مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

فلسفه مدیریتی وارن بافت
فلسفه مدیریتی وارن بافت
هوش مالی

فلسفه مدیریتی وارن بافت 

در این مقاله، فلسفه مدیریتی وارن بافت به ۵بخش یا مرحله تبدیل شده است که ترکیب آن ها با یکدیگر آمیزه کاملی از مهارت های مدیریتی را پدید می آورد.

شرکت مناسب را انتخاب کنید

وارن بر این عقیده است که همه شرکت ها بصورت یکسان ایجاد نشده اند. نخستین قدم برای موفقیت، مالکیت، مدیریت یا کار کردن برای شرکتی مناسب است که وضعیت اقتصادی خوبی نیز داشته باشد.

فرقی نمی کند در جایگاه مالک، مدیر یا کارمند باشید، این نحوه آغاز بازی است.

 

اختیار را واگذار کنید

در مرحله دوم فلسفه مدیریتی وارن بافت، دیدگاه منحصر به فرد وارن نسبت به محول کردن اختیار است که به واسطه همین نگرش توانسته است شرکت برکشایر هاتاوی را از یک شرکت پارچه بافی کوچک و رو به ورشکستگی، به یک گروه چند ملیتی غول آسا بسط دهد.

 

مدیری با ویژگی های مناسب را پیدا کنید

قدم سوم، دانستن ویژگی های مورد نیاز برای اداره یک کسب و کار فوق العاده است.

در اینجا، وارن به دنبال درستی، هوش و اشتیاق به کار است که برحسب اتفاق، ما هم در راستای پرورش و توسعه خود به مدیرانی موفق، به این ویژگی ها نیاز داریم.

 

به نیروی کاری خود انگیزه بدهید

وقتی یک شرکت فوق العاده بنیان نهاده شد و مدیری مناسب به مدیریت آن منصوب گردید، کار وارن این است که به مدیران خود انگیزه بدهد که نهایت کارایی را از خود نشان دهند، به گونه ای که شرکت، مدیر و کارکنان بیشترین بهره وری ممکن را داشته باشند.

وارن مجموعه خاصی از مهارت های انگیزه بخش را ابداع کرده است که الهام بخش مدیران وی برای به موفقیت رساندن شرکت های او یکی پس از دیگری بوده اند و امروز، ارزش شرکت برکشایر هاتاوی را به ۱۵۰ میلیارد دلار رسانده است.

 

اصول کلی مدیریتی برای مشکلات متفاوت

و در نهایت در ادامه فلسفه مدیریتی وارن بافت به شماری از اصول کلی مدیریتی مشخص بافت برای مقابله با هر موضوعی اعم از اهرم مدیریتی تا تعامل با کارکنان غیرقابل اعتماد و پایین نگه داشتن هزینه ها، خواهیم پرداخت.

در مطالب آینده کمی به بحث پیرامون فلسفه های وارن بافت خواهیم پرداخت که به شما کمک می کنند زندگی روزانه خود را مدیریت کنید.

موفقیت در کسب و کار و زندگی معمولا دست در دست یکدیگر دارند و وارن اندرزهای مفیدی دارد که به ما کمک خواهند کرد مهارت های خود در حوزه مدیریت زندگی را توسعه دهیم.

تصویر وارن بافت فلسفه مدیریتی
اگر راهی پیدا نکنید تا هنگام خواب هم درامد داشته باشید، احتمالا تا هنگام مرگ باید کار کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *