مشترک نیکوست شوید و از آخرین مقالات و تحلیل‌های حوزه سرمایه گذاری با خبر شوید

بلاگ نیک وست

ریسک‌پذیری و الگو های سرمایه‌گذاری
سرمایه گذاری

ریسک‌پذیری و الگو های سرمایه‌گذاری 

الگو های سرمایه‌گذاری:

دسته اول : افراد ریسک پذیر

از جمله الگو های سرمایه‌گذاری سرمایه گذارانی را میتوان نام برد که شخصیت ریسک پذیری دارند ، انتظار بازدهی بالایی هم از سرمایه گذاری خود دارند و به همین دلیل ، عموما به سرمایه گذاری در بازار پول و بازار بدهی مانند سپرده های بانکی و اوراق صکوک و اوراق مشارکت و امثالهم تمایل چندانی ندارند .

در عوض سرمایه گذاری در بورس بدلیل ریسک و بازدهی بالا مورد توجه و علاقه اکثر این افراد قرار دارد .

درواقع موضوعی که اهمیت زیادی برای این دسته از معامله گران حرفه ای دارد ، بحث تجزیه و تحلیل و تعیین میزان ریسک سرمایه گذاری شان می باشد .

 

دسته دوم : افراد ریسک گریز

این دسته از افراد ، در مقابل گروه ریسک پذیر قرار دارند که برعکس آن ها علاقه مند به سرمایه گذاری در سپرده های بانکی و یا خرید اوراق مشارکت هستند .

این گونه سرمایه گذاری ها مانند اوراق مشارکت به دلیل داشتن سود نسبتا ناچیز و ثابت ، تقریبا هیچ گونه  ریسکی را متوجه این افراد نمی کند و بازدهی آن هرچقدر هم کم باشد ولی تضمین شده است .

 

گروه سوم : افراد بی تفاوت به ریسک

این دسته افرادی هستند که به هر دلیلی ، هیچگونه واکنش و عکس العملی نسبت به فرصت های سرمایه گذاری پیش رویشان و ریسک های ناشی از آن ها از خود بروز نمی دهند .

 

با این حال نکته حائز اهمیت در این بحث این جاست که حتی در دسته افراد ریسک پذیر نیز مدل های شخصیتی و انواع مختلفی از آن ها وجود دارد و می توان آن ها را به سه دسته پر ریسک ، ریسک متوسط و ریسک گریز دسته بندی کرد که هر گروهشان به بخش خاصی از بازار سهام و کالا تمایل و علاقه نشان می دهند .

 

a quotes about risking from robert kiyosaki -الگو های سرمایه‌گذاری
بزرگترین ریسکی که یک نفر می تواند بکند ، این است که هیچ کاری انجام ندهد !

منابع :

businessdictionary

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *