مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

نماد شلعاب + تحلیل در بورس | شرکت لعابیران فارس
نماد بورسی

نماد شلعاب + تحلیل در بورس | شرکت لعابیران فارس 

نام شرکت: لعابیران

نماد: شلعاب

فکس: ۰۷۱۲۴۲۲۲۳۵۴

آدرس: فارس – کیلومتر ۲۵ اتوبان شیراز اصفهان – ابتدای زرقان – خیابان کارگر

آدرس شرکت: تهران، میدان ونک، گاندی شمالی، محمد صانعی، پلاک ۲۵

آدرس امور سهام: فارس، کیلومتر ۲۵ اتوبان شیراز – اصفهان، ابتدای زرقان، خیابان کارگر

آدرس وبسایت:   www.loabiran.com

تلفن : ۰۷۱۳۲۶۲۲۴۲۴

ایمیل [email protected] :

مدیر عامل : سید جلیل حجازی

 

 

تاریخچه شرکت لعابیران :

شرکت لعابیران در تاریخ ۲۳ آذرماه سال ۱۳۶۰ به­ صورت شرکت سهامی خاص تأسیس و طی شماره ۴۳۰۶۱ در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است.

طبق مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۲۹ ابان ماه سال ۱۳۶۹ مرکز اصلی شرکت از تهران به زرقان انتقال یافت و تحت شماره ۴۴۵۸ انتقالی در اداره ثبت شرکت های شیراز به ثبت رسید..

به موجب مصوبه مورخ ۲۴ اسفند ماه سال ۱۳۷۳ مجمع عمومی فوق العاده، شرکت به سهامی عام تبدیل و مورخ ۲۳ اسفند ۱۳۷۴ در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده و تحت شماره ۱۰۱۸۸ مورخ ششم اسفند ماه سال ۱۳۶۵ در سازمان بورس اوارق بهادار به ثبت رسید.

بر اساس مصوبه مجمع عمومی فوق العاده در اواخر مهر ماه سال ۱۳۷۶ مرکز اصلی شرکت از زرقان به تهران انتقال یافت و تحت شماره ۴۳۰۶۱ در اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید.

همچنین شرکت تحت شماره ۱۰۱۸۸ در تاریخ ۶ اسفند ماه سال ۱۳۸۵ نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسید.

در حال حاضر شرکت لعابیران جزء واحد های تجاری فرعی شرکت سرمایه گذاری صدر تأمین است و واحد تجاری نهائی گروه، شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی است.

 

فعالیت های شرکت لعابیران:

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده ۲ اساسنامه، تولید، خرید و فروش انواع لعاب، انگوب، فریت، رنگ و سایر فرآورده های سرامیکی و مواد اولیه مرتبط و وابسته، تحقیق و نوآوری در زمینه طراحی و کاربردی لعاب برای تولید کاشی و انواع محصولات سرامیکی، مشارکت و سرمایه گذاری در سایر شرکت ها از طریق تأسیس یا خرید یا تعهد خرید سهام شرکت های جدید یا شرکت های موجود و کلیه عملیات و معاملات مالی، تجاری و صنعتی مرتبط با تمام یا قسمتی از موضوعات مذکور به­طور مستقیم یا غیرمستقیم می باشد.

شایان ذکر است در حال حاضر ظرفیت تولید شرکت به موجب پروانه بهره برداری شماره ۱۰۸۱۲۰۱۲۳ مورخ ۱۵ مرداد ماه سال ۱۳۸۷ و اصلاحیه آن طی نامه شماره ۱۰۸/۴/۵۲۶۸۸ مورخ ۲۵ بهمن ماه سال ۱۳۸۹ سازمان صنایع و معادن استان فارس مقدار ۲۹,۰۰۰ تن شامل ۱۷,۰۰۰ تن لعاب کاشی؛ ۱۰,۷۵۰ تن کامپاند پودری (انگوب)، ۱,۰۰۰ تن پودر چاپ لعاب و ۲۵۰ تن رنگ سرامیکی می باشد.

گزارش های مالی شرکت لعابیران:

شرکت لعابیران در دوره ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه سال ۱۳۹۶ مبلغ ۳.۸ تومان سود به ازای هر سهم اختصاص داد که در مقایسه با دوره های مشابه سال های مالی قبلا روند مثبتی داشته است.

شرکت لعابیران اطلاعات و صورت‌های مالی میان­دوره‌ای ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه سال ۱۳۹۶ را حسابرسی نشده و با سرمایه ثبت شده معادل ده میلیارد تومان و سرمایه ثبت نشده معادل شش میلیارد تومان منتشر کرد.

شرکت لعابیران با انتشار عملکرد ۹ ماهه سال جاری خود اعلام کرد در دوره سه ماهه سوم سال مالی جاری مبلغ سیصد و هفتاد و نه میلیون و چهار صد هزار تومان سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان سود به ازای هر سهم اختصاص داد که در مقایسه با دوره مشابه سال مالی قبل روند مثبتی داشته است.

“شلعاب” در دوره ۹ ماهه مشابه سال مالی قبل مبلغ ۱۷.۶ تومان زیان به ازای هر سهم اختصاص داده بود.

با افزوده شدن سود خالص به سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ ۵ میلیارد و ۱۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان سود انباشته پایان دوره در حساب­های این شرکت منظور شد.

افزایش سرمایه شرکت لعابیران :

این شرکت در تاریخ نوزدهم تیر ماه سال ۱۳۹۹ پیشنهاد افزایش سرمایه خود را به سازمان بورس اوراق بهادار و مجمع افزایش سرمایه اعلام کرد.

پیشنهاد افزایش سرمایه این شرکت در تاریخ دهم شهریور ۱۳۹۹ به صورت قطعی تأیید شد.

سهام­داران توجه کنند با افزایش سرمایه، به میزان ۲۷۵% به آن ‏ها سهام حق‏ تقدم با نماد شلعابح تعلق می‏­گیرد.

بعد از مجمع افزایش سرمایه نماد شلعاب بسته شده و قیمت تئوریک سهم تقریباً ۷۱% کاهش می یابد.

شما با دریافت حق‏ تقدم به معادل دارایی خود قبل از بسته شدن نماد می‏ رسید و منفی شدن قیمت جبران می­شود.

موضوع افزایش سرمایه شرکت، اصلاح ساختار مالی و تأمین سرمایه در گردش است.

ضمناً دامنه نوسان حق‏ تقدم ۱۰% است.

شما به ۳ طریق می‏ توانید از حق ‏تقدم خود استفاده کنید: حق‏ تقدم را با نماد شلعابح به مدت ۲ ماه در بازار به فروش برسانید.

صبر کنید تا مدت ۲ ماه مهلت حق ‏تقدم تمام شود و خود شرکت برای شما بفروشد. با پرداخت ۱۰۰ تومان برای هر سهم حق‏ تقدم را به سهام تبدیل کنید.

شرکت برای ۳ دوره مالی ۱۳۹۹، ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ با ا انجام افزایش سرمایه و عدم افزایش سرمایه EPS را پیش بینی کرده است.

به ترتیب با انجام افزایش سرمایه EPS برابر است با ۲۳۸، ۲۳۱ و ۳۰۶ ریال و با عدم انجام افزایش سرمایه EPS به ترتیب ۳۵، ۳۴ و ۴۹ ریال پیش بینی کرده است.

 

تحلیل نماد شلعاب:

این سهام در اواسط مهر ماه سال ۱۳۸۶ پس از یک ریزش شروع به بالا رفتن کرد و از قیمت حدود ۸ تومان به بیش از ۱۹ تومان رسید.

حرکت صعودی بعدی این سهم در اواخر تیر ماه ۱۳۸۷ شروع شد و از قیمت ۱۰ تومان تا حدود ۲۲ تومان رسید.

این سهم از اواخر آبان ماه سال ۱۳۸۸ شروع به رشد کرد و جالب اینکه این روند صعودی تا مدت طولانی ای ادامه داشت و تا اواسط دی ماه ۱۳۹۲ از قیمت حدود ۱۳ تومان تا قیمت حدود ۲۶۰۰ تومان رسید.

آخرین کف قیمتی این سهم مربوط به اول سال ۱۳۹۷ است و تاکنون ادامه دارد، از قیمت حدود ۹۸ تومان تا قیمت حدود ۵ هزار تومان رسید.

 

اعضای هیئت مدیره شرکت لعابیران:

سید جلیل حجازی – نایب رئیس هیئت مدیره – فوق لیسانس

حمید رضا نعمتی شیخ احمد لو – عضو هیئت مدیره – دکتری

عبدالحسین شاهی – رئیس هیئت مدیره – لیسانس

رحمان نظامی قرانقیه – عضو هیئت مدیره – لیسانس

هادی تکمیل – عضو هیئت مدیره – فوق لیسانس

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *