قیمت بیتکوین در آخر هفته به زیر 20 هزار دلار سقوط کرد اما با کاهش قدرت فروشندگان بزرگ به سرعت بهبود یافت.

  • قیمت اتریوم به پایینترین شاخص تاریخی خود رسیده است.
  • اگر سطح مقاومت 0.34 دلار به عنوان یک ناحیه حمایتی موفق عمل کند، قیمت ریپل میتواند تا سطح 0.40 دلار افزایش پیدا کند.

نتیجه تحلیلهای نمودار بیتکوین عمدتاً ادامه روند نزولی را تأیید میکنند زیرا این ارز دیجیتال برای مدت کوتاهی زیر مرز روانی 20000 دلار در آخر هفته رسیده بود.

کندل قیمت بیتکوین در معاملات روز شنبه، درست زیر 19000 دلار بسته شد، اما به سرعت در روز یکشنبه بالای 20 هزار دلار بهبود یافت.

بازارهای ایالات متحده در روز دوشنبه به دلیل جشن ژوئن تعطیل هستند، که به نظر می رسد این موضوع تا حدودی از نوسانات قیمتی که در چند روز گذشته جلوگیری کردهاست.

بیت کوین این روزه در حال طی کردن یک روند صعودی کوتاهمدت است و به تست 21000 دلار نزدیک می شود که نشان می دهد خرس ها پس از گام های بلند 10 روز گذشته، متوقف شدهاند.

اندیکاتور شاخص قدرت نسبی نزدیک به پایین ترین سطح تاریخ است که نشان دهنده وضعیت فروش بیش از حد بیت کوین است و ممکن است به این نکته اشاره کند که پیش از ادامه روند نزولی کنونی، افزایش قیمت در راه باشد.

قیمت بیت کوین در یک دوراهی است

قیمت رمزارز بیتکوین 20646 دلار معامله می شود.

خریداران در تلاش هستند تا بر اساس میانگین متحرک 200 هفتهای معامله کنند. یک کانال صعودی بر اساس موج الیوت در مجاورت قیمت ارزش فعلی بازار قرار دارد، که نشان دهنده اولین تعامل در نمودار 4 روزه است.

شاخص قدرت نسبی به پایینترین سطح چهار ساله خود رسیده است و فضای باقی مانده بسیار کمی برای حرکت به سمت پایینتر دارد و تأیید میکند که قیمت BTC میتواند به بالاترین حد در سال 2017 در 19666 دلار سقوط کند.

سناریو روند نزولی، با شکست ناحیه مقاومتی 30500 دلار باطل میشود. اگر این رویداد صعودی رخ دهد، خریداران میتوانند اهداف جدیدی را در محدوده 80000 دلار دنبال کنند که منجر به افزایش 300 درصدی قیمت فعلی بیتکوین میشود.

قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین

قیمت اتریوم باید به زودی بهبود یابد

قیمت اتریوم مجدداً به پایینترین حد تاریخی RSi رسید که آخرین بار در سال 2018 اتفاق افتاده بود، زمانی که اتریوم در نمودار 4 روزه با قیمت 81 دلار معامله میشد.

ارزدیجیتال اتریوم با قیمت 1076 دلار معامله می شود.. با این حال، اگر خریدارن نتوانند حمایت  میانگین متحرک 200 هفتهای را حفظ کنند، احتمالا شاهد اتریوم سه رقمی خواهیم بود که ناحیه 800 دلار میتواند هدف قیمتی جدید باشد

سناریو روند نزولی با شکست ناحیه مقاومتی 1760 دلار است باطل خواهد شد. اگر خریداران بتوانند این ناحیه را بشکنند، منجر به افزایش 365 درصدی قیمت فعلی اتریوم خواهد شد.

قیمت ریپل ممکن است شاهد تغییر در روند باشد

کندلهای قیمتی ارزدیجیتال ریپل از نوع غیرقابل تصمیمگیری هستند زیرا مذاکرات مربوط به توافق SEC همچنان در احساسات بازار تأثیر گذار بودهاست.

به نظر می رسد قیمت رمزارز XRP با قیمت بیت کوین مرتبط است و در صورت تداوم شرایط بازار، می تواند به سمت پایین تر از 0.25 دلار کاهش پیدا کند.

قیمت Xrp همچنان در محدوده موج چهارم الیوت معامله می شود و روند نزولی را دست نخورده نگه داشتهاست.

با این حال، شکست ناحیه مقاومتی 0.34 دلار می تواند به روند نزولی  پایان دهد و باعث افزایش مجدد قیمت تا  0.40 دلار شود که منجر به افزایش 25 درصدی قیمت XRP فعلی می شود.

Source: Fx Street.com

دیدگاهتان را بنویسید