قیمت طلا: آیا شکست روند صعودی شاخص اشتغال بخش غیر کشاورزی ایالات متحده را تغییر خواهد داد؟

با توجه به روند خنثی قیمت دلار، قیممت طلا همچنان در اوج قیمتی خود در روز پنج شنبه باقی مانده است چرا که تحلیل تکنیکال دلار نشان دهنده شکل گیری روند خنثی در قیمت دلار است. شاخص اشتغال بخش غیر کشاورزی ممکن است در آینده قیمت طلا را دچار تغییر کند.

با توجه افزایش قیمت طلا در روز پنجشنبه، ضلع بالایی مثلث صعودی شکل گرفته در تحلیل تکنیکال  سه هفته ای را نزدیک به 1870 دلار مورد آزمایش قرار گرفت

در صورتی کندل های روزانه بالاتر از این ضلع مثلث بسته شوند، شکست الگوی  مثلث را تایید می کنند، که درها را به سوی میانگین متحرک 100 روزانه (DMA) با قیمت 1888 دلار باز میکند.

با این حال، اگر فروشندگان با یک شگفتی صعودی نسبت به رقم شاخص اشتغال بخش غیر کشاورزی مواجه شوند، نماد معاملاتی طلا به دلار می تواند به سمت سطح حمایتی 1850 دلار عقب نشینی کند.

در صورت ادامه روند نزولی قیمت طلا، میانگین 21 دوره ای افقی در ناحیه 1846 دلار می تواند تارگت بعدی باشد. میانگین 200 دوره ای قیمت در تحلیل تکنیکال قیمت طلا در ناحیه 1841 دلار می تواند به محدود کردن کاهش اصلاحی در کوتاه مدت کمک کند. آخرین خط حمایتی برای گاوهای طلا، حمایت از خط روند صعودی (ضلع بالایی الگوی مثلث) در ناحیه 1834 دلار است.

بررسی اجمالی تحلیل بنیادی قیمت طلا

در نمودار قیمت طلا در روز پنجشنبه، قیمتهای خرید پیشنهادی افزایش یافت  و از ناحیه مقاومتی 1850 دلاری عبور کرد و به بالاترین قیمت ماهانه 1871 دلار رسید و از سقف 1870 دلاری هفته قبل گذشت. با توجه به این روند صعودی، فلز زرد رشد قیمتی بیشتری نسبت به  روز چهارشنبه تجربه کرد. محرک اصلی افزایش قیمت طلا، کاهش مجدد ارزش دلار آمریکا بود، زیرا جو گسترده تر بازار بهبود یافت. کاهش قیمت نفت به دلیل تصمیم اوپک پلاس برای افزایش تولید نفت به کاهش نگرانی ها در مورد تورم و رشد قیمت طلا کمک کرد.

Source: Fx Street

دیدگاهتان را بنویسید