مبنای تجارت در بازارهای رو به رشد را نشان می دهد و با تمرکز بر صنایع برتر از حمایتهای سازمانی نیز برخوردار است. این سایت رویکرد شرکتهایی را مشخص می کند که سهام آنها سیر صعودی دارد.

در کل قوانین به ما کمک میکنند تا احساسات را از معامله و ورود و خروج خارج کرد. قوانین به تریدر کمک می کند تا سرمایه گذار بتواند خود را در مقابل حرکات بزرگ و غیر منتظره بازار که ممکن است روی سبد سهام وی تاثیر منفی بگذارد حفظ کند.

در تجارت یک روز دیگر هم دوام بیاورید

دقیقا همانطور که معامله گران لاکپشتی از آن پیروی می کنند، پیروی از یک مجموعه خاص و دقیق از قوانین می تواند به خوش شانسی شما در معاملات کمک کند. ستل می گوید: معامله گران نمی توانند خطر ضرر کردن را به طور کامل از بین ببرند اما می توانند سعی کنند تا بتوانند حساب خود را در بدترین شرایط زنده نگهدارند.

دیدگاهتان را بنویسید