نوشته ی کوین مرکادانت

سودارشان سریداران، کسی که با سرمایه گذاری از نوجوانی به شهرت رسید.این دانش آموز دبیرستانی در کارولینای شمالی در سال 2016 یکی از عناوین برتر دنیا را کسب کرد. او نه در فوتبال و نه در هیچ بازی ورزشی یا هنری قهرمان نشده است بلکه توانسته 17 هزار دلار را در شرط بندی روی یک سهام به دست آورد. وی همچنین توانسته 146 هزار دلار از سرمایه گذاری روی سهام گوگل و 5600 دلار از سرمایه گذاری شرکت نت فلیکس به دست آورد. او همه ی این پولها را ظرف مدت سه سال به دست آورده است.

خب، با این حساب شما هم می توانید وارد بازار سهام شوید. درست است؟ خیلی جالب است. حتی با داشتن مقداری پول می توانید به موقعیت های بزرگی دست پیدا کنید و به یک ثروتمند تبدیل شوید. در حال حاضر با شروع سرمایه گذاری می توانید یک سبد سرمایه گذاری بزرگ را زودتر از آنچه که فکرش را بکنید برای خود بسازید.

مشکلات سرمایه گذاری برای نوجوانان چه میتواند باشد؟

قبل از اینکه با کارگزاری خود تماس بگیرید دقت کنید که سرمایه گذاران نوجوان یک مشکل اساسی دارند و آن هم این است که نمی توانند از طریق کارگزاری ها حساب کارگزاری باز کنند.

برنامه های سرمایه گذاری از نوجوانی زیادی وجود دارد که مناسب نوجوانان است. اما با این حال هنوز هم باید سن شما بیشتر از 18 سال باشد تا بتوانید در این برنامه ها شرکت کنید. این محدودیت یک الزام قانونی است که در صنعت سرمایه گذاری وجود دارد و هیچ راه میانبری هم وجود ندارد. حداقل به طور مستقیم نمی توانید این کار را انجام دهید.

آنچه سودارشان انجام داد این بود که: او با استفاده از یک حساب که توسط پدرش باز شده بود توانست اقدام به سرمایه گذاری از نوجوانی کند.

این نوع حسابها به شما این امکان را می دهند که از طریق یک فرد بزرگسال بتوانید وارد بازار سرمایه شوید. بسته به قوانین هر کشوری، وقتی سن شما به بالاتر از 18 سال رسید، این حساب به نام شما خواهد شد. تا آن زمان شما هم می توانید تجربه ی زیادی کسب کنید.

خب حال بیایید تا در مورد حضانت صحبت کنیم

 

نحوه ی کار حسابهای حضانتی

والدین یا سرپرست شما برایتان یک حساب حضانتی باز می کند و سپس بودجه ی مورد نظرتان را در آن حساب واریز می کند. تا سال 2018 قانون بدین صورت بوده که هر سال می توان 15 هزار دلار به این حساب اختصاص داد.

پس از اینکه وجه مورد نظر وارد حساب شد می توانید شروع به سرمایه گذاری از نوجوانی کنید. البته والدین یا سرپرست شماست که باید معاملات واقعی را انجام دهد. آنها روی حساب شما کنترل و مدیریت دارند زیرا شما به عنوان یک نوجوان مجاز به انجام معاملات خود در حساب کاربری تان نیستید.

اما شما هم می توانید به عنوان بخشی از روند سرمایه گذاری به حساب آیید. می توانید یک سبد سرمایه گذاری ایجاد کنید و تخصیص دارایی و حتی سرمایه گذاری های خاص را انتخاب کنید.

پس از اینکه به سن قانونی رسیدید می توانید مالک حساب خود شوید. با تجربه ای که طی این مدت کسب کرده اید می توانید حساب خود را به طور کامل مدیریت کنید.

 

حسابهای IRA حضانتی نوجوانان به محض رسیدن به سن قانونی به آنها واگذار میشود

زمانی که شما یک نوجوان هستید، حساب IRA به نام سرپرست شماست. اما با رسیدن به سن قانونی می توانید مالک آن حساب شوید. اگر در سن 14 سالگی حساب را باز کرده اید می توانید 4 سال سابقه ی سرمایه گذاری برای خود کسب کنید. در این مرحله شما باید آمادگی لازم برای سرمایه گذاری داشته باشید تا بتوانید تمام تصمیمات سرمایه گذاری را بگیرید.

احتمالا شما نسبت به همسالیان خود که هیچ تجربه ای در زمینه ی سرمایه گذاری ندارند بهتر می توانید صرفه جویی کنید. بعلاوه، میتوانید به یک سرمایه گذار در حال رشد تبدیل شوید و این واقعا بهترین شرایطی است که یک نفر می تواند داشته باشد.

مالیات ها

حساب های حضانتی معاف از مالیات نیستند. اما مالیات شما نیز با سایر مالیات ها متفاوت است. این شرایط می تواند به نفع شما باشد زیرا مبلغ مالیات بسیار کمتر از مالیات بزرگسالان خواهد بود.

در صورتی که زیر 18 سال سن داشته باشید مالیات ها به صورت زیر است:

1050 دلار برای سرمایه گذاری از نوجوانی اول بدون مالیات

1050 دلار بعدی 10 درصد مالیات

درآمد بیش از 2100 دلار می تواند تا 37 درصد هم بالا برود. این نوع مالیات را مالیات کدی می خوانند.

نکته ی پایانی

اگر می خواهید به عنوان یک نوجوان وارد دنیای سرمایه گذاری از نوجوانی شوید، از سرپرست یا والدین خود بخواهید برایتان یک حساب حضانتی باز کنند. شما زمان این را دارید که بتوانید یک سبد سرمایه گذاری کوچک برای خود بسازید. این کار زمانی که به بزرگسالی برسید می تواند خیلی به نفعتان باشد و سبد شما بزرگتر خواهد شد.

به من اعتماد کنید، داشتن یک ماشین زیبا خیلی بهتر از گرفتن مدرک تحصیلی است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید